AKTUALITĀTES LMS PROJEKTI MĀKSLAS DIENAS RUDENS MUZEJU NAKTS BALTĀ NAKTS STARO RĪGA LMS TALKAS STARPTAUTISKIE PROJEKTI LMS VĒSTURE LMS STRUKTŪRA LMS APAKŠSTRUKTŪRAS LMS KONGRESI LMS STATŪTI LMS BIEDRI KĀ KĻŪT PAR LMS BIEDRU? LMS BIEDRU RADOŠĀS KOPAS LMS DALĪBA ORGANIZĀCIJĀS INTERNETA SAITES LMS KONTAKTI

Ziedo Latvijas Mākslinieku savienībai

 

Izstādes "Mākslas dienas 2017. 100 gadi pēc revolūcijas" laureāts

- gleznotājs Jānis Purcens!

 

Jānis Purcens

"Vertikāls pleķains taisnstūris"

Audekls, eļļa

260x140 cm

2016

 

 

Gleznotājs Jānis Purcens


Mākslas dienu izstāde joprojām saglabā ikgadēja mākslas dzīves notikuma un aktuālo norišu atspoguļotājas lomu, par tradīciju izveidojusies arī izstādes laureāta izvirzīšana, sniedzot iespēju vienam no izstādes dalībniekiem nākošajā gadā rīkot personālizstādi Latvijas Mākslinieku savienības galerijā. Izvērtējot izstādes „Mākslas dienas. 100 gadi pēc revolūcijas” darbu klāstu, izvirzās vairāki mākslinieki, kuriem šāda iespēja varētu tikt dota. Ar pārliecinošu sniegumu izceļas Jāņa Murovska piesātinātie un dziļi individuālā autora pieejā balstītie grafikas darbi. Apvienota stikla mākslas un akvareļu izstāde veidotos iekārtojot Daiņa Gudovska darbu ekspozīciju. Izstāde parādītu autora daiļrades daudzpusību, atklājoties un sintezējoties divu dažādu mākslas veidu kompozīcijās.

 

 Jānis Purcens saglabā vienotu darbu tematiku, bet ir savā attīstībā dinamisks un stilistiskajā mainībā niansēts. Veidojot Jāņa Purcena daiļrades pārskata izstādi, skatītājiem tiktu piedāvāts saistošs un samērā izvērsts ieskats Jāņa Purcena garīgajā, asociatīvi tēlotajā pasaules redzējumā, vienlaikus ļaujot vērtēt gleznotāja personisko izaugsmi – ilgstošākā laika posmā saglabājušās rokraksta līdzības un novatorisko pienesumu.

 

 Mākslinieciski augstvērtīgi atklājas Izabellas Krolles Mākslas dienu izstādei piedāvātā kompozicionālā darbu grupa. Keramiķes personālizstāde sniegtu iespēju iepazīt autores vitālo, neatkārtojamo tēlu valodas izjūtu un izteiksmīgos formas eksperimentus.

 

 Atzinīgi vērtējama jauno, tostarp arī pašā jaunrades ceļa sākumā esošo, mākslinieku aktīvā iniciatīva piedalīties Mākslas dienu izstādē. Iesniegtie darbi parāda samērā vienlīdzīgu un līdzvērtīgu spēju demonstrējumu. Lai akcentētu tieši jauno autoru sniegumu, iespējams rīkot kopīgu jauno mākslinieku izstādi, neizvirzot vienu konkrētu autoru. Ekspozīciju, kurā tiktu pārstāvēti dažādi mākslas veidi un žanri, veidotu Meldras Bulas, Lindas Virbales, Lienes Knētas, Marijas Mickevičas, Madaras Māras Irbes, Emīla Kristiana Muzikanta un citu jauno mākslinieku darbi.

Mag. art. Diāna Laguna 

 

LTV1 SIŽETU SKATĪT ŠEIT:

 

 

VIZUĀLĀS MĀKSLAS IZSTĀDE

MĀKSLAS DIENAS 2017. 100 GADI PĒC REVOLŪCIJAS


LMS Galerijā no 7. aprīļa līdz 21. maijam skatāma vizuālās mākslas izstāde "Mākslas dienas 2017. 100 gadi pēc revolūcijas".

 

 Šogad Latvijas Mākslinieku savienība, veidojot izstādi  “Mākslas dienas. 100 gadi pēc revolūcijas”, aktualizē 1917.gada revolūciju Krievijā kā svarīgu notikumu ne tikai vēsturē, bet kā simbolu paradigmu maiņai mākslā. Aicinot māksliniekus piedalīties izstādē, viņi tika rosināti domāt par mākslinieka revolucionāro „dabu” – radīt ko jaunu un izaicināt, pārkāpt  nosacījumus, un šajā „revolūcijā” uzvarētāja ir jaunatklāsme.

 

 Izstādē „MĀKSLAS DIENAS. 100 GADI PĒC REVOLŪCIJAS” tika aicināti piedalīties profesionāli mākslinieki, vizuālās mākslas nozares studenti un mākslas studiju dalībnieki. Nozīmīgi ir akcentēt, ka šī ir Latvijas Mākslinieku savienības ikgadējā izstāde, kurā profesionālu meistaru darbiem līdzās redzams arī viņu mācekļu sniegums. Ekspozīciju veidos glezniecības, tēlniecības, foto mākslas, instalācijas u.c. mākslas veidu darbi, kurus piedāvās vairāk kā 50 autori.

 

Izstādē piedalās: Jānis Anmanis, Aleksandrs Boče, Mārīte Kluša, Laine Kainaize, Meldra Bula, Rita Lele, Igors Dobičins, Jānis Purcens, Jānis Veiss, Ilze Kalvāne, Baiba Ontensone, Alberts Pauliņš, Ilze Pauliņa, Ansis Butnors, Kristians Muzikants, Irina Ošleja, Linda Virbale, Zoja Golubeva, Maija  Purgaile, Agnese Kurzemniece, Ansis Dobičins, Ineta Žīgure, Madara Māra Irbe, Rolands  Krišjāns, Vija Ilze Dzintare, Artūrs Gross, Līga Jukša, Inguna Krolle-Irbe, Izabella Krolle, Jevgenijs Pugins, Rihards Delvers, Indulis Kalniņš, Jānis Murovskis, Dainis Gudovskis, Laura Vizbule, Ilze Muceniece, Vineta Kurzemniece, Liene Knēta, Anete Kalniņa, Māra Mickeviāa, Evija Freidenfelde, Marija Mickeviča, Juris Alksnis, Valdis Celms, Eduards Milašs, Indulis Urbāns, Jānis Kleperis, Uldis Pastnieks, Tālivaldis Muzikants, Ieva Muzikante, Gulnara Skutele, Ingemāra Treija, Dace Mola, Leo Preiss, Eižens Valpēters, Ieva Caruka, Genādijs Stepanovs.

 

Izstādi rīko: Latvijas Mākslinieku savienība

Izstādes kurators: Igors Dobičins

Izstādes dizaina veidotāji: Igors Dobičins, Jānis Purcens, Ansis Dobičins, Ričards Šmits

Izstādes koordinatore: Ieva Smiļģe 

 

Aicinām māksliniekus pieteikties izstādei

„MĀKSLAS DIENAS. 100 GADI PĒC REVOLŪCIJAS”

 

NOLIKUMS

 

 

Izstādes rīkotājs:

Biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība”

 

Izstādes moto:

Revolūcija. Kādas asociācijas? Definīcijās „revolūcija” tiek raksturota kā spēcīgas izmaiņas sabiedrības un domāšanas attīstībā, kas sagrauj eksistējošo iekārtu vai struktūras, kā vietā tiek radītas jaunas. Bet latīņu valodas skaidrojums ir „pavērsiens”. Izstāde tiek veidota, lai domātu par revolūciju kā situāciju, kurā vienmēr būs divas pozīcijas, par uzvarētājiem un viņu nosacījumiem, par mākslinieka revolucionāro „dabu” – radīt ko jaunu un izaicināt. Iesniedzot darbus, izstādes rīkotāji aicina māksliniekus domāt par tēmas “revolūcija” traktējumu, par to kā pretnostatījumu gan vēsturiskā, gan mūsdienu, gan sadzīves kontekstā. Vienmēr ir bijuši mākslinieki, kuri strādājuši kādu nosacījumu ietvaros, un vienmēr ir bijuši tie, kas vēlējušies pārkāpt šos nosacījumus, un šajā „revolūcijā” uzvarētāja ir jaunatklāsme.

 

Izstādes norises vieta:

Biedrības „Latvijas Mākslinieku savienība” (LMS) galerija 11. novembra krastmalā 35, Rīgā.

 

Izstādes norises laiks:

No 2017.gada 7. aprīļa līdz 2017.gada 21.maijam.

 

Izstādes dalībnieki un iesniedzamo darbu apraksts:

Profesionāli mākslinieki un profesionālo mākslas vidusskolu un augstskolu studenti aicināti pieteikt savu dalību izstādei ar 1-3 vizuālās mākslas darbiem, kas tapuši laika posmā no 2015.-2017.gadam.

Mākslas darbu izpildījumam jāatbilst augstiem kvalitātes kritērijiem un jāuzrāda vizuālās mākslas laikmetīgās tendences. Darbu tehnika nav ierobežota. Multimediju darbu autoriem jāparedz savs audio un video tehnikas nodrošinājums uz ekspozīcijas laiku.

 

Aizpildītu pieteikumu anketu, autora CV, kā arī iesniegto darbu foto sūtīt uz e-pastu: lms.makslasdienas@inbox.lv vai iesniegt personīgi LMS birojā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā (katru darba dienu no plkst. 12.00 līdz 17.00).

 

Pieteikuma anketa pieejama šeit: https://failiem.lv/u/pfcfsscx#/

 

Pieteikumi tiek pieņemti līdz 2017.gada 27.martam!

 

Darbu iesniegšana:

Mākslas darbi no 2017. gada 28.marta līdz 31. martam jāiesniedz Latvijas Mākslinieku savienībā 11. novembra krastmalā 35, Rīgā, darba laikā no plkst. 12.00 līdz 17.00 vai arī individuāli vienojoties.

 

Dalības maksa izstādē: LMS biedriem – 10,00 EUR, LMS biedriem-senioriem – 5,00 EUR, māksliniekiem, kuri nav LMS biedri –15,00 EUR, profesionālo mākslas vidusskolu un augstskolu studentiem – 7,00 EUR.

 

Izstādes kurators: Igors Dobičins

Izstādes koordinatore: Ieva Smiļģe

Grafiskais dizains: Elza Dobičina


Biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība”

Adrese: 11. novembra krastmala 35, Rīga, LV-1050

E-pasts: lms.makslasdienas@inbox.lv; info@lms.lv

Tel.: 26628302; 29138952

www.lms.lv        

https://www.facebook.com - LMS Latvijas Mākslinieku savienībaMākslas dienas

„Mākslas dienas” Latvijā ir notikušas jau no 1959. gada. „Mākslas dienu” ietvaros visā Latvijā tiek rīkoti visdažādākie pasākumu, izstādes, atvērto durvju dienas, mākslinieku darbnīcās, kā arī koncerti un citi ar mākslu saistīti notikumi.


Vairāk informācijas www.makslasdienas.lv

 


2. STARPTAUTISKAIS MĀKSLAS SIMPOZIJA

 

 „MĀKSLAS DIENAS 2014. DIALOGS”

 

IZSTĀDE

 

 

 

No 2014. gada 6. septembra DIRECT PAINT OUTLET telpās vērojama Latvijas Mākslinieku savienības rīkotā 2. Starptautiskā Mākslas simpozija „Mākslas dienas 2014. Dialogs” izstāde!

 

Atzīmējot „Mākslas dienu” 55. Jubileju, Latvijas Mākslinieku savienības Radošajā mītnē „Kombināts MĀKSLA” radošajās darbnīcās norisinājās 2. Starptautiskais Mākslas simpozijs „Mākslas dienas 2014. Dialogs”, kurā tika uzaicināti piedalīties mākslinieki: gleznotāji un tēlnieki no Latvijas Mākslinieku savienības un tās sadraudzības organizācijām Somijā, Igaunijā, Krievijā, Slovākijā, Kirgizstānā, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, veidojot radošos dialogus lielformāta gleznu un alumīnija lējumu veidolā.  


 


2. STARPTAUTISKAIS MĀKSLAS SIMPOZIJA

 

 „MĀKSLAS DIENAS 2014. DIALOGS”

 

IZSTĀDE

 

11.05. – 01.07.2014.

 

 

 


 

 

Mākslas dienām – 55!

 

No 5. līdz 11. maijam Latvijas Mākslinieku savienības Radošajā mītnē „Kombināts MĀKSLA”, norisinājās 2. Starptautiskais Mākslas simpozijs „Mākslas dienas 2014. Dialogs”, kurā tika uzaicināti piedalīties mākslinieki: gleznotāji un tēlnieki no Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) un tās sadraudzības organizācijām Somijā, Igaunijā, Krievijā, Slovākijā, Kirgizstānā, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, veidojot radošos dialogus lielformāta gleznu un alumīnija lējumu veidolā.

 

Atzīmējot Mākslas dienu 55. Jubileju, izstādes ekspozīcija tikusi veidota, sasaistot Mākslas dienas šodien un to pirmsākumos. LMS muzeja krājuma tēlniecības darbi, demontētā Rīgas sadraudzības pilsētu pieminekļa metāla ģerboņi (arh, I. Strautmanis), uzrāda mākslas valodas pārmantojamības saikni.


makslas dienas

 

2. STARPTAUTISKĀ MĀKSLAS SIMPOZIJA 
"MĀKSLAS DIENAS 2014. DIALOGS"


IZSTĀDES ATKLĀŠANA
SVĒTDIEN, 11. MAIJĀ PLKST. 15:00


LMS RADOŠĀ MĪTNE "KOMBINĀTS MĀKSLA"
GAUJAS IELA 1, RĪGA


MĀKSLINIEKU DISKUSIJA

 

08.05.2014. plkst. 18.00
«Kombināts māksla», Gaujas iela 52. STARPTAUTISKAIS MĀKSLAS SIMPOZIJS

 

 

 

 

No 5. līdz 11. maijam Latvijas Mākslinieku savienības Radošajā mītnē „Kombināts MĀKSLA” norisināsies 2. Starptautiskais Mākslas simpozijs „Mākslas dienas 2014. Dialogs”.


Festivāla „Mākslas dienas 2014. Dialogs” uzrunā tēlnieks, LMS prezidents Igors Dobičins aicināja aizdomāties par notikumiem kaimiņzemēs, par mākslinieka lomu un līdzdalību šodienas pasaules norisēs:
„Radošie cilvēki katrs ar savu izpausmju un daiļrades izjūtu frekvenci sajūt šo virpuli. Cunami līdzīgais spēks, kas ir emocionāli lādēts var iznīcināt šo jūtīgo mākslinieka frekvenci. Šis ir arī maņu, talanta patiesuma un dzīvotspējas pārbaudījums. Spēja ģenerēt idejas virpuļa laikā vai arī klusēšana ir mākslinieka talantam tests.”

 
Latvijas Mākslinieku savienība turpina Mākslas dienu tradīciju ar trīs gadu ciklu, kura nosaukumi ir „Mākslinieka monologs”, „Dialogs” un „Kņada”, šī gada vadošā tēma ir „Dialogs”. Šīs triloģijas ietvaros tiek rīkots arī Starptautiskais Mākslas simpozijs, stiprinot saiknes starp māksliniekiem, mākslinieku savienībām un asociācijām.
2. Starptautiskajā Mākslas simpozijā „Mākslas dienas 2014. Dialogs” uzaicināti piedalīties 22 mākslinieki: gleznotāji un tēlnieki no Latvijas Mākslinieku savienības un tās sadraudzības organizācijām Somijā, Igaunijā, Lietuvā, Krievijā, Slovākijā, Kirgizstānā, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas studenti veidos radošos dialogus lielformāta gleznu, alumīnija lējumu un instalāciju veidolā. 


IZSTĀDE

Mākslas dienas 2014

 

2014. gada 15. aprīlī Latvijas Mākslinieku savienības galerijā plkst. 18.00 tiks atklāta izstāde „Mākslas dienas 2014. Dialogs”. 

 

Latvijas Mākslinieku savienības organizētās vizuālās mākslas izstādes „Mākslas dienas 2014. Dialogs” nolikumā, tās prezidents Igors Dobičins savā aicinājumā piedalīties izstādē, laikmeta aktualitātes pārvērta tēlainā situācijas aprakstā, kurā gleznotāja „M. Šagāla gleznu spēka virpulī” kārtis spēlē „rakstnieka M. Bulgakova romānu varoņu tēli”. Šī izstāde ir veidota laikā, kad pasaules politiskā situācija aizskar gandrīz ikkatra mākslinieka smalko „izpausmju un daiļrades izjūtu frekvenci”. I. Dobičins uzsver: „Laiks nosaka, ka ir pienācis cilvēcisko kaislību, satura un radošā gara analīžu brīdis. Vai turpināsim tiražēt ierastās ābečnieku formulas vai sagaidīsim nobrieduša pilsoņa un mākslinieka cienīgu sniegumu? Vai latviskā mentalitāte spēj pārvarēt liktenis nosprausto mitoloģisko robežu?”

Jautājumi ir uzdoti. Vai ir meklētas atbildes? Vai tās ir atrastas? 


makslas dienas 2014

 

PIETEIKŠANĀS IZSTĀDEI LĪDZ 07.04.2014. PLKST. 23:59:59 


Laiks nosaka, ka ir pienācis cilvēcisko kaislību, satura un radošā gara analīžu brīdis. Vai turpināsim tiražēt ierastās ābečnieku formulas vai sagaidīsim nobrieduša pilsoņa un mākslinieka cienīgu sniegumu?


Vai latviskā mentalitāte spēj pārvarēt liktens nosprausto mitoloģisko robežu? IZSTADES NOLIKUMS:

http://ej.uz/IZSTADES-NOLIKUMS


PIETEIKUMA FORMA:

http://ej.uz/IZSTADES-PIETEIKUMA-FORMA


MĀKSLAS DIENAS 2014. DIALOGS

makslas dienas

 

 


makslasdienas

 

Tuvojoties starptautiskajam mākslas festivālam „MĀKSLAS DIENAS 2014. DIALOGS”, kas šogad norisināsies no 14. aprīļa līdz 18. maijam, Latvijas Mākslinieku savienība (LMS) aicina pieteikties brīvprātīgos, kas būtu ieinteresēti piedalīties mākslas notikuma organizēšanā un norisē. 

Pietiekties iespējams līdz 10. aprīlim, rakstot uz e-pasta adresi: makslasdienas2014@gmail.com

 


Latvijas Mākslinieku savienības Muzeja tēlniecības izstāde

Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krājuma tēlniecības izstādes "Mākslas dienas 2013. Mākslinieka monologs" oficiālā svinīgā atklāšana norisināsies piektdien, 17. maijā plkst. 15:00 Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā.

 


Izstāde neierastā vietā un veidā piedāvā ieskatu Latvijas Mākslinieku savienības muzeja tēlniecības kolekcijā. Pagājušā gadsimta 70. – 90. gados tapušās akmens skulptūras iemūžina daļu no tēlniecības vēstures Latvijā.  Akmens tēlniecība ir Latvijas mākslas vērtība, kurā, vienotas tradīcijas ietveros, katrs mākslinieks, caur savu personisko skatījumu, piešķir akmens formai unikālu stilisktiku un formu. Darbu autori ir pazīstami un ievērojami mākslinieki – Arta Dumpe, Lea Davidova–Medene, Laimonis Blumbergs, Ojārs Breģis, Rasma Bruzīte, u. c.1. STARPTAUTISKAIS MĀKSLAS SIMPOZIJS

"MĀKSLAS DIENAS 2013. MĀKSLINIEKA MONOLOGS"

15.04. - 21.04.2013.

VIDZEMES TIRGUS GAĻAS PAVILJONS

 

Festivāla Mākslas dienas 2013. Mākslinieka monologs ietvaros Rīgā Vidzemes tirgus Gaļas paviljonā no 15. līdz 21. aprīlim 2013.gadā norisināsies Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) organizētais Starptautiskais Mākslas simpozijs. Pasākumā piedalīsies gleznotāji un tēlnieki no Latvijas Mākslinieku savienības un tās sadraudzības organizācijām – Igaunijas, Lietuvas, Slovākijas, Krievijas mākslinieku asociācijām, Polijas Mākslinieku un Dizaineru asociācijas Varšavas nodaļas,  „Focus – Europa” Mākslinieku asociācijas Vācijā un studenti  no Latvijas Mākslas akadēmijas.

Simpozija laikā tapušie darbi – lielformāta gleznas un metālā atlietie darbi veidos ekspozīciju izstādēMākslas dienas 2013. Mākslinieka monologs, kas būs pieejama apskatei no 21. aprīļa līdz  19.maijam Vidzemes tirgus Gaļas paviljonā. 


"MĀKSLAS DIENAS 2013. MĀKSLINIEKA MONOLOGS" ORGANIZATORA IGORS DOBIČINA UZRUNA

 


„Mākslas dienas” – iespēja „parādīt pigu”!

 

            Jau vēsturiski „Mākslas dienas” veidotas, lai uzsvērtu radošās un mākslinieciskās daiļrades brīvību. „Mākslas dienu” izpausmes, kas sakņojušās modernismā un tā daudzveidīgajās izpausmēs, vienmēr uzsvaru rod mākslas aktīvismā.

            Kas ir māksla? Arods vai brīva uzskatu paušana? Mākslinieks ir brīvs sludināt skaistumu, nāvi, prieku, un tās sajūtas, kas viņam rūp. Vai mākslinieks ir tikai marionete, ko uztur un nodrošina sponsori, kas nosaka darbības virzienus mākslā? Vai mākslinieks var atbrīvoties no stilistiskā un finansiālā diktāta?

            Jau izsenis Latvijā sponsoru – gaumes veicinātāju lomu pārmantojuši vadoņa kulta stiprinātāji, nacionālkomunisti, sorosieši – sociālisti un visbeidzot – jaunā nacionālmietpilsoņu stila paudēji, katrs kā sava sociuma sludinātājs.

Bet māksliniekā ir vēlme sajust, ka pats ir jaunas pasaules, virziena vai viedokļa radītājs. Brīvība no ārpasaules uzstādījumiem rada māksliniekā eiforisko prieku, kas paver daiļrades „portālu”.

            Finansētāja virsuzdevums - kontrole pār produktu, kas tiek radīts. Katra gaumes veicinātāju paaudze arvien striktāk nosaka ierobežojumus māksliniekam. Noplicinātās radošās bāzes, plaša mēroga stilistiski daudzveidīgas mākslas iegādes neesamība, sponsoru, konjunktūras un katra iekšējā ekonomiskā blokāde nosaka pakļāvību lielā mākslinieku daļā.         Mākslinieks ir reducējies kā darba devējs un darba ņēmējs, līdz ar to zaudējis filozofa, ģēnija un domas virzītāja lomu.

            „Mākslas dienas” ir kā aicinājums un kliedziens, tās ir mākslinieka daiļrades „portāla” atvēršanas iespējas bez kontroles un citiem nosacījumiem. Te viņš var būt brīvs un anarhistisks. Tā ir iespēja „parādīt pigu” pašreizējā mākslas standarta uzturētājiem! Tā ir iespēja sabiedrībai vēlēt aizdomāties par mākslas būtību!

 

Igors Dobičins

Biedrības „Latvijas Mākslinieku savienība” prezidents