AKTUALITĀTES KONKURSI SVEICAM SĒRU VĒSTS ARHĪVS 2012-2018 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 RECENZIJAS UN INTERVIJAS IZNOMĀ Radošo personu atbalsta programma LMS PROJEKTI LMS VĒSTURE LMS STRUKTŪRA LMS APAKŠSTRUKTŪRAS LMS KONGRESI LMS STATŪTI LMS BIEDRI KĀ KĻŪT PAR LMS BIEDRU? LMS BIEDRU RADOŠĀS KOPAS LMS DALĪBA ORGANIZĀCIJĀS INTERNETA SAITES LMS KONTAKTI

Ziedo Latvijas Mākslinieku savienībai

 

 

2018.gada 10.martā Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā norisinājās biedrības „Latvijas Mākslinieku savienība” (LMS) 21. kongress.

 

Kongresa laikā biedrības "Latvijas Mākslinieku savienība" valdes priekšsēdētāja amatā atkārtoti tika ievēlēts tēlnieks Igors Dobičins.

 

LMS valdē biedru kopsapulce atkārtoti ievēlējusi valdes pārstāvjus - Ingu Brūveri, Ingunu Irbi, Diānu Lagunu, Bruno Strautiņu, Tālivaldi Muzikantu un Initu Reimandovu.

 

Atkārtoti ievēlēta arī LMS revīzijas komisija - Inita Ēmane, Ilze Lībiete, Helga Jaksone.

 

Paldies Latvijas Mākslinieku savienības biedriem un kongresa viesiem - Dženai Andersonei un Aigaram Bikšem ( biedrība "Māksla. Autortiesības. Kultūrizglītība."). Īpašs paldies Latvijas Mākslas akadēmijai, Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolai, apsardzes firmai “Iron” un visiem brīvprātīgajiem, kas palīdzēja nodrošināt kongresa norisi.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

BIEDRĪBAS „LATVIJAS MĀKSLINIEKU SAVIENĪBA”

  

 Atkārtotais kongress, 2018. gada 10.martā,

 

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā,

 

11.novembra krastmalā 35, Rīgā

  

                        Kongresa norises laiks no plkst. 10.00, reģistrēšanās no plkst. 9.00.

 

 

Kongresa darba kārtībā:

 

  1. Aktuālo jautājumu apspriešana, balsošana.
  2. Valdes vēlēšanas.

  

Aicinām LMS biedrus laicīgi samaksāt biedra naudu, lai varētu saņemt mandātu un pilntiesīgi piedalīties kongresa darbā.

Biedru naudas apmaksu veikt LMS bankas kontā ar pārskaitījumu:

 

“Swedbank” A/s, konta numurs  LV95HABA0551021112879, maksājuma mērķī norādot – “biedra nauda ar konkrētu gadu”.

 

Biedra naudas maksa EUR 30,- gadā un pensionāriem EUR 7, - gadā.

 

tālr. 29138952; 26628302Latvijas Mākslinieku savienības valdes priekšsēdētājs Igors Dobičins un

Brēmenes Mākslinieku savienības valdes priekšsēdētājs Volfgangs Cahs (Wolfgang Zach)

2018.gada 22.februāris

 

2018.gada 22.februārī Latvijas Mākslinieku savienība un Brēmenes Mākslinieku savienība noslēgusi sadarbības līgumu ar nolūku stiprināt un attīstīt sadarbību vizuālās mākslas jomā starp partnerpilsētām Brēmeni un Rīgu.

 


Latvijas Mākslinieku savienība sirsnīgi sveic Igaunijas māksliniekus un kolēģus savas valsts 100.dzimšanas dienā!

Andrus Joonas (Igaunija) "MEELESURFAR" / "PRĀTA SĒRFOTĀJS", 2014.

 


 


Izstāde “VIETU BALĀDES” 

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā 

23.02. – 08.04.2018.

 

Š.g. 23.februārī Latvijas Mākslinieku savienības galerijā tika atklāta izstāde “Vietu balādes”. Izstādē apskatāmas mākslinieces Ilzes Krūmiņas Karlsones gleznas un zīmējumi un mākslinieces Ineses Jakobi tekstilmāksla.

Šī māksliniecēm ir jau trešā kopīgi veidotā izstāde, kas iezīmē kopīgo arī dzīvē un mākslā - skarbi romantisku un kritisku attieksmi pret dzīvi un mākslu, mīlestību uz krāsu, faktūru un kontrastiem, jēgas meklējumiem un atradumiem.

 

Māksliniece Ilze Krūmiņa Karlsone kopš 1997. gada dzīvo Liepājā un ir pasniedzēja Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā. Māksliniece beigusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas Metāla un dzintara apstrādes nodaļu un Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļu 1977. gadā, 2003. gadā ieguvusi maģistra grādu mākslā. Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas organizētajā pasākumā “Zelta griezums” saņēmusi balvu par mūža ieguldījumu pedagoģijā.

 

Māksliniece Inese Jakobi dzimusi 1949.gadā. Beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas tekstilmākslas nodaļu 1975.gadā. Izstādēs piedalās no 1969.gada. Māksliniece strādājusi Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs kā izstāžu organizatore no 1988. - 2018.gadam. Bijusi pasniedzēja Madonas Bērnu mākslas skolā (1975-1986). Piedalījusies izstādēs Latvijā, Igaunijā, Zviedrijā, Francijā, Itālijā, Norvēģijā u.c.

Darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā, kā arī privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs.

 

Galerijas darba laiks: I - VII plkst. 12.00-18.00

Adrese: 11. Novembra krastmala 35, Rīga


 

 

 

 

 

 


BIEDRĪBAS „LATVIJAS MĀKSLINIEKU SAVIENĪBA”

  

21. kongress, 2018. gada 17.februārī, nav lemttiesīgs kvoruma trūkuma dēļ.

Atkārtotais kongress tiks sasaukts š.g. 10.martā.

 

Paldies Latvijas Mākslinieku savienības biedriem un kongresa viesiem - Latvijas Radošo savienību padomes valdes priekšsēdētājai Dacei Bluķei, Latvijas Piļu un muižu asociācijas valdes loceklei, Jelgavas pils Latvijas Lauksaimniecības universitātes muzeja vadītājai Gintai Linītei, Elektroniskās mūzikas apvienības "Dirty Deal Audio", biedrības “Tālu skan” valdes loceklim Kristapam Puķītim.

 

Īpašs paldies Latvijas Mākslas akadēmijai, Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolai, apsardzes firmai “Iron”, kafejnīcai “Krastmalas krogs” un visiem brīvprātīgajiem, kas palīdzēja nodrošināt kongresa norisi.

 


 

 

 


 

Atskats uz mākslinieka Anša Butnora glezniecības meistarklasi, kas norisinājās 7. februārī Latvijas Mākslinieku savienības galerijā.


LMS galerijā līdz 18.februārim skatāma gleznotāja Anša Butnora personālizstāde “Zemes sāls”. Izstādē “Zemes sāls” mākslinieks pievēršas cilvēkam; personām, starppersonu attiecībām, dzīves laikam, kas tiek veltīts, esot vienam ar otru, iepazīstot, visā daudzveidībā ieraugot līdzcilvēkus sev apkārt. Savā, pēc skaita divpadsmitajā personālizstādē viņš skatītājiem piedāvā gan jaunākos darbus, kas tapuši plenēru, rezidenču un patstāvīgas radošās darbības rezultātā pēdējo divu gadu laikā, gan arī koncentrētu atskatu uz saviem labākajiem darbiem, kas tapuši agrāk.


 

 

 

 


Jekaterīna Grjazeva "Dāvana". Oforts


Mākslinieces Jekaterīnas Grjazevas

grafikas meistardarbnīca 

 

9. februārī no plkst. 11.00 – 17.00 Latvijas Mākslinieku savienības muzeja 3.stāvā, Oforta darbnīcā (11.novembra krastmala 35, Rīga) norisināsies mākslinieces Jekaterīnas Grjazevas meistarklase, kurā varēs iepazīt iespiedgrafikas tehnikas: ofortu, sauso adatu un monotipiju. Ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties procesā - izgatavot savu mīlestības dāvanu – oriģinālu estampu! 

 

Latvijas Mākslinieku savienības muzejs katru mēnesi piedāvā apmeklēt radošās grafikas darbnīcas. Radošo darbnīcu mērķis ir iepazīstināt mākslas cienītājus ar daudzveidīgās grafikas mākslas specifiku un īpatnībām.
Oforta darbnīcā tiek rīkotas ikmēneša tikšanās, dodot iespēju tuvāk iepazīties ar dažādu mākslinieku daiļradi un ļaujot ieskatīties grafikas darba procesa aizkulisēs. Darbnīcas sniedz iespēju katram interesentam pārbaudīt savas spējas darbā ar materiālu, paralēli pētot un analizējot gala rezultātu uz papīra, redzot oriģinālo klišeju un estampa tapšanas procesu.

Darbnīcā tiks nodrošināti visi darbam nepieciešamie materiāli. Atpūtas brīžos - tēja, kafija un jaukas sarunas par mākslu, kā arī iespēja apskatīt Latvijas Mākslinieku savienības muzeja ekspozīcijas.

 

Ar mākslinieces daiļradi var iepazīties interneta vidē: www.art-jekaterinagrjazeva.lvAnsis Butnors “Saruna”, 2017. Audekls, eļļa

 

7.februārī no plkst. 16.00-18.00 Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā norisināsies mākslinieka Anša Butnora glezniecības meistarklase.

Pasākuma laikā ikviens ir aicināts gleznot un zīmēt asociācijas, kas rodas ieejot izstāžu zālē, vērojot ekspozīciju un mākslas darbus. Mākslinieks rosinās iepazīt dažādas glezniecības tehnikas un to specifiku.

LMS galerijā līdz 18.februārim skatāma gleznotāja Anša Butnora personālizstāde “Zemes sāls”. Izstādē “Zemes sāls” Ansis Butnors pievēršas cilvēkam; personām, starppersonu attiecībām, dzīves laikam, kas tiek veltīts, esot vienam ar otru, iepazīstot, visā daudzveidībā ieraugot līdzcilvēkus sev apkārt. Savā, pēc skaita divpadsmitajā personālizstādē viņš skatītājiem piedāvā gan jaunākos darbus, kas tapuši plenēru, rezidenču un patstāvīgas radošās darbības rezultātā pēdējo divu gadu laikā, gan arī koncentrētu atskatu uz saviem labākajiem darbiem, kas tapuši agrāk.

 

Mākslinieks Ansis Butnors ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu (BA 2000, MA 2009). Izstādēs piedalās kopš 2003.gada; sākot ar 2006. gadu ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Anša Butnora darbi ir bijuši skatāmi gan personālizstādēs, gan arī grupu skatēs Latvijā, Francijā, Igaunijā, Lietuvā, Nīderlandē un Polijā. 

BIEDRĪBAS „LATVIJAS MĀKSLINIEKU SAVIENĪBA”

 

21. kongress, 2018. gada 17.februārī,

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā,

11.novembra krastmalā 35, Rīgā

 

Kongresa norises laiks no plkst. 10.00, reģistrēšanās no plkst. 9.00.

Reģistrējoties jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.


Kongresa darba kārtībā:

  1. Viesu uzrunas.
  2. Aktuālo jautājumu apspriešana, balsošana.
  3. Valdes vēlēšanas.

 

Aicinām LMS biedrus laicīgi samaksāt biedra naudu, lai varētu saņemt mandātu un pilntiesīgi piedalīties kongresa darbā.

Biedru naudas apmaksu veikt LMS bankas kontā ar pārskaitījumu:

“Swedbank” A/s, konta numurs  LV95HABA0551021112879, maksājuma mērķī norādot – “biedra nauda ar konkrētu gadu”.

Biedra naudas maksa EUR 30,- gadā un pensionāriem EUR 7, - gadā.

 

tālr. 29138952; 26628302 

Izstādē piedalās Latvijas mākslinieki: Inese Siliņa, Ieva Spalviņa, Irēna Lūse, Irīda Lazdiņa, Baiba Priedīte, Līvija Pavlovska, Aleksandra Šļahova, Dainis Gudovskis, Jānis SpalviņšAivars Gulbis (1933) "Ola", 1976. Bronza, 33x22x33 cm

Latvijas Mākslinieku savienības muzejs,  11.novembra krastmalā 35, Rīgā

 

Latvijas Mākslinieku savienība sirsnīgi sveic jubilejā tēlnieku Aivaru Gulbi!

 

Aivars Gulbis absolvējis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu  (tag. PIKC RDMV) 1953.gadā, bet 1959.gadā Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu ar diplomdarbu „Maize” Kārļa Zemdegas vadībā. Izstādēs piedalās no 1956. gada, Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) biedrs kopš 1962.gada, darbojies LMS valdē, vadījis Tēlnieku sekciju, bijis Kultūras ministrijas mākslas ekspertu komisijā, vadījis Latvijā pirmo Starptautisko tēlniecības simpoziju LMS Jaunrades namā Dzintaros (1979), Jūrmalā, vadījis Tēlnieku  apvienību, aktīvi darbojies tēlniecības kvadrinnāļu rīkošanā Latvijā, LPSR Nopelniem bagātais mākslas darbinieks (1983) un PSRS Mākslas akadēmijas (tag. Krievijas Mākslas akadēmija) korespondētājloceklis (1988).


Latvijas tēlniecībā Aivars Gulbis pieteica 20.gs.60. gados ar darbiem, kuriem bija raksturīga ekspresija, lidojuma izjūta, telpiska atraisītība, abstrakcijai un modernisma stilistikai raksturīgā formveide, kas bija novitāte tā laika tēlniecībā un iekļāvās Eiropas un pasaules lakoniskajā un ekspresīvi vitālajā plastiskās mākslas tēlainībā. Tas izteikti redzams 1969.gadā bronzā radītās kompozīcijas “Dūmi” un “Ola”, “Ziemeļu pavasaris”.


Precīza laikmeta izjūta, vēlme pretoties un rast citādus risinājumus A.Gulbi raksturo kā tēlnieku, kas veicis būtiskus pagrieziena punktus mūsu tēlniecības valodas pilnveidošanā. Kā nozīmīgs notikums Latvijas tēlniecībā jāmin A.Gulbja, J.Karlova, J.Mauriņa skulptūru  izstāde 1969.gadā, Rīgā, LMS Mākslinieku nama izstāžu zālē, kura ieguva funkcionāru nosodījumu un netika atklāta, jo mākslinieku sniegums bija drosmīgs gan formveidē, gan tēlu izteiksmībā. Kā novitāte šajā ekspozīcijā tika uztverta arī ažūrā un kinētiskai mākslai tuvinātā A.Gulbja skulptūra “Perpetuum mobile” (1960 -1969, krāsots ģipsis).  Savukārt būtisks jauninājums memoriālajā tēlniecībā bija Viļa Lāča kapa pieminekļa kompozīcija ar virtuozā tēla traktējumu un uzirdināto faktūru (bronza, 1974, arh. Juris Skalbergs, I Meža kapi, Rīga).


Nozīmīga bija A.Gulbja sadarbība ar domubiedriem un kolēģiem - tēlniekiem Artu Dumpi un Oļegu Skaraini. Visus trīs autorus vienoja interese par eksperimentiem ar formu, materiāliem un vēlme vienmēr meklēt netradicionālus risinājumus, svaigas idejas, kas plašākai sabiedrībai bija vērojamas izstādēs “Jubilejas krēsls” (1983), “Ola” (1988), “Veļ Sīzifs ...” (2001). Režisors Juris Podnieks 1985. gadā par viņiem uzņēma filmu “Veļ Sīzifs akmeni”, kur parādīta arī tēlnieka Aivara Gulbja sākotnējā iecere sievietes tēlam Uzvaras piemineklī Rīgā (1985, autoru kolektīvs: tēln.: Ļ.Bukovskis, A.Gulbis, arh.: E.Bāliņš, E.Vecumnieks, V.Zilgalvis, mākslinieks A.Bugajevs, konstruktors G.Beitiņš), kas ideoloģiskās cenzūras dēļ netika realizēta kā mākslinieka ideja par māti ar bērnu rokās.


A.Gulbis vienmēr ir bijis aktīvs tēlniecības procesu virzītājs un dalībnieks, piedalījies daudzās izstādēs, veidojis savas personālizstādes, rīkojis simpozijus. Viņa radītie monumentālās tēlniecības darbi ir redzami publiskā telpā, piemēram: Piemineklis dzejniekam Rainim Esplanādē, Rīgā (pēc K.Zemdegas meta granītā izkala tēlnieki Laimonis Blumbergs un Aivars Gulbis, arh.Dz.Driba, 1963.),  Revolūcijas mūza (kapara kalums, šūnakmens, Raiņa kapi, 1971),  dekoratīva skulptūra pie  Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas stacionāra “Gaiļezers” (kapara kalums, 1983), kapa piemineklis kinorežisoram J.Podniekam (kopā ar tēlniekiem A.Dumpi un O.Skaraini, granīts, II Meža kapi, Rīga, 1993.) u.c.


Tēlnieka Aivara Gulbja mākslas darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā, Valsts Tretjakova mākslas galerijā, Maskava, Krievija, citos muzejos un arī privātās kolekcijās.

 

Mākslas zinātniece Baiba GusteAtceres ugunskurs Zaķusalā 2018. gada 13. janvārī

 

Atceroties 1991.gada 13. - 20.janvāra notikumus Latvijā un Baltijā, Latvijas Mākslinieku savienība godina un piemin drosmīgos barikāžu aizstāvjus.Ansis Butnors “Pārinieki pieturā”, 2017, audekls, eļļa.

 

Ansis Butnors

personālizstāde

“Zemes sāls”

12.01.2018. – 12.02.2018.

 

 

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā, Rīgā, 11.novembra krastmalā 35 būs skatāma gleznotāja Anša Butnora personālizstāde “Zemes sāls”.

Izstāde tiks atklāta 2018. gada 12. janvārī plkst. 18.00 un apmeklētājiem būs pieejama līdz 2018.gada. 12. februārim.

 

Ansis Butnors ir viens no populārākajiem savas paaudzes māksliniekiem, kurš konsekventi strādā ar glezniecības mediju, vien reizumis atkāpjoties un glezniecībā interesējošās tēmas izpildot arī grafikas tehnikās: litogrāfijā, linogriezumā u.c. Ansis Butnors praktizē tonālo glezniecību, tuvi ir klasiskie žanri: portreti, figurālas kompozīcijas, ainavas. Savā mākslā ar tradicionāliem gleznieciskiem paņēmieniem viņš risina modernas tēmas un iemieso mūsdienu dzīves ainas: Latvijas pilsētas un laukus, cilvēkus un to tipāžus, savstarpējās attiecības, novērojumus un ceļojumu iespaidus. Viņa glezniecība veido interesantu pārnesi starp mākslas vēsturi un mūsdienām – neapšaubāmas gleznieciskas vērtības tiek pārmantotas un interpretētas mūsdienīgā veidā.

 

Izstādē “Zemes sāls” Ansis Butnors pievēršas cilvēkam; personām, starppersonu attiecībām, dzīves laikam, kas tiek veltīts, esot vienam ar otru, iepazīstot, visā daudzveidībā ieraugot līdzcilvēkus sev apkārt.  “Man svarīgi ir zināt, izprast kādu lietu līdz galam. Ne virspusēji, bet izprast pašam un pāri visam – ticēt. Sauciet to par naivumu, ilūziju.. es tomēr ticu, ka cilvēks ir labs, ka cilvēks ir kas vairāk. Es un visi šie ļaudis, kurus garāmejot satieku uz ielas, kafejnīcās, pieturvietās, ir neatkārtojami, unikāli; ka mēs esam patiesie šīs zemes sāls,” saka Ansis Butnors.

Savā, pēc skaita divpadsmitajā personālizstādē viņš skatītājiem piedāvā gan jaunākos darbus, kas tapuši plenēru, rezidenču un patstāvīgas radošās darbības rezultātā pēdējo divu gadu laikā, gan arī koncentrētu atskatu uz saviem labākajiem darbiem, kas tapuši agrāk. Glezniecība pamīšus ar grafiku, nedaudz pat – skiču un uzmetumu formā - ļaujot ieskatīties mākslinieka jaunrades aizkulisēs.

 

Ansis Butnors ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu (BA 2000, MA 2009). Izstādēs piedalās kopš 2003.gada; sākot ar 2006. gadu ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Šogad nosacīti svinama radošās darbības piecpadsmit gadu jubileja. Viņa darbi ir bijuši skatāmi gan personālizstādēs, gan arī grupu skatēs vairākās Latvijas pilsētās, kā arī Francijā, Igaunijā, Lietuvā, Nīderlandē un Polijā. Viņa gleznas ir atrodamas Latvijas mākslas institūciju kolekcijās un vairāku privātpersonu krājumos Latvijā un ārvalstīs.

 

Izstādi rīko Latvijas Mākslinieku savienība. Izstādi finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.


***

LMS galerija

Tālrunis: 26628302

E-pasts: info@lms.lv

 

LMS galerijas darba laiki: katru dienu (pirmdiena - svētdiena) no plkst. 12.00 - 18.00