AKTUALITĀTES KONKURSI SVEICAM SĒRU VĒSTS IZNOMĀ / IZĪRĒ ARHĪVS 2012-2017 RECENZIJAS UN INTERVIJAS LMS PROJEKTI LMS VĒSTURE LMS STRUKTŪRA LMS APAKŠSTRUKTŪRAS LMS KONGRESI LMS STATŪTI LMS BIEDRI KĀ KĻŪT PAR LMS BIEDRU? LMS BIEDRU RADOŠĀS KOPAS LMS DALĪBA ORGANIZĀCIJĀS INTERNETA SAITES LMS KONTAKTI

Ziedo Latvijas Mākslinieku savienībai

 

LIELĀ TALKA 2018. MĀKSLINIEKS TALKO

 

Š.g. 28. aprīlī Latvijas Mākslinieku savienība (LMS) Vislatvijas Lielās talkas ietvaros aicina piedalīties LMS rīkotajā talkā - akcijā "Mākslinieks talko" LMS radošajā kvartālā “Kombināts MĀKSLA” Gaujas ielā 1, 3, 5, 9, Rīgā, un LMS muzeja filiālē Zvārtavas pilī, Apes novadā, Gaujienas pagastā.

Talkas sākums plkst. 10.00.

 

LMS radošajā kvartālā “Kombināts MĀKSLA” Gaujas ielā 1, 3, 5, 9, Rīgā, talkas laikā tiks sakoptas ekspozīciju zonas, bet pēc talkas paredzēta ekskursija, kurā būs iespēja iepazīt radošā kvartāla teritoriju, apmeklēt mākslinieku darbnīcas, kā arī apskatīt „Latvijas Mākslinieku savienības” muzeja tēlniecības, keramikas un grafiti kolekciju ekspozīcijas.

 

Kā nokļūt līdz LMS Radošajam kvartālam „Kombināts MĀKSLA”?

11.tramvaja pietura: Brasas stacija vai Brāļu kapi

9., 48. autobusa pietura: Tēraudlietuves iela

Dzelzceļa stacija “Brasa”

 

LMS radošās filiāles Zvārtavas pils ekspozīciju zonu un parka sakopšanas darbi norisinās sadarbībā ar Vidzemes augstskolas studentiem. Pēc talkas būs iespēja iepazīt valsts nozīmes arhitektūras pieminekli Zvārtavas pili, muižas kompleksu un tā vēsturi, kā arī apskatīt pils telpās izstādītās LMS muzeja ekspozīcijas. Zvārtavas pilī apskatāma Latvijā lielākā porcelāna vāžu kolekcija. Pils telpās eksponēta arī daļa no Latvijas Mākslinieku savienības muzeja kolekcijas. Kā spilgti akcenti pils priekštelpu un arī lielo zāli rotā gobelēni (Egils Rozenbergs, Kristīne Pasternaka, Aina Muze, Elīza Atāre u.c.) un LMS muzeja ekspozīcija “Sapnis” – mūsdienu mākslinieku veidotie atpūtas un guļamtelpu interjeri ar LMS muzeja kolekcijas 20.gs.puses gleznām. Ekspozīcijā pārstāvēti tādi autori kā  Pēteris Postažs, Gunārs Mitrēvics, Jānis Zemītis, Jānis Poļaks u.c. Savukārt, tēlniecības ekspozīcijā „Laikabiedra portrets” pārstāvēti mākslinieki Tālivaldis Gaumigs, Arta Dumpe, Lea Davidova – Medene, Igors Vasiļjevs u.c.

 

5.maijā plkst. 10.00 norisināsies Latvijas Mākslinieku savienības rīkotā ikgadējā talka Mākslinieku kapu kalniņā, Pirmajos Meža kapos, Rīgā. Talka Mākslinieku kapu kalniņā, kuru LMS organizē jau vairākus gadus, norisinās ar mērķi veikt ainavas sakopšanas darbus teritorijā, kurā apbedītas tādas ievērojamas personības kā Edgars Iltners, Biruta Baumane, Emīls Melderis, Jānis Pauļuks, Boriss Bērziņš u.c.

 

Aicinām talkās pievienoties visus interesentus!

Talkotājiem tiks piedāvāta tēja, kafija, zupa un uzkodas. Iespēju robežās tiks nodrošināti darbarīki, cimdi un maisi.

Čaklākais talcinieks saņems Latvijas Mākslinieku savienības balvu.

 

Iepriekš pateicoties,

Latvijas Mākslinieku savienības valde

 

***

Kontaktpersona:
Igors Dobičins, Latvijas Mākslinieku savienības prezidents

Tālr. +371 26628302, dobicins@inbox.lv


 

Latvijas Mākslinieku savienības izstāde

„MĀKSLAS DIENAS 2018. MĀKSLAS LAIKS” 

13.04.2018.-13.05.2018.

LMS Galerijā, 11.Novembra krastmalā 35, Rīgā


Vērtībām un to nozīmei ir mainīgs raksturs, bieži vien attiecīgā laikmeta izcilības tiek novērtētas nevis to radīšanas laikā, bet daudz vēlāk. Mūsdienās vērtību vērtēšana nereti notiek “like” un “dislike” līmenī – simboli, kuru nozīme kopš Senās Romas gladiatoru cīņām arī mainījusies. Līdzību varam saskatīt tikai filozofiskajā aspektā, kas liek aizdomāties par izklaides vienu no sastāvdaļām – vērtējumu. Arī mākslā uzskati par vērtīgs/nevērtīgs mainās, atbilstoši laikmetam, varas lēmumiem, stilistiskajai ievirzei vai aktuālajām tēmām. “Mākslas dienas” Latvijā, kas aizsākušās 1959.gadā, ir atskaites punkts, lai varētu aptvert gandrīz 60 gadu garumā mākslas attīstību, nozīmi un to, kas māksliniekam un sabiedrībai šķiet vērtīgs vai interesants.


Biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība”, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, vēlas izcelt un atzīmēt mākslas festivāla “Mākslas dienas” nozīmību Latvijas kultūrtelpā gan pagātnes kontekstā, gan mūsdienās. Kopš saviem pirmsākumiem “Mākslas dienas”, kas no gada gadā pilnveidojās, attīstījās un aptvēra visdažādākos iedzīvotāju slāņus, deva ieguldījumu tautas apziņas stimulēšanā un kopības izjūtas stiprināšanā, uz mākslas svētku fona radās latviskās vienotības izpausmes un pirmie brīvdomības iedīgļi.


Veidojot izstādi “Mākslas dienas 2018. Mākslas laiks”,  Latvijas Mākslinieku savienība aicinājusi māksliniekus domāt par mūsdienu vērtībām un šī gada “Mākslas dienas” ekspozīciju veltīt Latvijas valsts simtgadei. Izstādē “Mākslas dienas 2018. Mākslas laiks” piedalās 70 autori, to skaitā LMS biedri, profesionāli mākslinieki un mākslas augstskolu studenti. Nozīmīgi ir akcentēt, ka šī ir Latvijas Mākslinieku savienības ikgadēja izstāde, kurā profesionālu meistaru (Skaidrīte Cihovska, Gunārs Krollis, Leo Preiss u.c.) darbiem līdzās redzams arī jauno mākslinieku sniegums. Ekspozīciju veido glezniecības, tēlniecības, foto mākslas darbi un instalācijas.


Izvērtējot mākslinieku sniegumu, izstādes atklāšanā tika paziņoti LMS balvas ieguvēji - mākslinieki Iveta Laure un Genādijs Stepānovs. Mākslinieki iegūs iespēju rīkot personālizstādi LMS galerijā 2019./ 2020. gadā.

 

Izstādes apmeklētāji ir aicināti piedalīties mākslas darbu vērtēšānā un noteikt mākslas darbu, kas ieguvis apmeklētāju simpātijas un atzinību. Mākslas darba autoram, kas radījis intrigu un saņemis vislielāko skatītāju atbalstu, tiks piešķirta LMS Skatītāja simpātiju balva.


Izstāde “Mākslas dienas 2018. Mākslas laiks” LMS galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, būs apskatāma līdz 13.maijam.


Galerijas darba laiks: P-Sv 12:00-18:00

 


 

 

 

 

 

 


Biruta Delle "Cilvēka ģeometrija", audekls, eļļa, 69x63cm, 1989. gads, LMS Muzeja kolekcija.

 

Latvijas Mākslinieku savienība novēl Priecīgas Lieldienas māksliniekiem, mākslas baudītājiem, kolēģiem un sadarbības partneriem!

 

Svētku laikā aicinam apmeklēt LMS Muzeja izstādes "Šķiedras kristalizācija", "Ruksij ļes", "Vasaras svētki", ēkas 2.,4. un 5. stāvā. Kā arī, mākslinieču Ilzes Krūmiņas Karlsones un Ineses Jakobes izstādi "Vietu balādes" un LMS Muzeja izstādi "Miza", LMS Galerijā, 11. Novembra krastmalā 35, Rīgā!

LMS Galerijas darba laiks svētku dienās: plkst.10.00 - 18.00.

 


Georgs Barkāns (1925-2010) "Audēja mūžš", gobelēns, 1987

 

LMS MUZEJA TEKSTILMĀKSLAS IZSTĀDE

"ŠKIEDRAS KRISTALIZĀCIJA"

 

Aicinam apmeklēt LMS Muzeja tekstilmākslas izstādi "Šķiedras kristalizācija". Izstāde apskatāma Latvijas Mākslinieku savienības ēkas 2.stāvā, 11. Novembra krastmalā 35, Rīgā. Izstādē apskatāmi Elīnas Lūses - Grīnbergas, Georga Barkāna, Rutas Bogustovas un citu mākslinieku darbi.

 

 LMS muzeja izstāde

 

LMS MUZEJA IZSTĀDE 

MIZA

21.03. - 13.04.2018.

LMS GALERIJA, 11. NOVEBRA KRASTMALA 35, RĪGĀ


No 21.marta līdz 13. aprīlim LMS Galerijā, 11. Novembra krastmalā 35, apskatāma LMS muzeja izstāde "Miza", kurā apskatāmi 20.gadsimta 70. - 80. gados tapuši ādas plastikas mākslas darbi. Izstādē izstādīti mākslinieku Vijas Kokles, Astrīdas Gagaines - Siltumas, Arņa Štrauha, Anatolija Vanaga, Andas Līces, Emmas Rass un Ildas Sīles darbi.

Laipni aicinam apmeklēt!

Galerijas darba laiks: I - VII plkst.12.00 - 18.00

Adrese: 11. Novembra krastmala 35, Rīga

 


 

 

Eksperimentālā kino festivāla "Process"

performanču programma "Process Expanded"

24.03.2018.


Performanču programma "Process Expanded" notiks Latvijas Mākslinieku savienības (bijušajā RIXC) mediju telpā 11.novembra krastmalā 35 (ieeja no Minsterejas ielas).


Programmā apvienoti mūsdienu paplašinātā kino darbi, ko veidojuši mākslinieki, kurus interesē kino kā dzīva, telpiska, audiovizuāla pieredze, aicinot paplašināt izpratni par tā veidošanas, rādīšanas un skatīšanās situācijas robežām.

Plkst. 20:00 Fluxus et Refluxus: Aiz spoguļa / Fluxus et Refluxus: Behind the Mirror, Distruktur (DE/BR)
3x16mm, 2x slaidu projektori, dzīvā skaņa, darbs procesā kopš 2006.gada

Plkst. 20:40 M...H. Gaelle Rouard (FR)
2016, 16mm, m/b & krāsa, 36 min
Iedvesmojoties no O.W. dzejoļa, kas iedvesmojies no W.S.

Plkst. 21:40 Asinot maņas / Refining the Senses, Atoosa Pour Hosseini (IE/IR)
40 min, kustīgā attēla performance, 2x8mm, 1xHD projektori, 2016

Plkst. 22:30 Pat klusums ir iemesls vētrai / Even Silence is a Cause of Storm, Adriana Vila, Luis Macías (ESP)
2 x 16mm, 4 slaidu projektori, m/b & krāsa, 2016, 35min

Plkst. 23:00 DJsets ar SKD (new wave) Krastmalas krogā, 11.novembra krastmalā 35

Biļetes: 5 EUR, www.bezrindas.lv


Otrais eksperimentālā kino festivāls „Process” notiek Rīgā no 2018. gada 22. līdz 25. martam, piedāvājot filmu skates, kino performances, lekcijas, diskusijas, foto izstādi un citus notikumus.
Festivāls ir veltīts analogajam eksperimentālajam kino, dodot vietu fiziskajam filmas medijam tā personiskajās, neparedzamajās, bez kompromisiem īstenotajās formās.

Festivālu rīko Baltic Analog Lab. Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Culture Ireland, Latvijas Mākslinieku savienība u.c.


wwww.process-fest.lv

  

Ieskats Latvijas Radošo savienību padomes pilnsapulcē, kas 13.martā norisinājās Latvijas Mākslinieku savienības galerijā. Pilnsapulcē tika prezentēts LRSP gada pārskats, revīzijas komisijas ziņojums un izskatīti aktuālie jautājumi.


Paldies par sadarbību Latvijas Arhitektu savienībai, Latvijas Dizaineru savienībai, Latvijas Dramaturgu ģildei, Latvijas Fotogrāfu savienībai, Latvijas Kinematogrāfistu savienībai, Latvijas Komponistu savienībai, Latvijas Rakstnieku savienībai, Latvijas Teātra darbinieku savienībai un Latvijas Zinātnieku savienībai.

 

 

 

 

 

 


 

 

2018.gada 10.martā Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā norisinājās biedrības „Latvijas Mākslinieku savienība” (LMS) 21. kongress.

 

Kongresa laikā biedrības "Latvijas Mākslinieku savienība" valdes priekšsēdētāja amatā atkārtoti tika ievēlēts tēlnieks Igors Dobičins.

 

LMS valdē biedru kopsapulce atkārtoti ievēlējusi valdes pārstāvjus - Ingu Brūveri, Ingunu Irbi, Diānu Lagunu, Bruno Strautiņu, Tālivaldi Muzikantu un Initu Reimandovu.

 

Atkārtoti ievēlēta arī LMS revīzijas komisija - Inita Ēmane, Ilze Lībiete, Helga Jaksone.

 

Paldies Latvijas Mākslinieku savienības biedriem un kongresa viesiem - Dženai Andersonei un Aigaram Bikšem ( biedrība "Māksla. Autortiesības. Kultūrizglītība."). Īpašs paldies Latvijas Mākslas akadēmijai, Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolai, apsardzes firmai “Iron” un visiem brīvprātīgajiem, kas palīdzēja nodrošināt kongresa norisi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

BIEDRĪBAS „LATVIJAS MĀKSLINIEKU SAVIENĪBA”

  

 Atkārtotais kongress, 2018. gada 10.martā,

 

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā,

 

11.novembra krastmalā 35, Rīgā

  

                        Kongresa norises laiks no plkst. 10.00, reģistrēšanās no plkst. 9.00.

 

 

Kongresa darba kārtībā:

 

  1. Aktuālo jautājumu apspriešana, balsošana.
  2. Valdes vēlēšanas.

  

Aicinām LMS biedrus laicīgi samaksāt biedra naudu, lai varētu saņemt mandātu un pilntiesīgi piedalīties kongresa darbā.

Biedru naudas apmaksu veikt LMS bankas kontā ar pārskaitījumu:

 

“Swedbank” A/s, konta numurs  LV95HABA0551021112879, maksājuma mērķī norādot – “biedra nauda ar konkrētu gadu”.

 

Biedra naudas maksa EUR 30,- gadā un pensionāriem EUR 7, - gadā.

 

tālr. 29138952; 26628302

  

Latvijas Mākslinieku savienības valdes priekšsēdētājs Igors Dobičins un

Brēmenes Mākslinieku savienības valdes priekšsēdētājs Volfgangs Cahs (Wolfgang Zach)

2018.gada 22.februāris

 

2018.gada 22.februārī Latvijas Mākslinieku savienība un Brēmenes Mākslinieku savienība noslēgusi sadarbības līgumu ar nolūku stiprināt un attīstīt sadarbību vizuālās mākslas jomā starp partnerpilsētām Brēmeni un Rīgu.

 


Latvijas Mākslinieku savienība sirsnīgi sveic Igaunijas māksliniekus un kolēģus savas valsts 100.dzimšanas dienā!

Andrus Joonas (Igaunija) "MEELESURFAR" / "PRĀTA SĒRFOTĀJS", 2014.

 


 


Izstāde “VIETU BALĀDES” 

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā 

23.02. – 08.04.2018.

 

Š.g. 23.februārī Latvijas Mākslinieku savienības galerijā tika atklāta izstāde “Vietu balādes”. Izstādē apskatāmas mākslinieces Ilzes Krūmiņas Karlsones gleznas un zīmējumi un mākslinieces Ineses Jakobi tekstilmāksla.

Šī māksliniecēm ir jau trešā kopīgi veidotā izstāde, kas iezīmē kopīgo arī dzīvē un mākslā - skarbi romantisku un kritisku attieksmi pret dzīvi un mākslu, mīlestību uz krāsu, faktūru un kontrastiem, jēgas meklējumiem un atradumiem.

 

Māksliniece Ilze Krūmiņa Karlsone kopš 1997. gada dzīvo Liepājā un ir pasniedzēja Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā. Māksliniece beigusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas Metāla un dzintara apstrādes nodaļu un Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļu 1977. gadā, 2003. gadā ieguvusi maģistra grādu mākslā. Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas organizētajā pasākumā “Zelta griezums” saņēmusi balvu par mūža ieguldījumu pedagoģijā.

 

Māksliniece Inese Jakobi dzimusi 1949.gadā. Beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas tekstilmākslas nodaļu 1975.gadā. Izstādēs piedalās no 1969.gada. Māksliniece strādājusi Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs kā izstāžu organizatore no 1988. - 2018.gadam. Bijusi pasniedzēja Madonas Bērnu mākslas skolā (1975-1986). Piedalījusies izstādēs Latvijā, Igaunijā, Zviedrijā, Francijā, Itālijā, Norvēģijā u.c.

Darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā, kā arī privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs.

 

Galerijas darba laiks: I - VII plkst. 12.00-18.00

Adrese: 11. Novembra krastmala 35, Rīga


 

 

 

 

 

 

 

 


 

BIEDRĪBAS „LATVIJAS MĀKSLINIEKU SAVIENĪBA”

  

21. kongress, 2018. gada 17.februārī, nav lemttiesīgs kvoruma trūkuma dēļ.

Atkārtotais kongress tiks sasaukts š.g. 10.martā.

 

Paldies Latvijas Mākslinieku savienības biedriem un kongresa viesiem - Latvijas Radošo savienību padomes valdes priekšsēdētājai Dacei Bluķei, Latvijas Piļu un muižu asociācijas valdes loceklei, Jelgavas pils Latvijas Lauksaimniecības universitātes muzeja vadītājai Gintai Linītei, Elektroniskās mūzikas apvienības "Dirty Deal Audio", biedrības “Tālu skan” valdes loceklim Kristapam Puķītim.

 

Īpašs paldies Latvijas Mākslas akadēmijai, Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolai, apsardzes firmai “Iron”, kafejnīcai “Krastmalas krogs” un visiem brīvprātīgajiem, kas palīdzēja nodrošināt kongresa norisi.

 


 

 

 

 

 


Atskats uz mākslinieka Anša Butnora glezniecības meistarklasi, kas norisinājās 7. februārī Latvijas Mākslinieku savienības galerijā.


LMS galerijā līdz 18.februārim skatāma gleznotāja Anša Butnora personālizstāde “Zemes sāls”. Izstādē “Zemes sāls” mākslinieks pievēršas cilvēkam; personām, starppersonu attiecībām, dzīves laikam, kas tiek veltīts, esot vienam ar otru, iepazīstot, visā daudzveidībā ieraugot līdzcilvēkus sev apkārt. Savā, pēc skaita divpadsmitajā personālizstādē viņš skatītājiem piedāvā gan jaunākos darbus, kas tapuši plenēru, rezidenču un patstāvīgas radošās darbības rezultātā pēdējo divu gadu laikā, gan arī koncentrētu atskatu uz saviem labākajiem darbiem, kas tapuši agrāk.


 

 

 

 

 


Jekaterīna Grjazeva "Dāvana". Oforts


Mākslinieces Jekaterīnas Grjazevas

grafikas meistardarbnīca 

 

9. februārī no plkst. 11.00 – 17.00 Latvijas Mākslinieku savienības muzeja 3.stāvā, Oforta darbnīcā (11.novembra krastmala 35, Rīga) norisināsies mākslinieces Jekaterīnas Grjazevas meistarklase, kurā varēs iepazīt iespiedgrafikas tehnikas: ofortu, sauso adatu un monotipiju. Ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties procesā - izgatavot savu mīlestības dāvanu – oriģinālu estampu! 

 

Latvijas Mākslinieku savienības muzejs katru mēnesi piedāvā apmeklēt radošās grafikas darbnīcas. Radošo darbnīcu mērķis ir iepazīstināt mākslas cienītājus ar daudzveidīgās grafikas mākslas specifiku un īpatnībām.
Oforta darbnīcā tiek rīkotas ikmēneša tikšanās, dodot iespēju tuvāk iepazīties ar dažādu mākslinieku daiļradi un ļaujot ieskatīties grafikas darba procesa aizkulisēs. Darbnīcas sniedz iespēju katram interesentam pārbaudīt savas spējas darbā ar materiālu, paralēli pētot un analizējot gala rezultātu uz papīra, redzot oriģinālo klišeju un estampa tapšanas procesu.

Darbnīcā tiks nodrošināti visi darbam nepieciešamie materiāli. Atpūtas brīžos - tēja, kafija un jaukas sarunas par mākslu, kā arī iespēja apskatīt Latvijas Mākslinieku savienības muzeja ekspozīcijas.

 

Ar mākslinieces daiļradi var iepazīties interneta vidē: www.art-jekaterinagrjazeva.lv 

Ansis Butnors “Saruna”, 2017. Audekls, eļļa

 

7.februārī no plkst. 16.00-18.00 Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā norisināsies mākslinieka Anša Butnora glezniecības meistarklase.

Pasākuma laikā ikviens ir aicināts gleznot un zīmēt asociācijas, kas rodas ieejot izstāžu zālē, vērojot ekspozīciju un mākslas darbus. Mākslinieks rosinās iepazīt dažādas glezniecības tehnikas un to specifiku.

LMS galerijā līdz 18.februārim skatāma gleznotāja Anša Butnora personālizstāde “Zemes sāls”. Izstādē “Zemes sāls” Ansis Butnors pievēršas cilvēkam; personām, starppersonu attiecībām, dzīves laikam, kas tiek veltīts, esot vienam ar otru, iepazīstot, visā daudzveidībā ieraugot līdzcilvēkus sev apkārt. Savā, pēc skaita divpadsmitajā personālizstādē viņš skatītājiem piedāvā gan jaunākos darbus, kas tapuši plenēru, rezidenču un patstāvīgas radošās darbības rezultātā pēdējo divu gadu laikā, gan arī koncentrētu atskatu uz saviem labākajiem darbiem, kas tapuši agrāk.

 

Mākslinieks Ansis Butnors ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu (BA 2000, MA 2009). Izstādēs piedalās kopš 2003.gada; sākot ar 2006. gadu ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Anša Butnora darbi ir bijuši skatāmi gan personālizstādēs, gan arī grupu skatēs Latvijā, Francijā, Igaunijā, Lietuvā, Nīderlandē un Polijā.


 


 

 

BIEDRĪBAS „LATVIJAS MĀKSLINIEKU SAVIENĪBA”

 

21. kongress, 2018. gada 17.februārī,

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā,

11.novembra krastmalā 35, Rīgā

 

Kongresa norises laiks no plkst. 10.00, reģistrēšanās no plkst. 9.00.

Reģistrējoties jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.


Kongresa darba kārtībā:

  1. Viesu uzrunas.
  2. Aktuālo jautājumu apspriešana, balsošana.
  3. Valdes vēlēšanas.

 

Aicinām LMS biedrus laicīgi samaksāt biedra naudu, lai varētu saņemt mandātu un pilntiesīgi piedalīties kongresa darbā.

Biedru naudas apmaksu veikt LMS bankas kontā ar pārskaitījumu:

“Swedbank” A/s, konta numurs  LV95HABA0551021112879, maksājuma mērķī norādot – “biedra nauda ar konkrētu gadu”.

Biedra naudas maksa EUR 30,- gadā un pensionāriem EUR 7, - gadā.

 

tālr. 29138952; 26628302 

 

Izstādē piedalās Latvijas mākslinieki: Inese Siliņa, Ieva Spalviņa, Irēna Lūse, Irīda Lazdiņa, Baiba Priedīte, Līvija Pavlovska, Aleksandra Šļahova, Dainis Gudovskis, Jānis SpalviņšAivars Gulbis (1933) "Ola", 1976. Bronza, 33x22x33 cm

Latvijas Mākslinieku savienības muzejs,  11.novembra krastmalā 35, Rīgā

 

Latvijas Mākslinieku savienība sirsnīgi sveic jubilejā tēlnieku Aivaru Gulbi!

 

Aivars Gulbis absolvējis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu  (tag. PIKC RDMV) 1953.gadā, bet 1959.gadā Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu ar diplomdarbu „Maize” Kārļa Zemdegas vadībā. Izstādēs piedalās no 1956. gada, Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) biedrs kopš 1962.gada, darbojies LMS valdē, vadījis Tēlnieku sekciju, bijis Kultūras ministrijas mākslas ekspertu komisijā, vadījis Latvijā pirmo Starptautisko tēlniecības simpoziju LMS Jaunrades namā Dzintaros (1979), Jūrmalā, vadījis Tēlnieku  apvienību, aktīvi darbojies tēlniecības kvadrinnāļu rīkošanā Latvijā, LPSR Nopelniem bagātais mākslas darbinieks (1983) un PSRS Mākslas akadēmijas (tag. Krievijas Mākslas akadēmija) korespondētājloceklis (1988).


Latvijas tēlniecībā Aivars Gulbis pieteica 20.gs.60. gados ar darbiem, kuriem bija raksturīga ekspresija, lidojuma izjūta, telpiska atraisītība, abstrakcijai un modernisma stilistikai raksturīgā formveide, kas bija novitāte tā laika tēlniecībā un iekļāvās Eiropas un pasaules lakoniskajā un ekspresīvi vitālajā plastiskās mākslas tēlainībā. Tas izteikti redzams 1969.gadā bronzā radītās kompozīcijas “Dūmi” un “Ola”, “Ziemeļu pavasaris”.


Precīza laikmeta izjūta, vēlme pretoties un rast citādus risinājumus A.Gulbi raksturo kā tēlnieku, kas veicis būtiskus pagrieziena punktus mūsu tēlniecības valodas pilnveidošanā. Kā nozīmīgs notikums Latvijas tēlniecībā jāmin A.Gulbja, J.Karlova, J.Mauriņa skulptūru  izstāde 1969.gadā, Rīgā, LMS Mākslinieku nama izstāžu zālē, kura ieguva funkcionāru nosodījumu un netika atklāta, jo mākslinieku sniegums bija drosmīgs gan formveidē, gan tēlu izteiksmībā. Kā novitāte šajā ekspozīcijā tika uztverta arī ažūrā un kinētiskai mākslai tuvinātā A.Gulbja skulptūra “Perpetuum mobile” (1960 -1969, krāsots ģipsis).  Savukārt būtisks jauninājums memoriālajā tēlniecībā bija Viļa Lāča kapa pieminekļa kompozīcija ar virtuozā tēla traktējumu un uzirdināto faktūru (bronza, 1974, arh. Juris Skalbergs, I Meža kapi, Rīga).


Nozīmīga bija A.Gulbja sadarbība ar domubiedriem un kolēģiem - tēlniekiem Artu Dumpi un Oļegu Skaraini. Visus trīs autorus vienoja interese par eksperimentiem ar formu, materiāliem un vēlme vienmēr meklēt netradicionālus risinājumus, svaigas idejas, kas plašākai sabiedrībai bija vērojamas izstādēs “Jubilejas krēsls” (1983), “Ola” (1988), “Veļ Sīzifs ...” (2001). Režisors Juris Podnieks 1985. gadā par viņiem uzņēma filmu “Veļ Sīzifs akmeni”, kur parādīta arī tēlnieka Aivara Gulbja sākotnējā iecere sievietes tēlam Uzvaras piemineklī Rīgā (1985, autoru kolektīvs: tēln.: Ļ.Bukovskis, A.Gulbis, arh.: E.Bāliņš, E.Vecumnieks, V.Zilgalvis, mākslinieks A.Bugajevs, konstruktors G.Beitiņš), kas ideoloģiskās cenzūras dēļ netika realizēta kā mākslinieka ideja par māti ar bērnu rokās.


A.Gulbis vienmēr ir bijis aktīvs tēlniecības procesu virzītājs un dalībnieks, piedalījies daudzās izstādēs, veidojis savas personālizstādes, rīkojis simpozijus. Viņa radītie monumentālās tēlniecības darbi ir redzami publiskā telpā, piemēram: Piemineklis dzejniekam Rainim Esplanādē, Rīgā (pēc K.Zemdegas meta granītā izkala tēlnieki Laimonis Blumbergs un Aivars Gulbis, arh.Dz.Driba, 1963.),  Revolūcijas mūza (kapara kalums, šūnakmens, Raiņa kapi, 1971),  dekoratīva skulptūra pie  Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas stacionāra “Gaiļezers” (kapara kalums, 1983), kapa piemineklis kinorežisoram J.Podniekam (kopā ar tēlniekiem A.Dumpi un O.Skaraini, granīts, II Meža kapi, Rīga, 1993.) u.c.


Tēlnieka Aivara Gulbja mākslas darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā, Valsts Tretjakova mākslas galerijā, Maskava, Krievija, citos muzejos un arī privātās kolekcijās.

 

Mākslas zinātniece Baiba Guste


 

Atceres ugunskurs Zaķusalā 2018. gada 13. janvārī

 

Atceroties 1991.gada 13. - 20.janvāra notikumus Latvijā un Baltijā, Latvijas Mākslinieku savienība godina un piemin drosmīgos barikāžu aizstāvjus.

 

  

Ansis Butnors “Pārinieki pieturā”, 2017, audekls, eļļa.

 

Ansis Butnors

personālizstāde

“Zemes sāls”

12.01.2018. – 12.02.2018.

 

 

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā, Rīgā, 11.novembra krastmalā 35 būs skatāma gleznotāja Anša Butnora personālizstāde “Zemes sāls”.

Izstāde tiks atklāta 2018. gada 12. janvārī plkst. 18.00 un apmeklētājiem būs pieejama līdz 2018.gada. 12. februārim.

 

Ansis Butnors ir viens no populārākajiem savas paaudzes māksliniekiem, kurš konsekventi strādā ar glezniecības mediju, vien reizumis atkāpjoties un glezniecībā interesējošās tēmas izpildot arī grafikas tehnikās: litogrāfijā, linogriezumā u.c. Ansis Butnors praktizē tonālo glezniecību, tuvi ir klasiskie žanri: portreti, figurālas kompozīcijas, ainavas. Savā mākslā ar tradicionāliem gleznieciskiem paņēmieniem viņš risina modernas tēmas un iemieso mūsdienu dzīves ainas: Latvijas pilsētas un laukus, cilvēkus un to tipāžus, savstarpējās attiecības, novērojumus un ceļojumu iespaidus. Viņa glezniecība veido interesantu pārnesi starp mākslas vēsturi un mūsdienām – neapšaubāmas gleznieciskas vērtības tiek pārmantotas un interpretētas mūsdienīgā veidā.

 

Izstādē “Zemes sāls” Ansis Butnors pievēršas cilvēkam; personām, starppersonu attiecībām, dzīves laikam, kas tiek veltīts, esot vienam ar otru, iepazīstot, visā daudzveidībā ieraugot līdzcilvēkus sev apkārt.  “Man svarīgi ir zināt, izprast kādu lietu līdz galam. Ne virspusēji, bet izprast pašam un pāri visam – ticēt. Sauciet to par naivumu, ilūziju.. es tomēr ticu, ka cilvēks ir labs, ka cilvēks ir kas vairāk. Es un visi šie ļaudis, kurus garāmejot satieku uz ielas, kafejnīcās, pieturvietās, ir neatkārtojami, unikāli; ka mēs esam patiesie šīs zemes sāls,” saka Ansis Butnors.

Savā, pēc skaita divpadsmitajā personālizstādē viņš skatītājiem piedāvā gan jaunākos darbus, kas tapuši plenēru, rezidenču un patstāvīgas radošās darbības rezultātā pēdējo divu gadu laikā, gan arī koncentrētu atskatu uz saviem labākajiem darbiem, kas tapuši agrāk. Glezniecība pamīšus ar grafiku, nedaudz pat – skiču un uzmetumu formā - ļaujot ieskatīties mākslinieka jaunrades aizkulisēs.

 

Ansis Butnors ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu (BA 2000, MA 2009). Izstādēs piedalās kopš 2003.gada; sākot ar 2006. gadu ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Šogad nosacīti svinama radošās darbības piecpadsmit gadu jubileja. Viņa darbi ir bijuši skatāmi gan personālizstādēs, gan arī grupu skatēs vairākās Latvijas pilsētās, kā arī Francijā, Igaunijā, Lietuvā, Nīderlandē un Polijā. Viņa gleznas ir atrodamas Latvijas mākslas institūciju kolekcijās un vairāku privātpersonu krājumos Latvijā un ārvalstīs.

 

Izstādi rīko Latvijas Mākslinieku savienība. Izstādi finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.


***

LMS galerija

Tālrunis: 26628302

E-pasts: info@lms.lv

 

LMS galerijas darba laiki: katru dienu (pirmdiena - svētdiena) no plkst. 12.00 - 18.00 

 

Visi laipni aicināti vēl līdz 7.janvārim Latvijas Mākslinieku savienības galerijā apmeklēt vizuālās mākslas izstādi “Rudens 2017. Mākslinieku nams”.

 

Ekspozīcijā ir iespēja apskatīt glezniecības, tēlniecības, foto mākslas, instalācijas darbus un citus mākslas veidus, kurus radījuši vairāk kā 50 autori.

 

LMS galerijas darba laiks: 03.01.-07.01. no plkst.12.00-18.00 

Attēlā: Ansis Dobičins un Igors Dobičins "Akmens egle",  5,10m x 3,60m x 3,60m, metāla profils, granīta cilindriskie elementi, apgaismes ķermeņi. Skulptūra „Akmens egle” uzstādīta publiskajā ārtelpā Rusova un Unguru ielas krustojumā, Rusova ielā 17, Rīgā, un apskatāma līdz 31.janvārim.


 

Laimi un radošas atklāsmes Jaunajā gadā!


Dažādu nozaru mākslinieku  un radošo organizāciju vidē 2017.gads ir nozīmīgs, jo tika pieņemts ilgi gaidītais Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likums. Tagad valsts likumdošanā ir nofiksēti radošas personas un radošas organizācijas statusi. Tas ir kā sākums nopietnam un atbildīgam darbam, kura rezultātā valsts institūcijas šīs radošās savienības uztvertu kā līdzvērtīgus sarunu partnerus, kas var radikāli ietekmēt lēmumus par nozares finansējuma apjomu, sniedzot radošā praksē pamatotus ieteikumus.  Arvien vairāk, skatoties uz citu nozaru un līdzās esošo valstu aktivitātēm valstiskā mērogā, jāatzīmē pilsoniskās sabiedrības, tās organizāciju nozīmību un nepieciešamību. Arī šī likuma pieņemšanā svarīga bija radošo biedrību viedokļu apvienošana vienā redzējumā, ko tālāk virzīja Latvijas Radošo savienību padome. Pašreiz kā visbūtiskākais likumā tiek uzsvērta “Radošo personu atbalsta pasākumu programma”, kas paredz iespēju saņemt radošu darbību veicinošu atbalstu radošajām personām, kas piedzīvojušas dīkstāvi. Tomēr, domājot par tālāko likuma noderīgumu, tas ir būtiski jāpilnveido, ko var paveikt stipra, vienota un pašapzinīga radošu organizāciju savienība.


Mākslinieku radošā aktivitāte, tās jaudīgums un kvalitāte ir būtisks nosacījums un vienīgais spēks, kas var nodrošināt vizuālās mākslas dzīvotspēju!  Miroņiem likumus neraksta!


Būsim stipri un stiprināsim savu kolektīvo apziņu!

 

Igors Dobičins, biedrības “Latvijas Mākslinieku svienība” prezidents

 

 


Latvijas Mākslinieku savienības galerijas darba laiks svētku dienās:


24.12. – 12:00-18:00

25.12. – 12:00-18:00

26.12. – 12:00-18:00


LMS galerijā līdz 7.janvārim apskatāma 42.ikgadējā vizuālās mākslas izstāde „RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS”.

Izstādē piedalās profesionāli vizuālās mākslas un dizaina mākslinieki, šo nozaru vidusskolu un augstskolu studenti. Ekspozīcijā ir iespēja apskatīt glezniecības, tēlniecības, foto mākslas, instalācijas darbus un citus mākslas veidus, kurus radījuši vairāk kā 50 autori.


Visi laipni gaidīti! 

 

 

 

 


AKMENS EGLE, METĀLS, TĒRAUDS, 5,1x3.6x3.6m, 2017

 

AKMENS EGLE

 

Trešajā Adventē, 17. decembrī, tika iedegta "Akmens egle" Čiekurkalna krustcelēs. Skulptūra „Akmens egle” uzstādīta publiskajā ārtelpā Rusova un Unguru ielas krustojumā, Rusova ielā 17, Rīgā, Čiekurkalna attīstības biedrības projekta Čiekurkalna apkaimes iedzīvotāju piederības veicināšana "Čiekurkalnam sava egle" ietvaros. 

Autori - tēlnieki Ansis Dobičins un Igors Dobičins 
Objekta izmēri: 5,10m x 3,60m x 3,60m.
Izgatavošanai izmantotie materiāli: metāla profils, granīta cilindriskie elementi, apgaismes ķermeņi. 

Egle tapusi sadarbībā ar Čiekurkalna Attīstības biedrību un Latvijas Mākslinieku savienību, izgatavota LMS Radošajā kvartālā "Kombināts MĀKSLA". Projekts tapis ar Rīgas Domes atbalstu. 

 

Paldies Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas Vokālās nodaļas audzēkņiem par koncertu LMS galerijā!

 

 

 


 

 

2017. gada 7. decembrī plkst. 18.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā koncertu sniegs Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas Vokālās nodaļas audzēkņi. 

Programmā iekļautas latviešu komponistu – Jēkaba Mediņa, Jāzepa Mediņa, Alfrēda Kalniņa, Emīla Dārziņa,

Arvīda Žilinska, solo dziesmas, V.A. Mocarta operu ārijas un dueti, kā arī F.Šūberta un F.Mendelszona-Bartoldi vokālā kamermūzika.

Visi mīļi gaidīti!

  

 

Mākslinieces MARITAS MAIZĪTES Ziemassvētku kartīšu darbnīca

 

9. decembrī no plkst. 11.00 – 18.00  Latvijas Mākslinieku savienības muzeja 3.stāvā, Oforta darbnīcā (11.novembra krastmala 35, Rīga)  norisināsies mākslinieces Maritas Maizītes grafikas darbnīca.

Ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt par grafikas vēsturi, iespiedklišejas tapšansas procesu, vērot un piedalīties estampa tapšanas procesā, kā arī apskatīt Latvijas Mākslinieku savienības muzeja ekspozīcijas.

 Latvijas Mākslinieku savienības muzejs katra mēneša nogalē, piedāvā apmeklēt radošās grafikas darbnīcas. Radošo darbnīcu mērķis ir iepazīstināt mākslas cienītājus ar daudzveidīgās grafikas mākslas specifiku un īpatnībām.

Oforta darbnīcā tiek rīkotas ikmēneša tikšanās, dodot iespēju tuvāk iepazīties ar dažādu mākslinieku daiļradi un ļaujot ieskatīties grafikas darba procesa aizkulisēs. Darbnīcas sniedz iespēju katram interesentam pārbaudīt savas spējas darbā ar materiālu, paralēli pētot un analizējot gala rezultātu uz papīra, redzot oriģinālo klišeju un estampa tapšanas procesu.

Darbnīcā tiks nodrošināti visi darbam nepieciešamie materiāli. Atpūtas brīžos - tēja, kafija un jaukas sarunas par mākslu!

 

 Projekta vadītāja: Nele Zirnīte, +371 28390077


 


 

Atskats uz mākslinieka DIVI MELNI SUŅI grafikas meistardarbnīcu, kas norisinājās 25. novembrī Latvijas Mākslinieku savienības muzeja 3.stāvā, Oforta darbnīcā (11.novembra krastmala 35, Rīga).

 

Paldies māksliniekam un visiem interesentiem!


Foto autore: Ginta Bāne

 

 

 

 

 

  

Anita Meldere “Klusuma skaņa”, 2016. Audekls, eļļa, 100x120 cm

 

Suminām mākslinieci Anitu Melderi, kurai Latvijas Mākslinieku savienības izstādes „RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS” žūrija piešķīrusi LMS Balvu – rīkot personālizstādi LMS galerijā 2018./2019.gadā!

 Atskats uz 42.ikgadējās vizuālās mākslas izstādes „RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS” atklāšanu, kas  norisinājās 24.novembrī plkst.18.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā.

 

Izstāde apskatāma līdz 2018.gada 7.janvārim!

 

Līdz 7.decembrim LMS galerijā norisinās arī mākslinieces Anetes Kalniņas personālizstāde “Ainava-abstrakcija”.

 

 

LMS valdes locekle, māksliniece Inguna Irbe, māksliniece Anete Kalniņa un LMS prezidents Igors Dobičins

 

 

 

Mākslinieces Anetes Kalniņas personālizstāde "Ainava-abstrakcija"

  

 

Latvijas Mākslinieku savienības 42. ikgadējā vizuālās mākslas izstāde

RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS

24.11.2017.-07.01.2018.

 

24.novembrī plkst.18.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, tiks atklāta 42.ikgadējā vizuālās mākslas izstāde „RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS”.

 

Mākslinieku nams – biedrības “Latvijas Mākslinieku savienība” (LMS) ēka Rīgā, 11.novembra krastmalā 35, 2017.gada rudenī ir ieguvusi atjaunotu fasādi. Pēckara modernisma stilistikā celtais „Mākslinieku nams” (1953.-1960.gads, arh. K.Plūksne) tika radīts profesionālu mākslinieku radošai darbībai, tās eksponēšanai un pārvaldei. Ēkas sākotnējā funkcija un arhitektoniskais būvapjoms nav mainījies, kā arī fasādē saglabājies pēcmodernismam raksturīgais logu ritms, autentiskais apmetums un krāsojums. Nama unikalitāte ir atzīmēta kā vērtība un iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Daugavas krastmalas ainavā Mākslinieku nams ir kā laikmeta liecība gan vizuāli, gan saturiski, un šobrīd LMS muzejs: LMS īpašumā esošās mākslinieciskai daiļradei speciāli celtās ēkas, radošās darbnīcas, izstāžu zāles un mākslas darbu kolekcija ir vienīgais šāds Latvijas kultūras industrijas komplekss.

 

LMS organizētās “RUDENS” izstādes arī iepriekšējos gados ir pievērsušas uzmanību kādai aktualitātei, un šoreiz tas ir Mākslinieku nams. Izstādes kontekstā tā ir tēma par ēku ar atjaunotu fasādi, kas rosina domāt par mākslinieka pašapziņu, par viņa radošo darbību kā vērtību pilsētas un valsts mērogā. Arhitektūrai un daudzām citām materiālām liecībām ir iespēja iegūt atjaunotu izskatu un „atgriezties” pagātnē, taču ļaudis dzīvo šodienā, kur ir iespēja attīsties un būt nozīmīgiem nākotnē.

 

Izstādē „RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS” piedalās profesionāli vizuālās mākslas un dizaina mākslinieki, šo nozaru vidusskolu un augstskolu studenti. Ekspozīcijā būs iespēja apskatīt glezniecības, tēlniecības, foto mākslas, instalācijas darbus un citus mākslas veidus, kurus radījuši vairāk kā 50 autori. Izstādei iesniegtos darbus izvērtējusi un atlasījusi profesionālu mākslinieku un mākslas zinātnieku žūrija, kura 24.novembrī, izstādes „RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS” atklāšanā paziņos izvēlēto autoru, kurš kļūs par LMS Balvas īpašnieku un iegūs iespēju rīkot personālizstādi LMS galerijā 2018./ 2019. gadā.

 

Izstāde būs apskatāma līdz 2018.gada 7.janvārim.

 


 

 

24.novembrī plkst.18.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā tiks atklāta mākslinieces Anetes Kalniņas personālizstāde “Ainava-abstrakcija”.

 

Mākslinieces Anetes Kalniņas glezniecībā atkāpšanās no priekšmetiskās realitātes abstrakcijās ir līdzeklis dabas iekšējo noslēpumu sajūtu atvēršanai - lai ieskatītos tās dvēselē. Anete Kalniņa abstraktajos ainavu gleznojumos ietver gandrīz vai visus savas apkārtnes un lietu pasaules motīvus kā stāstu par laiku un telpu. Ikviens pastozais paletes naža vilciens atšķiras, attīstās, un krāstoņu dažādā piesātinātības pakāpe dod telpisku efektu. Gleznās organizētās nejaušības, vietām it kā nevērīgs otas raksts, veido iekšējās spriedzes un enerģijas pilnus laukumus. Anetes Kalniņas gleznas ir kā atmosfēriski strauji, spēcīgi uzlādēti izjūtu zibšņi. Izstādē būs apskatāmas gleznas, kas tapušas 2016.-2017. gadā.

 

Anete Kalniņa dzimusi 1985.gadā. 2005. gadā absolvējusi J.Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu (tag. NMS Jaņa Rozentāla Mākslas skola), Latvijas Mākslas akadēmijas Restaurācijas nodaļu - bakalaura grāds (2009), maģistra grāds (2011). Pašlaik turpina izglītību Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā. Izstādēs piedalās kopš 2008. gada. Personālizstādes bijušas Rīgā 2013.,2015. un 2016. gadā. 2017. gadā piedalījusies 7th Beijing International Art Biennale, Ķīnā. Saņēmusi apbalvojumus: 2013.gadā Paula Puzinas stipendijas laureāte. 2017.gadā Biennāles MARINA`2017 starptautiskās jūras tematikai veltītās glezniecības konkursizstādes kategorijā “Mākslas studenti” galvenās balvas laureāte.

 

 *** 

 

Latvijas Mākslinieku savienības galerija

11. novembra krastmala 35, Rīga

Darba laiks: katru dienu no plkst.12:00 – 18:00

Ieeja: bez maksas 

 

 

Mākslinieka DIVI MELNI SUŅI grafikas meistardarbnīca

 

25. novembrī no plkst. 11.00 – 17.00  Latvijas Mākslinieku savienības muzeja 3.stāvā, Oforta darbnīcā (11.novembra krastmala 35, Rīga)  norisināsies mākslinieka DIVI MELNI SUŅI grafikas darbnīca, kurā varēs iepazīt iespiedgrafikas tehnikas, īpaši pievēršoties ofortam un kodināšanas tehnikām. Ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt par tehnikas vēsturi, iespiedklišejas tapšansas procesu, vērot un piedalīties estampa tapšanas procesā, kā arī apskatīt Latvijas Mākslinieku savienības muzeja ekspozīcijas.


Latvijas Mākslinieku savienības muzejs katra mēneša nogalē, piedāvā apmeklēt radošās grafikas darbnīcas. Radošo darbnīcu mērķis ir iepazīstināt mākslas cienītājus ar daudzveidīgās grafikas mākslas specifiku un īpatnībām.

Oforta darbnīcā tiek rīkotas ikmēneša tikšanās, dodot iespēju tuvāk iepazīties ar dažādu mākslinieku daiļradi un ļaujot ieskatīties grafikas darba procesa aizkulisēs. Darbnīcas sniedz iespēju katram interesentam pārbaudīt savas spējas darbā ar materiālu, paralēli pētot un analizējot gala rezultātu uz papīra, redzot oriģinālo klišeju un estampa tapšanas procesu.

Darbnīcā tiks nodrošināti visi darbam nepieciešamie materiāli. Atpūtas brīžos - tēja, kafija un jaukas sarunas par mākslu!

 

Ar mākslinieka daiļradi var iepazīties interneta vidē: divimelnisuni.tumblr.com

 

 Projekta vadītāja: Nele Zirnīte, +371 28390077

 


LMS žūrijas izvēlētie autori un darbi „RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS” ekspozīcijai!

Aicinām darbus iesniegt 21.-22.novembrī, LMS muzejā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā.


Rita Pranča “Gleznojot nakts”

Anna Zandberga-Šenke “Nykoping. Mantojums”

Anna Zandberga-Šenke “Nykoping. Mājas I”

Anna Zandberga-Šenke  “Nykoping. Mājas II”

Dainis Gudovskis “XXX”

Inguna  Grants  “Preiļi. Daugavpils iela”

Krista Perse “Skaistākais saulriets no LMS loga”

Anastasija Bikova “Pats Sevi”

Līga Jukša “Dzeltenā mākoņa gaidīšana”

Līga Jukša “Diena un divi mākoņi”

Ilze Smildziņa ”Miglā”

Ilze Smildziņa “Pievakare”

Linda Kozule “Augusts”

Kaspars  Bērziņš “Audums uz striķa”

Tālivaldis Muzikants “Jauno mākslinieku nams”

Kristaps Strauts “Pašportrets”

Indulis  Kalniņš  “Stalkeris”

Anita Meldere “Klusuma skaņa”

Anita Meldere   “Vētras krasta ekspresija”

Inguna Krolle-Irbe “Kvartālu e-sarunas”

Laine  Kainaize “Skats no LMS 5. stāva loga”

Elita Taube “Tūkstošziedu dārzs”

Una Gura “Burbuļi”

Agnese Kurzemniece “Dvēseles spogulis”

Agnese Kurzemniece “Skaudība”

Agnese Kurzemniece  “Dusmas”

Alberts Pauliņš  “Ceļš uz pilsētu”

Aleksandrs Boče “Laiks un telpa”

Andris Biezbārdis “Krēslas stunda”

Ģirts Burvis “Mana latviskā pašapziņa”

Ilze Pauliņa “Avots”

Ingemāra Treija “Pavasaris”

Iveta Laure “Zvaigžņu mandala”

Iveta Laure “Sievietes mandala nr.1”

Iveta Laure “Sievietes mandala nr.2”

Jānis Purcens “Brūnais nams”

Jevgeņijs Pugins “Rudens – 1”

Klāvs Veinbahs “Citroni”

Marita  Maizīte “Ilūzija 1”

Marita  Maizīte “Ilūzija 2”

Miervaldis Derkusovs “Zvārtavas rudens”

Vija Ilze Dzintare “Gaismas pils”

Ansis Dobičins  “Bez nosaukuma”

Līga Kalniņa “Savienība?-Boss-Kaklasaite-Vārds”

Zigmunds Bielis “Mājas blusa”

Gvido Buls “Studija”

Gulnara Skutele  “Elpo brīvi…”

Velga Zvirgzdiņa “Gaišs malahīts”

Ilda Sīlis “Saules ceļš jūrā”

Guntis  Bērzs-Bērziņš  “Koļas virtuve”

Guntis Bērzs-Bērziņš  “420”

Eižens Valpēters “Ceļš uz pilnību”

Ansis Butnors  “Opera ziemā”

Ansis Butnors  “Vētra mežā”

Miķelis Dobičins “Odu dejas”

Jānis Veiss “Mežs rudenī”

Jānis Veiss “Rudens novakare Kurzemē”

Maija Bērziņa “Mākslinieku nams”

Lauris Vītoliņš “Bize”Latvijas Mākslinieku savienība sveic biedrus, māksliniekus un kolēģus Latvijas valsts svētkos!

 

 

Lauris Vītoliņš (1989)

gaismas skulptūra "Bize" (2017) 11. Novembra krastmalā 35, Rīgā

metāls, koks, tekstils, LED gaismekļi

21x20x2m


Projekta realizētājs: biedrība "Latvijas Mākslinieku savienība"
Tehniskais izpildītājs: SIA "Firehorsen"
Projekta finansētājs: Rīgas dome, biedrība "Latvijas Mākslinieku savienība"

 

 

Svētku laikā aicinam apmeklēt mākslinieces Andas Munkevicas izstādi "Stikla dārzs". Izstādē "Stikla dārzs" ir apskatāmi 50 autortehnikā radīti stikla objekti, kas pēdējo trīs gadu laikā tapuši Andas Munkevicas stikla mākslas studijā "AM studio".  Izstāde skatāma LMS Galerijā, 11. Novembra krastmalā 35, līdz 20. novembrim (no plkst. 12.00 līdz 20.00). Ieeja brīva!

  

Biedrības „Latvijas Mākslinieku savienība”

 42. ikgadējā vizuālās mākslas izstāde

 „RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS”

 

 

NOLIKUMS

 

 

Izstādes rīkotājs:

 

Biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība”

 

Izstādes moto:

 

Mākslinieku nams – biedrības “Latvijas Mākslinieku savienība” ēka Rīgā, 11.novembra krastmalā 35, 2017.gada rudenī ir ieguvusi atjaunotu fasādi. Pēckara modernisma stilistikā celtais „Mākslinieku nams” (1953.-1960.gads, arh. K.Plūksne) tika radīts profesionālu mākslinieku radošai darbībai, tās eksponēšanai un pārvaldei. Ēkas sākotnējā funkcija un arhitektoniskais būvapjoms nav mainījies, bet fasādē saglabājies pēcmodernismam raksturīgais logu ritms, autentiskais apmetums un krāsojums. Daugavas krastmalas ainavā Mākslinieku nams ir kā laikmeta liecība gan vizuāli, gan saturiski. Ēkas arhitektonika ir akcentēta kā vērtība, un tā ir iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Mākslinieku nama fasāde, kas, “vērojot” Rīgas pilsētas izaugsmi, bija vizuāli “nogurusi”, šogad tika atjaunota, pateicoties iespējai piedalīties konkursā “Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūras pieminekļu saglabāšanai 2017. gadā”.


 

Laikmeta nosacījumiem atbilstoši ir mainījusies arī Mākslinieku nama īpašniece/saimniece – Latvijas Mākslinieku savienība (LMS) – organizācija, kas daudzus gadus bijusi mākslas industrijas līderis valstī, un arī 90.gados, mainoties politiskajai varai, centusies noturēt māksliniecisko pašapziņu. Mūsdienās LMS turpina darbību kā LMS muzejs, uzturot ēkas un radošo bāzi, ar darbnīcu telpām un izstāžu zālēm. LMS ir vienīgā radošā organizācija Latvijā un viena no retajām postsociālisma republiku vidū, kura ir saglabājusi tik vērienīgu mantojumu: Mākslinieku nams, radošais kvartāls “Kombināts MĀKSLA” Gaujas ielā, LMS muzeja ēkas Biķernieku ielā, Zvārtavas muiža Apes novadā un valstī otra lielākā mākslas darbu kolekcija – tas viss ir kļuvis par “LMS muzeju”.


 

LMS organizētās “RUDENS” izstādes arī iepriekšējos gados ir pievērsušas uzmanību kādai aktualitātei, un šoreiz tas ir Mākslinieku nams. Izstādes kontekstā tā ir tēma par ēku ar atjaunotu fasādi, kas rosina domāt par mākslinieka pašapziņu, par viņa radošo darbību kā vērtību pilsētas un valsts mērogā. Arhitektūrai un daudzām citām materiālām liecībām ir iespēja iegūt atjaunotu izskatu un „atgriezties” pagātnē, taču ļaudis dzīvo šodienā, kur ir iespēja attīsties un būt nozīmīgiem nākotnē.

  

Izstādes norises vieta:

 

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerija 11. novembra krastmalā 35, Rīgā.

 

Izstādes norises laiks:

 

No 2017.gada 24.novembra līdz 2018.gada 7.janvārim.

  

Izstādes dalībnieki un iesniedzamo darbu apraksts:

 

Profesionāli mākslinieki un vizuālās mākslas nozares studenti aicināti pieteikt savu dalību izstādei ar 1-3 vizuālās mākslas darbiem, kas tapuši laika posmā no 2015.-2017.gadam. Mākslas darbu izpildījumam jāatbilst augstiem kvalitātes kritērijiem un jāuzrāda vizuālās mākslas laikmetīgās tendences. Darbu tehnika nav ierobežota. Multimediju darbu autoriem jāparedz savs audio un video tehnikas nodrošinājums uz ekspozīcijas laiku.

  

Aizpildītu pieteikumu anketu, autora CV, kā arī iesniegto darbu foto sūtīt uz e-pastu: lms.rudens@inbox.lv vai iesniegt personiski LMS birojā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā (Darba dienās no plkst. 12.00 līdz 17.00).

 

Pieteikuma anketa pieejama šeit: https://failiem.lv/u/ns5ndduu#/

 

Pieteikumi tiek pieņemti līdz 2017.gada 17.novembrim!

  

Vērtēšana:

Darbu atlasi, izvērtējot mākslinieku iesniegto darbu māksliniecisko kvalitāti un atbilstību izstādes koncepcijai, veiks profesionālu mākslinieku un mākslas zinātnieku žūrija. Izstādes „RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS” atklāšanā žūrija paziņos izvēlēto autoru, kurš kļūs par LMS Balvas īpašnieku un iegūs iespēju rīkot personālizstādi LMS galerijā 2018./ 2019. gadā.

 

Izvēlēto autoru un darbu saraksts, kā arī precīzāka informācija par darbu nodošanu izstādei tiks publicēta LMS mājas lapā www.lms.lv, kā arī LMS sociālajā kontā Facebook.com š.g. 17.novembrī.

  

Žūrijas nominēto dalībnieku dalības maksa izstādē:

LMS biedriem, kam samaksāta ikgadējā biedru nauda – bez maksas, LMS biedriem, kam nav samaksāta ikgadējā biedru nauda– 10,00 EUR, māksliniekiem, kuri nav LMS biedri –15,00 EUR, studentiem – 7,00 EUR. Jāmaksā pēc rezultātu paziņošanas līdz 2017.gada 24.novembrim.

  

Izstādes kurators: Igors Dobičins, tel. 26628302

 

Izstādes koordinatore: Ieva Smiļģe 

 

Biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība”

 

Adrese: 11. novembra krastmala 35, Rīga, LV-1050

 

E-pasts: info@lms.lv, lms.rudens@inbox.lv

 

Tel.: 29138952

 

www.lms.lv        

 

https://www.facebook.com - LMS Latvijas Mākslinieku savienība

 LEĢENDU NAKTS 2017 atskats

 

28.oktobrī biedrības „Latvijas Mākslinieku savienība” (LMS)  īpašumā esošajā Zvārtavas pilī apmeklētājiem bija iespēja iepazīt pili, klausīties stāstos par tās vēsturi un apskatīt pils telpās izstādītās ekspozīcijas, kā arī piedalīties mākslinieku radošajās darbnīcās. Liels paldies viesiem un dalībniekiem!


neliels atskats uz pasakumu:LEĢENDU NAKTS 2017
Zvārtavas pilī

 
28.oktobrī biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība” (LMS) aicina viesus uz tās īpašumā esošo Zvārtavas pili.
No plkst. 20:00 - 23:00 apmeklētājiem būs iespēja iepazīt pili, klausīties stāstos par tās vēsturi un apskatīt pils telpās izstādītās ekspozīcijas, kā arī piedalīties mākslinieku radošajās darbnīcās. 
Šobrīd pilī apskatāma Latvijā lielākā porcelāna vāžu kolekcija, kas ir unikāla parādība Ziemeļlatvijas kultūrvidē un mākslā. 

 

Pils telpās eksponēta arī daļa no Latvijas Mākslinieku savienības muzeja kolekcijas. Kā spilgti akcenti pils priekštelpu un arī lielo zāli rotā gobelēni (Egils Rozenbergs, Kristīne Pasternaka, Aina Muze, Elīza Atāre u.c.) un LMS muzeja ekspozīcija “Sapnis” – mūsdienu mākslinieku veidotie atpūtas un guļamtelpu interjeri ar LMS muzeja kolekcijas 20.gs.puses gleznām. Ekspozīcijā pārstāvēti tādi autori kā Pēteris Postažs, Gunārs Mitrēvics, Jānis Zemītis, Jānis Poļaks u.c. Savukārt, tēlniecības ekspozīcija „Laikabiedra portrets” rāda, ka 20.gadsimta 70.-80.gados mākslinieki (Tālivaldis Gaumigs, Arta Dumpe, Lea Davidova – Medene, Igors Vasiļjevs u.c.) bija atraisīti domāšanā un, atklājot arvien jaunus izteiksmes veidus, ir vēlējušies parādīt visdažādākās personības un tēlus.


Visi laipni gaidīti!

 

Norises vieta: Zvārtavas pils, Gaujienas pagasts, Apes novads
Norises laiks: 28.10.2017. no plkst.20.00-23.00.
Ieejas maksa: pieaugušajiem EUR 2, bērniem EUR 1, pirmskolas vecuma bērniem bezmaksas.
www.zvartavaspils.lv

Kontaktpersona: Igors Dobičins, Latvijas Mākslinieku savienības prezidents, 26628302, dobicins@inbox.lv

 

 

 


 


 

 

Mākslinieces Signes Štrauss radošā grafikas darbnīca

 

27.oktobrī no plkst.11.00 – 18.00  Latvijas Mākslinieku savienības muzeja 3.stāvā, Oforta darbnīcā (11.novembra krastmala 35, Rīga) aicinām apmeklēt mākslinieces Signes Štrauss radošo darbnīcu, kurā būs iespēja iepazīt grafikas darba procesu un līdzdarboties. Ikvienam interesentam būs iespēja gan radīt mākslas darbu, gan skatīt Latvijas Mākslinieku savienības muzeja ekspozīcijas.

 

Latvijas Mākslinieku savienības muzejs sadarbībā ar biedrību “OFORTA ĢILDE” projekta "STIPRAIS ŪDENS" ietvaros katra mēneša nogalē, piedāvā apmeklēt radošās grafikas darbnīcas. Radošo darbnīcu mērķis ir iepazīstināt mākslas cienītājus ar daudzveidīgās grafikas mākslas specifiku un īpatnībām.

Oforta darbnīcā tiek rīkotas ikmēneša tikšanās, dodot iespēju tuvāk iepazīties ar dažādu mākslinieku daiļradi un ļaujot ieskatīties grafikas darba procesa aizkulisēs. Darbnīcas sniedz iespēju katram interesentam pārbaudīt savas spējas darbā ar materiālu, paralēli pētot un analizējot gala rezultātu uz papīra, redzot oriģinālo klišeju un estampa tapšanas procesu.

 

Darbnīcā tiks nodrošināti visi darbam nepieciešamie materiāli. Atpūtas brīžos - tēja, kafija un jaukas sarunas par mākslu!

 

Projekta vadītāja: Nele Zirnīte, +371 28390077


 


 

Atskats uz stikla mākslinieces Andas Munkevicas personālizstādes “Stikla dārzs” atklāšanu.
Izstāde līdz 19.novembrim apskatāma LMS galerijā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Latvijas Mākslinieku savienības muzeja pagalmā (11.novembra krastmala 35) 21. un 22.oktobrī no plkst.12.00-17.00 norisinās karstā stikla darbnīca “Stikla dārzs”, kuru piedāvā mākslinieces Andas Munkevicas stikla mākslas studija ,,AM studio”.

Stikla darbnīcā stikls, uzkarsēts līdz 1200 grādiem pēc celsija, tiek stiepts, vilkts, mīcīts, pūsts un visādi citādi ekspresīvi virpināts. Procesu var ne tikai pasīvi vērot, bet arī līdzdarboties interaktīvajā meistardarbnīcā un iepazīt stikla apstrādes procesu.

Radošā darbnīca norisinās Andas Munkevicas personālizstādes “Stikla dārzs” ietvaros, kas līdz 19.novembrim apskatāma Latvijas Mākslinieku savienības galerijā.

Visi laipni aicināti! 

Mākslinieku nams, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā

 

Biedrības „Latvijas Mākslinieku savienība”

42. ikgadējā vizuālās mākslas izstāde

„RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS”

 

NOLIKUMS

 

Izstādes rīkotājs:

Biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība”

 

Izstādes moto:

Mākslinieku nams – biedrības “Latvijas Mākslinieku savienība” ēka Rīgā, 11.novembra krastmalā 35, 2017.gada rudenī ir ieguvusi atjaunotu fasādi. Pēckara modernisma stilistikā celtais „Mākslinieku nams” (1953.-1960.gads, arh. K.Plūksne) tika radīts profesionālu mākslinieku radošai darbībai, tās eksponēšanai un pārvaldei. Ēkas sākotnējā funkcija un arhitektoniskais būvapjoms nav mainījies, bet fasādē saglabājies pēcmodernismam raksturīgais logu ritms, autentiskais apmetums un krāsojums. Daugavas krastmalas ainavā Mākslinieku nams ir kā laikmeta liecība gan vizuāli, gan saturiski. Ēkas arhitektonika ir akcentēta kā vērtība, un tā ir iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Mākslinieku nama fasāde, kas, “vērojot” Rīgas pilsētas izaugsmi, bija vizuāli “nogurusi”, šogad tika atjaunota, pateicoties iespējai piedalīties konkursā “Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūras pieminekļu saglabāšanai 2017. gadā”.


Laikmeta nosacījumiem atbilstoši ir mainījusies arī Mākslinieku nama īpašniece/saimniece – Latvijas Mākslinieku savienība (LMS) – organizācija, kas daudzus gadus bijusi mākslas industrijas līderis valstī, un arī 90.gados, mainoties politiskajai varai, centusies noturēt māksliniecisko pašapziņu. Mūsdienās LMS turpina darbību kā LMS muzejs, uzturot ēkas un radošo bāzi, ar darbnīcu telpām un izstāžu zālēm. LMS ir vienīgā radošā organizācija Latvijā un viena no retajām postsociālisma republiku vidū, kura ir saglabājusi tik vērienīgu mantojumu: Mākslinieku nams, radošais kvartāls “Kombināts MĀKSLA” Gaujas ielā, LMS muzeja ēkas Biķernieku ielā, Zvārtavas muiža Apes novadā un valstī otra lielākā mākslas darbu kolekcija – tas viss ir kļuvis par “LMS muzeju”.


LMS organizētās “RUDENS” izstādes arī iepriekšējos gados ir pievērsušas uzmanību kādai aktualitātei, un šoreiz tas ir Mākslinieku nams. Izstādes kontekstā tā ir tēma par ēku ar atjaunotu fasādi, kas rosina domāt par mākslinieka pašapziņu, par viņa radošo darbību kā vērtību pilsētas un valsts mērogā. Arhitektūrai un daudzām citām materiālām liecībām ir iespēja iegūt atjaunotu izskatu un „atgriezties” pagātnē, taču ļaudis dzīvo šodienā, kur ir iespēja attīsties un būt nozīmīgiem nākotnē.

 

Izstādes norises vieta:

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerija 11. novembra krastmalā 35, Rīgā.

 

Izstādes norises laiks:

No 2017.gada 24.novembra līdz 2018.gada 7.janvārim.

 

Izstādes dalībnieki un iesniedzamo darbu apraksts:

Profesionāli mākslinieki un vizuālās mākslas nozares studenti aicināti pieteikt savu dalību izstādei ar 1-3 vizuālās mākslas darbiem, kas tapuši laika posmā no 2015.-2017.gadam. Mākslas darbu izpildījumam jāatbilst augstiem kvalitātes kritērijiem un jāuzrāda vizuālās mākslas laikmetīgās tendences. Darbu tehnika nav ierobežota. Multimediju darbu autoriem jāparedz savs audio un video tehnikas nodrošinājums uz ekspozīcijas laiku.

 

Aizpildītu pieteikumu anketu, autora CV, kā arī iesniegto darbu foto sūtīt uz e-pastu: lms.rudens@inbox.lv vai iesniegt personiski LMS birojā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā (Darba dienās no plkst. 12.00 līdz 17.00).

Pieteikuma anketa pieejama šeit: https://failiem.lv/u/ns5ndduu#/

 

Pieteikumi tiek pieņemti līdz 2017.gada 13.novembrim!

 

Vērtēšana:

Darbu atlasi, izvērtējot mākslinieku iesniegto darbu māksliniecisko kvalitāti un atbilstību izstādes koncepcijai, veiks profesionālu mākslinieku un mākslas zinātnieku žūrija. Izstādes „RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS” atklāšanā žūrija paziņos izvēlēto autoru, kurš kļūs par LMS Balvas īpašnieku un iegūs iespēju rīkot personālizstādi LMS galerijā 2018./ 2019. gadā.

Izvēlēto autoru un darbu saraksts, kā arī precīzāka informācija par darbu nodošanu izstādei tiks publicēta LMS mājas lapā www.lms.lv, kā arī LMS sociālajā kontā Facebook.com š.g. 17.novembrī.

 

Žūrijas nominēto dalībnieku dalības maksa izstādē:

LMS biedriem, kam samaksāta ikgadējā biedru nauda – bez maksas, LMS biedriem, kam nav samaksāta ikgadējā biedru nauda– 10,00 EUR, māksliniekiem, kuri nav LMS biedri –15,00 EUR, studentiem – 7,00 EUR. Jāmaksā pēc rezultātu paziņošanas līdz 2017.gada 24.novembrim.

 

Izstādes kurators: Igors Dobičins, tel. 26628302

Izstādes koordinatore: Ieva Smiļģe

Biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība”

Adrese: 11. novembra krastmala 35, Rīga, LV-1050

E-pasts: info@lms.lv, lms.rudens@inbox.lv

Tel.: 29138952

www.lms.lv        

https://www.facebook.com - LMS Latvijas Mākslinieku savienība

 


 

 

Andas Munkevicas personālizstāde

“Stikla dārzs”

20.10.2017.-19.11.2017.

 

20.oktobrī plkst.18.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, tiks atklāta stikla mākslinieces Andas Munkevicas personālizstāde “Stikla dārzs”.

 

Iespēju rīkot izstādi LMS galerijā māksliniece Anda Munkevica ieguva kā balvu LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstādē “Rudens 2016. Kas ir mākslinieks?”  par darbu „Pali”.

Izstādē “Stikla dārzs” būs apskatāmi četrdesmit autortehnikā radīti stikla objekti, kas pēdējo trīs gadu laikā tapuši Andas Munkevicas stikla mākslas studijā “AM studio”. Izstādes kurators, stikla mākslinieks Dainis Gudovskis mākslinieces daiļradi raksturo kā formas un saturiskās domas sintēzi, homogēnu skulpturālu vienību, kura variējas konstruktīvā un plastiskā stikla skulptūru sacerē. Māksliniece ir radoša materiālās valodas meklētāja.

No 20.oktobra līdz 22.oktobrim Andas Munkevicas stikla mākslas studija ,,AM studio” piedāvās karstā stikla darbnīcu “Stikla dārzs”. Stikla darbnīcā stikls, uzkarsēts līdz 1200 grādiem pēc celsija, tiks stiepts, vilkts, mīcīts, pūsts un visādi citādi ekspresīvi virpināts. Māksliniece vēlas aicināt ne tikai pasīvi vērot, bet arī līdzdarboties interaktīvajā meistardarbnīcā un iepazīt stikla apstrādes procesu.

 

Anda Munkevica beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas un dizaina nodaļas bakalaura studijas 1998.gadā, vadītājs profesors Dainis Gudovskis, un maģistrantūras studijas 2000.gadā, vadītājs profesors Bruno Strautiņš. Māksliniece pilnveidojusi zināšanas Sietlā (ASV) 1998-1999. gadā.

Latvijas Mākslinieku savienībā ir kopš 1999. gada.

Kopš 1996. gada aktīvi piedalās izstādēs Latvijā, Ungārijā, Beļģijā, Somijā, ASV, Japānā un citās valstīs. Piedalījusies stikla mākslas simpozijos Luksemburgā, Balkrievijā, Krievijā, Vācijā, Igaunijā, Čehijā u.c.

Darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Coganezaki Stikla muzejā (Japāna), Corning muzejs (ASV), Internacionālā Eksperimentālā Stikla Studija (Ungārija) un privātajās kolekcijās ASV, Vācijā, Bulgārijā, Luksemburgā, Krievijā, Ukrainā, Somijā.

 

Izstāde apskatāma līdz 19.novembrim.

 

Izstādes kurators, stikla mākslinieks Dainis Gudovskis

Izstādi atbalsta: biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība”, SIA “AM Studio”

 

 *** 

Latvijas Mākslinieku savienības galerija

Tel. 26628302

11. novembra krastmala 35, Rīga, LV-1050

Darba laiks P-Sv 12:00-18:00

www.lms.lv

https://www.facebook.com – LMS Latvijas Mākslinieku savienība

 

http://www.amstudio.lv/

 


TĒLNIECĪBAS SIMBOZIJS LMS RADOŠAJĀ KVARTĀLĀ "Kombināts MĀKSLA"

 

 

No 25. septembra līdz 1.oktobrim 2017.gadā Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) Radošajā kvartālā "Kombināts MĀKSLA" norisinās tēlniecības simpozijs. Simpozija radošais aspekts - alumīnija tiešās liešanas tehnika. Šīs tehnikas izmantošana skulptūru izveidē Latvijā ir aizsākusies salīdzinoši nesen, un joprojām tā ir saistīta ar eksperimentiem, meklējumiem un jauniem atklājumiem.

 

Alumīnija materiāla fizikālās īpašības un liešanas procesa nejaušības tiek akcentētas kā mākslas darba unikāla vērtība.


Simpozijā piedalījās: Agnese Rudzīte - Kirillova, Genādijs Stepanovs, Zigmunds Bielis, Inese Valtere - Ūlande, Vija Dzintare, Elza Timermane, u.c. Tehniskie asistenti: metālliešanas vecmeistars Viesturs Kuišelis un Dzintars Gailis.


Simpozija process, no skices līdz mākslas darbam, norisinājās LMS Radošajā kvartālā "Kombināts MĀKSLA" mākslinieku darbnīcās Gaujas ielā1 un LMS muzeja vēsturiskajās bronzas lietuves telpās Gaujas ielā 5, Rīgā.

 

 


 Annas Zandbergas – Šenkes radošā grafikas darbnīca

 

Latvijas Mākslinieku savienības muzejs 29.septembrī no plkst.11.00 – 18.00 3.stāvā, Oforta darbnīcā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā aicina uz mākslinieces Annas Zandbergas – Šenkes radošo darbnīcu, kur būs iespēja iepazīt grafikas darba procesu un līdzdarboties. Ikvienam interesantam būs iespēja radīt mākslas darbus un skatīt Latvijas Mākslinieku savienības muzeja ekspozīcijas.

 

Latvijas Mākslinieku savienības muzejs sadarbībā ar biedrību “OFORTA ĢILDE” projekta "STIPRAIS ŪDENS" ietvaros katra mēneša nogalē, piedāvā apmeklēt radošās grafikas darbnīcas. Radošo darbnīcu mērķis ir iepazīstināt mākslas cienītājus ar daudzveidīgās grafikas mākslas specifiku un īpatnībām.

 

Tiek plānotas ikmēneša tikšanās oforta darbnīcā, dodot iespēju tuvāk iepazīties ar dažādu mākslinieku daiļradi, ļaujot ieskatīties grafikas darba procesa aizkulisēs līdz iespējai katram interesentam pārbaudīt savas spējas darbā ar materiālu, lai skatītājs varētu pienākoši novērtēt mākslas darbu īstenotu oforta, kā arī citās oriģinālgrafikas tehnikās, pētot un analizējot gala rezultātu uz papīra, redzot oriģinālo klišeju un estampa tapšanas procesu.

 

Darbnīcā tiks nodrošināti visi darbam nepieciešamie materiāli. Atpūtas brīžos - tēja, kafija un jaukas sarunas par mākslu!

 

Projekta vadītāja: Nele Zirnīte, +371 28390077


Laimdots Mūrnieks (1922 - 2011), „Dejotājas”, 1967., audekls, eļļa, 120x90 cm, LMS muzejs

 

Latvijas Mākslinieku savienība sirsnīgi sveic jubilejā mākslas zinātnieci Laimu Reihmani!

 

Laima Reihmane 1969.gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures un teorijas nodaļu ar diplomdarbu „Rihards Zariņš” ( vad.G.Tidomane), 1991.gadā ieguvusi mākslas maģistres grādu  par pētījumu „Latviešu stājgrafika (1940 -1990), Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 1973.gada, kur vadījusi Mākslas zinātnes sekciju (1977-1987) un Mākslas fonda Izstāžu sektoru (1972-1976).

Nozīmīgs ir L.Reihmanes kā Latvijas Mākslas akadēmijas pedagoģes ieguldījums, izglītojot gan mākslas zinātniekus, gan māksliniekus Austrumeiropas, akcentējot Krievijas un Baltijas valstu mākslas vēstures izpausmes un 20.gadsimta grafikas attīstību.

L.Reihmani vienmēr interesējušas aktualitātes mākslā, it īpaši grafikas nozarē. Viņa ir būtiski padziļinājusi latviešu grafikas vēstures izziņu, savus pētījumus atklājot vairākās monogrāfijās, žurnālos, rakstu krājumos un izstāžu veidošanā.


Georgs Šenbergs (1915 – 1989) „Puķes”, 1980., koks, eļļa, 133x83 cm, LMS muzejs

 

Latvijas Mākslinieku savienība sirsnīgi sveic jubilejā mākslas zinātnieku Eduardu Kļaviņu!

 

Eduards Kļaviņš 1962.gadā absolvējis Sanktpēterburgas Mākslas akadēmijas (I. Repina Ļeņingradas Glezniecības, tēlniecības un arhitektūras institūta) Mākslas vēstures un teorijas fakultāti ar diplomdarbu „19.un 20.gs.mijas latviešu ainavu glezniecības attīstības jautājumi” (vad.V.Plotņikovs), bet vēlāk 1977.gadā turpat aizstāvējis mākslas zinātņu kandidāta disertāciju „Latviešu portreta glezniecība 19.gs.2.pusē un 20.gs.sākumā”, habilitētais mākslas doktors (Dr. habil. art.) kopš 1995.gada, Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1985.gada.

Nozīmīgs ir E.Kļaviņa pedagoga veikums Latvijas Mākslas akadēmijā, kur ir pedagogs kopš 1962.gada, docents kopš 1985.gada un profesors kopš 1992.gada, ilgi vadījis Mākslas zinātnes katedru, un kā viens no erudītākiem speciālistiem gan topošajiem mākslas zinātniekiem, gan māksliniekiem ar bagātīgu faktoloģisko materiālu un pieredzē balstītu izpratni, atklāj daudzšķautņaino Latvijas un ārzemju mākslas pasauli, tās attīstības likumsakarības, pretrunas un kontekstus.

Latvijas mākslas vēsturei būtisks ir Eduarda Kļaviņa ieguldījums rakstot, sastādot, veidojot un izdodot daudzos rakstus, konferenču referātus, monogrāfijas ar dziļi pārdomātu izklāstu un izvēršot analītiskus diskursus gan par Latvijas mākslu vēsturē, gan mūsdienu interpretācijām, gan vērtējot saskarsmes ar ārzemju procesiem un aktualizējot mākslas valodas terminoloģiju. Līdzās radošajai darbībai mākslas vēstures pētniecībā un studentus izglītošanā, E.Kļaviņš vada Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūtu.

 


 

Vladimirs Kozins (1922) “Leo Svempa portrets”, 1979. Audekls, eļļa, 105x75 cm. LMS muzejs

 

 

VLADIMIRS KOZINS

GLEZNIECĪBA

15.09.17.-15.10.17.

 

2017.gada 15.septembrī plkst.17.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, tiks atklāta Vladimira Kozina personālizstāde „Glezniecība”, kas ir mākslinieka iniciatīva, atzīmējot viņa 95. gadu jubileju. Retrospektīvajā ekspozīcijā vērojama mākslinieka bagātā, tematiski dažādā un gleznieciski izjustā daiļrade.


Vladimirs Kozins dzimis 17.septembrī 1922.gadā Brjanskas apgabalā Starobudas rajonā, Ļevinckas ciemā Krievijā un mākslas izglītību sācis Vitebskas mākslas skolā (1937–1941), bet Latvijas Mākslas akadēmijā Glezniecības nodaļu absolvē 1949.gadā.

V.Kozins bijis aktīvs dažādos mākslas procesos, un kopš 1950.gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, kur bijis Glezniecības sekcijas vadītājs, kā arī darbojies dažādās citās komisijās.

Latvijas mākslas vēsturē īpaši nozīmīgs ir V.Kozina ilglaicīgais LMA Glezniecības katedras vadīšanas laiks (1953-1989), kad bija jāpieņem dažādi lēmumi un jānotur gan ideoloģiskā līnija, gan gleznieciskās kvalitātes. Esot līdzās izciliem latviešu māksliniekiem, viņš spēja novērtēt un iepazīt latviešu tonālās glezniecības principus, kurus attīstīja arī savā radošajā darbā.

Vladimira Kozina glezniecības spektrs ir bagāts ar dažādām izpausmēm, sākotnēji padomju ideoloģijā un socreālismā balstīts, kas pārtop poētiskā reālismā saglabājot sev raksturīgo jūtīgi niansētu krāsu un triepienu sabalansētību. Viņš ir varējis izpausties gan dažādos mērogos un bijis autors vairākiem monumentāliem gleznojumiem, gan dažādās tēmās un žanros: portrets, ainava, klusā daba, gan 20.gs. nogalē un mūsdienās pievērsies tēliem ar reliģisku ievirzi. Izstādes ekspozīcijā daudzo un dažādo darbu klāstā, krāsu izvēlē, sabalansētībā un otras triepienā vērojams mākslinieka emocionālais pasaules skatījums, nerimstošais radošais gars un apbrīnojamās darbaspējas.

Vladimira Kozina personālizstādē „Glezniecība” eksponēti darbi no autora personīgās kolekcijas, Latvijas Mākslinieku savienības muzeja, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un privātkolekcijām.

 

Vladimira Kozina personālizstāde „Glezniecība” Latvijas Mākslinieku savienības galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā norisinās no 15.septembra līdz 15.oktobrim 2017.gadā.

 

Izstādi atbalsta: biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība”, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Klasiskās mākslas galerija “ANTONIJA”

 

 

 

 

 

Pateicamies Baltās nakts 2017 dalībniekiem un viesiem, kas piedalījās un apmeklēja Latvijas Mākslinieku savienības akciju "Ganimēds un ērglis" gan LMS muzejā 11.novembra krastmalā 35, gan LMS Radošajā kvartālā "Kombināts MĀKSLA".

Paldies LMS radošajai komandai. Īpaši liels paldies māksliniekiem: Ievai Nagliņai, Lāsmai Pujātei, Ilgnesei Avotiņai, Līgai Merginai, Inesei Lieckalniņai, Imantam Krepicam u.c. 

Sākot no šodienas, 6.septembra, LMS Radošajam kvartālam “Kombināts MĀKSLA” ir jauns darba laiks. Turpmāk katru dienu no plkst. 17.00-19.00 apmeklētājiem  ir iespēja iepazīties ar LMS Radošo kvartālu “Kombināts MĀKSLA” (Gaujas iela 5, Rīga) un tajā apskatāmajām LMS muzeja ekspozīcijām.


LMS radošajā kvartālā „Kombināts MĀKSLA” apskatei tiek piedāvātas: LMS muzeja kolekcijas darbi scenogrāfijas ekspozīcijā “Sarkanais un melnais” un keramikas ekspozīcija “Jūga māksla”.

 

LMS Radošais kvartāls “Kombināts MĀKSLA” dibināts 2013.gadā kā radoša platforma dažādām mākslas un kultūras iniciatīvām, kas balstās vietas vēsturiskajā nozīmībā. Kvartāla teritorijā darbus ir veidojuši Latvijas vēsturē nozīmīgi tēlnieki Augusts Folcs un Kārlis Zāle, bet  1950.-90.gados kombināta "MĀKSLA" darbnīcās, strādāja dažādu nozaru mākslinieki, bet it īpaši ir akcentējami tēlnieki, kas radīja gan izstāžu darbus, gan monumentālas skulptūras.

 

Kā nokļūt līdz LMS Radošajam kvartālam „Kombināts MĀKSLA”?

11.tramvaja pietura: Brasas stacija vai Brāļu kapi

9., 48. autobusa pietura: Tēraudlietuves iela

Dzelzceļa stacija “Brasa”

 

Papildus informācija lūdzam rakstīt uz info@lms.lv vai zvanīt uz tālruni  26628302.

 


 

 

BALTĀ NAKTS 2017

Latvijas Mākslinieku savienība

  “GANIMĒDS UN ĒRGLIS” 

09.09.2017.

 

Š.g. 9.septembrī no plkst.18.00-23.00 mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts 2017” ietvaros Latvijas Mākslinieku savienības (turpmāk- LMS) muzejā un LMS Radošajā kvartālā “Kombināts MĀKSLA” norisināsies pasākums “Ganimēds un ērglis”.

Idejas pamatā ir sengrieķu mitoloģija un mīts par Ganimēdu kā skaistuma vēstnesi, starp viņu un varu – ērgli, kurā iemiesojas Olimpa dievs Zevs. Projekta “Ganimēds un ērglis” mīta vēstījums izmantots kā parafrāze par šī brīža mākslinieka un varas attiecībām.

Pasākuma “Ganimēds un ērglis” galvenais akcents ir skaistā un mākslas izpausmes. LMS aicina apmeklēt abas norises vietas un iepazīt mūsdienu mākslinieku redzējumu LMS muzejā un LMS Radošajā kvartālā “Kombināts MĀKSLA”, kā arī apskatīt LMS muzeja ekspozīcijas, piemēram, jaunatklāto izstādi ar pagājušā gadsimta Latvijas scenogrāfijas metiem LMS Radošajā kvartālā “Kombināts MĀKSLA”. Scenogrāfija izvēlēta kā mākslas veids, kuram 20.gs.2.pusē ir viena no tiešākām saiknēm ar varu.

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā 11.novembra krastmalā 35 notiks ģeometrisko zīmogu darbnīcas. Izmantojot augtspiedes tehnikas principu, apmeklētāji varēs izveidot katrs savu Baltās nakts seju no dažādiem ģeometriskajiem zīmogiem. Darbnīcu vadīs māksliniece Lāsma Pujāte. Ik pēc stundas – plkst. 18.30; 19.30 un 20.30, būs iespēja doties ekskursijā pa LMS muzeja ēku mākslinieces Ievas Nagliņas vadībā. Ekskursijā būs iespēja uzzināt vairāk par amerikāņu un ķīniešu mākslinieku izstādi “Klusuma vētra” LMS galerijā, iepazīt Latvijas Mākslinieku savienības muzeju un apmeklēt divas muzeja grafikas darbnīcas (oforta darbnīcu 3. stāvā un litogrāfijas darbnīcu 5. stāvā).

LMS Radošajā kvartālā “Kombināts MĀKSLA” radošās darbnīcas piedāvās mākslinieki Agnese Rudzīte-Kirillova, Rihards Ābeltiņš, Bruno Strautiņš, akmens tēlniecības meistars Dzintars Gailis, stikla dizaineris Tits Riņķis, kalēji no Induļa Zāģera darbnīcas, mākslinieces Ilgnese Avotiņa un Līga Mergina u.c.  

Abās LMS “Baltās nakts” norises vietās pie galvenās ieejas būs apskatāms tēlnieka Igora Dobičina veidots kinētisks skulpturāls objekts, kas tēlaini viesīs pārdomas seno grieķu mīta daudzpusīgo skaidrojumu mūsdienās.

 

Pasākumu rīko: biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība”

Norises laiks: 09.09.2017., no plkst.18.00-23.00

Norises vieta:

LMS muzejs - 11.novembra krastmala 35, Rīga

LMS Radošais kvartāls “Kombināts MĀKSLA” - Gaujas iela 1, 5, 9, Rīga

 


 

 

2017.gada 2.septembrī no plkst. 14.00 – 18.00 norisinājās biedrības “Latvijas Mākslinieku savienība” „Atvērto durvju diena LMS Radošajā kvartālā „Kombināts MĀKSLA”, Gaujas ielā 1, 3, 5 un 9, Rīgā.

Liels paldies talkas dalībniekiem un atvērto durvju dienu viesiem!

 

 

2017.gada 2.septembrī no plkst.14.00 – 18.00 bija iespējams sestdienas pēcpusdienu pavadīt iepazīstot Latvijas Mākslinieku savienības muzeja (LMS muzejs) tēlniecības, keramikas, grafiti ekspozīcijas un ielūkoties radošajās darbnīcās, kur būs iespēja iepazīt dažādu mākslas nozaru un radošo industriju norises.

 

LMS Radošais kvartāls “Kombināts MĀKSLA” dibināts 2013.gadā kā radoša platforma dažādām mākslas un kultūras iniciatīvām, kas balstās vietas vēsturiskajā nozīmībā. Kvartāla teritorijā darbus ir veidojuši Latvijas vēsturē nozīmīgi tēlnieki Augusts Folcs un Kārlis Zāle, bet  1950.-90.gados kombināta "MĀKSLA" darbnīcās, strādāja dažādu nozaru mākslinieki, bet it īpaši ir akcentējami tēlnieki, kas radīja gan izstāžu darbus, gan monumentālas skulptūras.

 

2.septembrī no plkst.14.00 – 18.00 LMS Radošajā kvartālā „Kombināts MĀKSLA” savās radoājās darbnīcās interesentus gaidija tēlnieki: Agnese Rudzīte – Kirillova, Rihards Ābeltiņš, Bruno Strautiņš, grafiskais dizainers un heraldikas veidotājs Juris Ivanovs, akmens tēlniecības meistars Dzintars Gailis, stikla dizaineris Tits Riņķis u.c.

 

Pasākumu atbalstija Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, biedrība "Latvijas Mākslinieku savienība", SIA "Simron".

 

Kā nokļūt līdz LMS Radošajam kvartālam „Kombināts MĀKSLA”?

11.tramvaja pietura: Brasas stacija vai Brāļu kapi

9., 48. autobusa pietura: Tēraudlietuves iela

Dzelzceļa stacija “Brasa”

 

 

 


 


 


Atvērtie plenēri "Glezno Rīgu"

 

19. un 20.augustā kultūrtelpas “Stropi” aktivitāšu vietās Ķengaragā un Mežaparkā norisinājās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, biedrības “I Did It” un Latvijas Mākslinieku savienības rīkotie atvērtie plenēri Rīgas iedzīvotājiem un viesiem. Paldies visiem par ieinteresētību un atbalstu!

 

 

 

 

 

 

  

Atvērtie mākslinieku plenēri „Glezno Rīgu Ķengaragā un Mežaparkā”


 

19.,20.augustā no plkst. 12.00 līdz 16.00 RĪGAS SVĒTKOS biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība” aicina piedalīties atvērtajā plenērā kultūrtelpas “Stropi” aktivitāšu vietās Ķengaragā un Mežaparkā.

 

Ķengaragā

Kultūrtelpa „Strops. Mans Ķengarags”, Mazjumpravas muižas teritorijā 19.,20. augustā, plkst. 12.00 - 16.00

Plenērā Ķengaragā piedalīsies gleznotāji Jānis Purcens un Ansis Butnors.

Visi interesenti aicināti piedalīties atvērtajā mākslinieku plenērā „Glezno Rīgu Ķengaragā”, kura ietvaros varēs ne vien vērot, kā apkaimes ainava pārvēršas mākslas darbos, bet arī līdzās profesionāliem māksliniekiem piedalīties zīmējumu un gleznojumu radīšanā.

Ķengaraga promenāde ar Daugavas piekrasti ir zaļa un ainaviska Rīgas vieta, kas ir kā radīta tam, lai taptu iemūžināta mākslas darbos.

Kā atrast kultūrtelpu „Strops. Mans Ķengarags”?

Pie tirdzniecības centra „ZOOM” dodieties taisni Daugavas virzienā, pa zemes ceļu, līdz galam. „Strops” atrodas iepretim muižas drupām.

Autobusa pietura: Ikšķiles iela, autobusi nr. 15, 31, 49

http://www.rigassvetki.lv/events/lv/pleners-glezno-rigu-kengaraga#event

 

Mežaparkā

Kultūrtelpa „Strops. Mans Mežaparks”, Atpūtas alejas un Janševska prospekta krustojumā 19., 20. augustā, plkst. 12.00 - 16.00

Plenērā Mežaparkā piedalīsies grafiķes Inese Lieckalniņa un Ilgnese Avotiņa. 

Rīgas svētku laikā visi interesenti aicināti piedalīties atvērtajā mākslinieku plenērā „Glezno Rīgu Mežaparkā”, kura ietvaros ikviens varēs ne vien vērot, kā apkaimes ainava pārvēršas mākslas darbos, bet arī līdzās profesionāliem māksliniekiem piedalīties zīmējumu un gleznojumu radīšanā. 

Mežaparka priežu sili ir zaļa un ainaviska Rīgas vieta, kas ir kā radīta, lai taptu iemūžināta mākslas darbos.

Kā atrast kultūrtelpu „Strops. Mans Mežaparks”?

Tramvaja pietura: Mežaparks, tramvajs nr. 11

Autobusa pietura: Mežaparks, autobusi nr. 9, 48

http://www.rigassvetki.lv/events/lv/pleners-glezno-rigu-mezaparka#event

 

Būsiet gaidīti gan ar savām krāsām, otām, papīriem, zīmuļiem, molbertiem, gan ar vēlmi izjust plenēra burvību un radīt kādu ainavu!

 

Pasākuma rīkotājs: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, biedrība “I Did It”, Latvijas Mākslinieku savienība

 

Kultūrtelpas “Stropi” projekta īstenošanu atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, SIA “Rīgas meži”, Rīgas Austrumu izpilddirekcija, apdrošināšanas kompānija “Ergo” un telekomunikāciju uzņēmums “Tele2”. Aktivitāšu programmu “Stropu” darbības laikā organizē biedrība “I Did It”, sadarbībā ar Imanta Ziedoņa muzeju, kā arī SIA “Baltijas izklaides aģentūra”.

 


 

 

14.augustā Latvijas Mākslinieku savienībā viesojās Baltkrievijas vēstniecības pārstāvis Aleksejs Vasilkovs (Aleksei Vasilkov), lai apspriestu turpmāko sadarbību vizuālās mākslas jomā.Ieskats Latvijas un Lietuvas laikmetīgās mākslas izstādes “Ceļš” atklāšanā, kas no 10.augusta līdz 3.septembrim ir apskatāma Liepājā galerijā "Romas dārzs" un Liepājas muzejā.

 

Latvijas Mākslinieku savienība piedāvā kolekciju, kurā ir pārstāvēti mākslinieki: Lauris Vītoliņš, Rihards Ābeltiņš, Ansis Dobičins, Juris Utāns, Sigita Daugule, Jānis Purcens, Kārlis Siliņš, Ansis Butnors, Igors Dobičins, Rihards Delvers, Agnese Rudzīte - Kirillova.

 

http://www.viacultura.lv/izstade_Cels

 

 

 
Festivāla "Printmaking IN" atklāšanas rallijs piektdien, 11. augustā.

 

15.00

VĒSTULES NO AUSTRĀLIJAS

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, 5. stāva ātrijā

 

16.00

KLUSUMA VĒTRA

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, 11.novembra krastmalā 35

 

16.30

MACIEJ JAROSZCZUK: PERSONĀLIZSTĀDE

Kamergalerijā, 11.novembra krastmalā 35

 

17.00

RAUL MEEL: KLUSUMA TERITORIJA

Izstāžu zāles "Rīgas mākslas telpa" Intro zālē

 

18.00

ANONYMOUS BOH: DRĪZUMĀ

Gētes institūtā

 

19.00

AIZVERIES

Latvijas Mākslas akadēmijā K2

 

20.00

PAULIS LIEPA: +/-

Kaņepes kultūras centrā

 

22.00 - 5.00

AFTER-PARTY "AUTENTIKA (B2)"

https://www.facebook.com/events/1560340750705092

www.printmaking.lv 

Festivālā VIA BALTICA atklās laikmetīgas mākslas izstādi "CEĻŠ"

 

Augusta mēnesī, kad tiek pieminēta Baltijas valstu brīvībai tik nozīmīgā vēsturiskā akcija “Baltijas ceļš”, jau septīto reizi notiek festivāls „VIA BALTICA”, kas katru gadu pulcē vairākus tūkstošus plašu auditoriju koncertos, izstādēs, kino seansos un citos kultūras pasākumos. Festivāla ietvaros 10. augustā plkst. 17.00 Liepājas Muzejā un 18.00 – mākslas galerijā “Roma dārzs" tiks atklāta Latvijas un Lietuvas laikmetīgās mākslas izstāde "Ceļš". Izstāde ir idejas turpinājums 2014. gadā notikušajam izstāžu ciklam "KELIAS/CEĻŠ/KETT", kura idejas autore bija lietuviešu kuratore Dovile Tomkute-Veleckiene.

 

Izstāde “Ceļš” tapusi sadarbībā ar Latvijas un Lietuvas mākslinieku savienībām, apvienojot dažādu paaudžu autorus ar atšķirīgiem izteiksmes veidiem un dažādām pieredzēm. 2017.gada ekspozīcijā Latvijas Mākslinieku savienības kolekciju sastādīja kurators Igors Dobičins, pieturoties pie pirmatnējā izstādes idejas koncepta, uzsverot, ka māksliniekam ir nozīmīga loma pasaulē notiekošajos procesos, tāpat kā 1989.gada 23.augustā, kad Latvijas Mākslinieku savienība līdzdarbojās Baltijas ceļa idejas radīšanā. I.Dobičins atlasījis kolekciju, kurā ir pārstāvēti tādi mākslinieki kā Lauris Vītoliņš, Rihards Ābeltiņš, Ansis Dobičins, Juris Utāns, Sigita Daugule, Jānis Purcens, Kārlis Siliņš, Ansis Butnors, Igors Dobičins, Rihards Delvers, Laura Ozola.

Lietuvas Mākslinieku savienības kuratore Evelīna Januškaite-Krupaviče atlasījusi Indres Ercmonaites, Jurgas Užkurnītes, Aušras Jasjukevičūtes, Aļģimanta Šlapika, Ramūna Grikeviča, Viganta Paukštes, Luka Šupšinska un Mikoles Jenčienes darbus, kas Baltijas ceļa tēmu atspoguļo dažādos mākslas žanros, kuros mākslinieki izgaismo svarīgo izvēles brīvību - būt par mākslinieku. Tā ir brīvība lauzt stereotipus, brīvība būt pašam, būt patiesam.

Izstāde “Ceļš” būs skatāma no 10. augusta līdz 3. septembrim. Tā eksponēta gan Liepājas muzejā, gan jaunatklātajā mākslas galerijā “Romas dārzs" (Zivju iela 3). Izstādes atklāšana notiks 10. augustā 17.00 Liepājas muzejā un 18.00 mākslas galerijā “Romas dārzs”.

Izstādes tapšanu atbalsta Latvijas Mākslinieku savienība, Lietuvas Mākslinieku savienība, Liepājas muzejs, galerija “Romas dārzs” un Liepājas kultūras pārvalde. Plašāka informācija par festivālu „Via Baltica” pieejama interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī sociālajos portālos twitter.com/via_baltica, draugiem.lv/viabaltica un facebook.com