AKTUALITĀTES KONKURSI SVEICAM SĒRU VĒSTS ARHĪVS 2012-2018 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 RECENZIJAS UN INTERVIJAS IZNOMĀ Radošo personu atbalsta programma LMS PROJEKTI LMS VĒSTURE LMS STRUKTŪRA LMS APAKŠSTRUKTŪRAS LMS KONGRESI LMS STATŪTI LMS BIEDRI KĀ KĻŪT PAR LMS BIEDRU? LMS BIEDRU RADOŠĀS KOPAS LMS DALĪBA ORGANIZĀCIJĀS INTERNETA SAITES LMS KONTAKTI

Ziedo Latvijas Mākslinieku savienībai

 

Attēlā: Ansis Dobičins un Igors Dobičins "Akmens egle",  5,10m x 3,60m x 3,60m, metāla profils, granīta cilindriskie elementi, apgaismes ķermeņi. Skulptūra „Akmens egle” uzstādīta publiskajā ārtelpā Rusova un Unguru ielas krustojumā, Rusova ielā 17, Rīgā, un apskatāma līdz 31.janvārim.


 

Laimi un radošas atklāsmes Jaunajā gadā!


Dažādu nozaru mākslinieku  un radošo organizāciju vidē 2017.gads ir nozīmīgs, jo tika pieņemts ilgi gaidītais Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likums. Tagad valsts likumdošanā ir nofiksēti radošas personas un radošas organizācijas statusi. Tas ir kā sākums nopietnam un atbildīgam darbam, kura rezultātā valsts institūcijas šīs radošās savienības uztvertu kā līdzvērtīgus sarunu partnerus, kas var radikāli ietekmēt lēmumus par nozares finansējuma apjomu, sniedzot radošā praksē pamatotus ieteikumus.  Arvien vairāk, skatoties uz citu nozaru un līdzās esošo valstu aktivitātēm valstiskā mērogā, jāatzīmē pilsoniskās sabiedrības, tās organizāciju nozīmību un nepieciešamību. Arī šī likuma pieņemšanā svarīga bija radošo biedrību viedokļu apvienošana vienā redzējumā, ko tālāk virzīja Latvijas Radošo savienību padome. Pašreiz kā visbūtiskākais likumā tiek uzsvērta “Radošo personu atbalsta pasākumu programma”, kas paredz iespēju saņemt radošu darbību veicinošu atbalstu radošajām personām, kas piedzīvojušas dīkstāvi. Tomēr, domājot par tālāko likuma noderīgumu, tas ir būtiski jāpilnveido, ko var paveikt stipra, vienota un pašapzinīga radošu organizāciju savienība.


Mākslinieku radošā aktivitāte, tās jaudīgums un kvalitāte ir būtisks nosacījums un vienīgais spēks, kas var nodrošināt vizuālās mākslas dzīvotspēju!  Miroņiem likumus neraksta!


Būsim stipri un stiprināsim savu kolektīvo apziņu!

 

Igors Dobičins, biedrības “Latvijas Mākslinieku svienība” prezidentsLatvijas Mākslinieku savienības galerijas darba laiks svētku dienās:


24.12. – 12:00-18:00

25.12. – 12:00-18:00

26.12. – 12:00-18:00


LMS galerijā līdz 7.janvārim apskatāma 42.ikgadējā vizuālās mākslas izstāde „RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS”.

Izstādē piedalās profesionāli vizuālās mākslas un dizaina mākslinieki, šo nozaru vidusskolu un augstskolu studenti. Ekspozīcijā ir iespēja apskatīt glezniecības, tēlniecības, foto mākslas, instalācijas darbus un citus mākslas veidus, kurus radījuši vairāk kā 50 autori.


Visi laipni gaidīti!AKMENS EGLE, METĀLS, TĒRAUDS, 5,1x3.6x3.6m, 2017

 

AKMENS EGLE

 

Trešajā Adventē, 17. decembrī, tika iedegta "Akmens egle" Čiekurkalna krustcelēs. Skulptūra „Akmens egle” uzstādīta publiskajā ārtelpā Rusova un Unguru ielas krustojumā, Rusova ielā 17, Rīgā, Čiekurkalna attīstības biedrības projekta Čiekurkalna apkaimes iedzīvotāju piederības veicināšana "Čiekurkalnam sava egle" ietvaros. 

Autori - tēlnieki Ansis Dobičins un Igors Dobičins 
Objekta izmēri: 5,10m x 3,60m x 3,60m.
Izgatavošanai izmantotie materiāli: metāla profils, granīta cilindriskie elementi, apgaismes ķermeņi. 

Egle tapusi sadarbībā ar Čiekurkalna Attīstības biedrību un Latvijas Mākslinieku savienību, izgatavota LMS Radošajā kvartālā "Kombināts MĀKSLA". Projekts tapis ar Rīgas Domes atbalstu. 

Paldies Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas Vokālās nodaļas audzēkņiem par koncertu LMS galerijā!


 

2017. gada 7. decembrī plkst. 18.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā koncertu sniegs Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas Vokālās nodaļas audzēkņi. 

Programmā iekļautas latviešu komponistu – Jēkaba Mediņa, Jāzepa Mediņa, Alfrēda Kalniņa, Emīla Dārziņa,

Arvīda Žilinska, solo dziesmas, V.A. Mocarta operu ārijas un dueti, kā arī F.Šūberta un F.Mendelszona-Bartoldi vokālā kamermūzika. 

Mākslinieces MARITAS MAIZĪTES Ziemassvētku kartīšu darbnīca

 

9. decembrī no plkst. 11.00 – 18.00  Latvijas Mākslinieku savienības muzeja 3.stāvā, Oforta darbnīcā (11.novembra krastmala 35, Rīga)  norisināsies mākslinieces Maritas Maizītes grafikas darbnīca.

Ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt par grafikas vēsturi, iespiedklišejas tapšansas procesu, vērot un piedalīties estampa tapšanas procesā, kā arī apskatīt Latvijas Mākslinieku savienības muzeja ekspozīcijas.

 Latvijas Mākslinieku savienības muzejs katra mēneša nogalē, piedāvā apmeklēt radošās grafikas darbnīcas. Radošo darbnīcu mērķis ir iepazīstināt mākslas cienītājus ar daudzveidīgās grafikas mākslas specifiku un īpatnībām.

Oforta darbnīcā tiek rīkotas ikmēneša tikšanās, dodot iespēju tuvāk iepazīties ar dažādu mākslinieku daiļradi un ļaujot ieskatīties grafikas darba procesa aizkulisēs. Darbnīcas sniedz iespēju katram interesentam pārbaudīt savas spējas darbā ar materiālu, paralēli pētot un analizējot gala rezultātu uz papīra, redzot oriģinālo klišeju un estampa tapšanas procesu.

Darbnīcā tiks nodrošināti visi darbam nepieciešamie materiāli. Atpūtas brīžos - tēja, kafija un jaukas sarunas par mākslu!

 

 Projekta vadītāja: Nele Zirnīte, +371 28390077
Atskats uz mākslinieka DIVI MELNI SUŅI grafikas meistardarbnīcu, kas norisinājās 25. novembrī Latvijas Mākslinieku savienības muzeja 3.stāvā, Oforta darbnīcā (11.novembra krastmala 35, Rīga).

 

Paldies māksliniekam un visiem interesentiem!


Foto autore: Ginta Bāne

 

 

 

 

 


Anita Meldere “Klusuma skaņa”, 2016. Audekls, eļļa, 100x120 cm

 

Suminām mākslinieci Anitu Melderi, kurai Latvijas Mākslinieku savienības izstādes „RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS” žūrija piešķīrusi LMS Balvu – rīkot personālizstādi LMS galerijā 2018./2019.gadā! 

Atskats uz 42.ikgadējās vizuālās mākslas izstādes „RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS” atklāšanu, kas  norisinājās 24.novembrī plkst.18.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā.

 

Izstāde apskatāma līdz 2018.gada 7.janvārim!

 

Līdz 7.decembrim LMS galerijā norisinās arī mākslinieces Anetes Kalniņas personālizstāde “Ainava-abstrakcija”.

 

 

LMS valdes locekle, māksliniece Inguna Irbe, māksliniece Anete Kalniņa un LMS prezidents Igors Dobičins

 

 

 

Mākslinieces Anetes Kalniņas personālizstāde "Ainava-abstrakcija"

 


 

Sirsnīgi sveicam Lietuvas iedzīvotājus savas valsts atjaunošanas 100. dzimšanas dienā!


Nuoširdžiai sveikiname Lietuvos žmones savo valstybės atkūrimo šimtmečio proga!


Attēlā: Tadas Vincaitis Plūgas (Lietuva) "Passion", 2016, Latvijas Mākslinieku savienības radošajā kvartālā "Kombināts MĀKSLA" , Gaujas ielā 5, Rīgā.

Photo: Tadas Vincaitis Plūgas (Lietuva) "Passion", 2016, in the Artists' Union of Latvia creative quarter "Kombināts MĀKSLA" , Gaujas street 5, Riga.


 

Latvijas Mākslinieku savienības 42. ikgadējā vizuālās mākslas izstāde

RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS

24.11.2017.-07.01.2018.

 

24.novembrī plkst.18.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, tiks atklāta 42.ikgadējā vizuālās mākslas izstāde „RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS”.

 

Mākslinieku nams – biedrības “Latvijas Mākslinieku savienība” (LMS) ēka Rīgā, 11.novembra krastmalā 35, 2017.gada rudenī ir ieguvusi atjaunotu fasādi. Pēckara modernisma stilistikā celtais „Mākslinieku nams” (1953.-1960.gads, arh. K.Plūksne) tika radīts profesionālu mākslinieku radošai darbībai, tās eksponēšanai un pārvaldei. Ēkas sākotnējā funkcija un arhitektoniskais būvapjoms nav mainījies, kā arī fasādē saglabājies pēcmodernismam raksturīgais logu ritms, autentiskais apmetums un krāsojums. Nama unikalitāte ir atzīmēta kā vērtība un iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Daugavas krastmalas ainavā Mākslinieku nams ir kā laikmeta liecība gan vizuāli, gan saturiski, un šobrīd LMS muzejs: LMS īpašumā esošās mākslinieciskai daiļradei speciāli celtās ēkas, radošās darbnīcas, izstāžu zāles un mākslas darbu kolekcija ir vienīgais šāds Latvijas kultūras industrijas komplekss.

 

LMS organizētās “RUDENS” izstādes arī iepriekšējos gados ir pievērsušas uzmanību kādai aktualitātei, un šoreiz tas ir Mākslinieku nams. Izstādes kontekstā tā ir tēma par ēku ar atjaunotu fasādi, kas rosina domāt par mākslinieka pašapziņu, par viņa radošo darbību kā vērtību pilsētas un valsts mērogā. Arhitektūrai un daudzām citām materiālām liecībām ir iespēja iegūt atjaunotu izskatu un „atgriezties” pagātnē, taču ļaudis dzīvo šodienā, kur ir iespēja attīsties un būt nozīmīgiem nākotnē.

 

Izstādē „RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS” piedalās profesionāli vizuālās mākslas un dizaina mākslinieki, šo nozaru vidusskolu un augstskolu studenti. Ekspozīcijā būs iespēja apskatīt glezniecības, tēlniecības, foto mākslas, instalācijas darbus un citus mākslas veidus, kurus radījuši vairāk kā 50 autori. Izstādei iesniegtos darbus izvērtējusi un atlasījusi profesionālu mākslinieku un mākslas zinātnieku žūrija, kura 24.novembrī, izstādes „RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS” atklāšanā paziņos izvēlēto autoru, kurš kļūs par LMS Balvas īpašnieku un iegūs iespēju rīkot personālizstādi LMS galerijā 2018./ 2019. gadā.

 

Izstāde būs apskatāma līdz 2018.gada 7.janvārim. 

24.novembrī plkst.18.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā tiks atklāta mākslinieces Anetes Kalniņas personālizstāde “Ainava-abstrakcija”.

 

Mākslinieces Anetes Kalniņas glezniecībā atkāpšanās no priekšmetiskās realitātes abstrakcijās ir līdzeklis dabas iekšējo noslēpumu sajūtu atvēršanai - lai ieskatītos tās dvēselē. Anete Kalniņa abstraktajos ainavu gleznojumos ietver gandrīz vai visus savas apkārtnes un lietu pasaules motīvus kā stāstu par laiku un telpu. Ikviens pastozais paletes naža vilciens atšķiras, attīstās, un krāstoņu dažādā piesātinātības pakāpe dod telpisku efektu. Gleznās organizētās nejaušības, vietām it kā nevērīgs otas raksts, veido iekšējās spriedzes un enerģijas pilnus laukumus. Anetes Kalniņas gleznas ir kā atmosfēriski strauji, spēcīgi uzlādēti izjūtu zibšņi. Izstādē būs apskatāmas gleznas, kas tapušas 2016.-2017. gadā.

 

Anete Kalniņa dzimusi 1985.gadā. 2005. gadā absolvējusi J.Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu (tag. NMS Jaņa Rozentāla Mākslas skola), Latvijas Mākslas akadēmijas Restaurācijas nodaļu - bakalaura grāds (2009), maģistra grāds (2011). Pašlaik turpina izglītību Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā. Izstādēs piedalās kopš 2008. gada. Personālizstādes bijušas Rīgā 2013.,2015. un 2016. gadā. 2017. gadā piedalījusies 7th Beijing International Art Biennale, Ķīnā. Saņēmusi apbalvojumus: 2013.gadā Paula Puzinas stipendijas laureāte. 2017.gadā Biennāles MARINA`2017 starptautiskās jūras tematikai veltītās glezniecības konkursizstādes kategorijā “Mākslas studenti” galvenās balvas laureāte.

 

 *** 

 

Latvijas Mākslinieku savienības galerija

11. novembra krastmala 35, Rīga

Darba laiks: katru dienu no plkst.12:00 – 18:00

Ieeja: bez maksas 

 

Mākslinieka DIVI MELNI SUŅI grafikas meistardarbnīca

 

25. novembrī no plkst. 11.00 – 17.00  Latvijas Mākslinieku savienības muzeja 3.stāvā, Oforta darbnīcā (11.novembra krastmala 35, Rīga)  norisināsies mākslinieka DIVI MELNI SUŅI grafikas darbnīca, kurā varēs iepazīt iespiedgrafikas tehnikas, īpaši pievēršoties ofortam un kodināšanas tehnikām. Ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt par tehnikas vēsturi, iespiedklišejas tapšansas procesu, vērot un piedalīties estampa tapšanas procesā, kā arī apskatīt Latvijas Mākslinieku savienības muzeja ekspozīcijas.


Latvijas Mākslinieku savienības muzejs katra mēneša nogalē, piedāvā apmeklēt radošās grafikas darbnīcas. Radošo darbnīcu mērķis ir iepazīstināt mākslas cienītājus ar daudzveidīgās grafikas mākslas specifiku un īpatnībām.

Oforta darbnīcā tiek rīkotas ikmēneša tikšanās, dodot iespēju tuvāk iepazīties ar dažādu mākslinieku daiļradi un ļaujot ieskatīties grafikas darba procesa aizkulisēs. Darbnīcas sniedz iespēju katram interesentam pārbaudīt savas spējas darbā ar materiālu, paralēli pētot un analizējot gala rezultātu uz papīra, redzot oriģinālo klišeju un estampa tapšanas procesu.

Darbnīcā tiks nodrošināti visi darbam nepieciešamie materiāli. Atpūtas brīžos - tēja, kafija un jaukas sarunas par mākslu!

 

Ar mākslinieka daiļradi var iepazīties interneta vidē: divimelnisuni.tumblr.com

 

 Projekta vadītāja: Nele Zirnīte, +371 28390077

 


LMS žūrijas izvēlētie autori un darbi „RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS” ekspozīcijai!

Aicinām darbus iesniegt 21.-22.novembrī, LMS muzejā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā.


Rita Pranča “Gleznojot nakts”

Anna Zandberga-Šenke “Nykoping. Mantojums”

Anna Zandberga-Šenke “Nykoping. Mājas I”

Anna Zandberga-Šenke  “Nykoping. Mājas II”

Dainis Gudovskis “XXX”

Inguna  Grants  “Preiļi. Daugavpils iela”

Krista Perse “Skaistākais saulriets no LMS loga”

Anastasija Bikova “Pats Sevi”

Līga Jukša “Dzeltenā mākoņa gaidīšana”

Līga Jukša “Diena un divi mākoņi”

Ilze Smildziņa ”Miglā”

Ilze Smildziņa “Pievakare”

Linda Kozule “Augusts”

Kaspars  Bērziņš “Audums uz striķa”

Tālivaldis Muzikants “Jauno mākslinieku nams”

Kristaps Strauts “Pašportrets”

Indulis  Kalniņš  “Stalkeris”

Anita Meldere “Klusuma skaņa”

Anita Meldere   “Vētras krasta ekspresija”

Inguna Krolle-Irbe “Kvartālu e-sarunas”

Laine  Kainaize “Skats no LMS 5. stāva loga”

Elita Taube “Tūkstošziedu dārzs”

Una Gura “Burbuļi”

Agnese Kurzemniece “Dvēseles spogulis”

Agnese Kurzemniece “Skaudība”

Agnese Kurzemniece  “Dusmas”

Alberts Pauliņš  “Ceļš uz pilsētu”

Aleksandrs Boče “Laiks un telpa”

Andris Biezbārdis “Krēslas stunda”

Ģirts Burvis “Mana latviskā pašapziņa”

Ilze Pauliņa “Avots”

Ingemāra Treija “Pavasaris”

Iveta Laure “Zvaigžņu mandala”

Iveta Laure “Sievietes mandala nr.1”

Iveta Laure “Sievietes mandala nr.2”

Jānis Purcens “Brūnais nams”

Jevgeņijs Pugins “Rudens – 1”

Klāvs Veinbahs “Citroni”

Marita  Maizīte “Ilūzija 1”

Marita  Maizīte “Ilūzija 2”

Miervaldis Derkusovs “Zvārtavas rudens”

Vija Ilze Dzintare “Gaismas pils”

Ansis Dobičins  “Bez nosaukuma”

Līga Kalniņa “Savienība?-Boss-Kaklasaite-Vārds”

Zigmunds Bielis “Mājas blusa”

Gvido Buls “Studija”

Gulnara Skutele  “Elpo brīvi…”

Velga Zvirgzdiņa “Gaišs malahīts”

Ilda Sīlis “Saules ceļš jūrā”

Guntis  Bērzs-Bērziņš  “Koļas virtuve”

Guntis Bērzs-Bērziņš  “420”

Eižens Valpēters “Ceļš uz pilnību”

Ansis Butnors  “Opera ziemā”

Ansis Butnors  “Vētra mežā”

Miķelis Dobičins “Odu dejas”

Jānis Veiss “Mežs rudenī”

Jānis Veiss “Rudens novakare Kurzemē”

Maija Bērziņa “Mākslinieku nams”

Lauris Vītoliņš “Bize”


 

Latvijas Mākslinieku savienība sveic biedrus, māksliniekus un kolēģus Latvijas valsts svētkos!

 

 

Lauris Vītoliņš (1989)

gaismas skulptūra "Bize" (2017) 11. Novembra krastmalā 35, Rīgā

metāls, koks, tekstils, LED gaismekļi

21x20x2m


Projekta realizētājs: biedrība "Latvijas Mākslinieku savienība"
Tehniskais izpildītājs: SIA "Firehorsen"
Projekta finansētājs: Rīgas dome, biedrība "Latvijas Mākslinieku savienība"

 

 

Svētku laikā aicinam apmeklēt mākslinieces Andas Munkevicas izstādi "Stikla dārzs". Izstādē "Stikla dārzs" ir apskatāmi 50 autortehnikā radīti stikla objekti, kas pēdējo trīs gadu laikā tapuši Andas Munkevicas stikla mākslas studijā "AM studio".  Izstāde skatāma LMS Galerijā, 11. Novembra krastmalā 35, līdz 20. novembrim (no plkst. 12.00 līdz 20.00). Ieeja brīva!

 


 

Biedrības „Latvijas Mākslinieku savienība”

 42. ikgadējā vizuālās mākslas izstāde

 „RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS”

 

 

NOLIKUMS

 

 

Izstādes rīkotājs:

 

Biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība”

 

Izstādes moto:

 

Mākslinieku nams – biedrības “Latvijas Mākslinieku savienība” ēka Rīgā, 11.novembra krastmalā 35, 2017.gada rudenī ir ieguvusi atjaunotu fasādi. Pēckara modernisma stilistikā celtais „Mākslinieku nams” (1953.-1960.gads, arh. K.Plūksne) tika radīts profesionālu mākslinieku radošai darbībai, tās eksponēšanai un pārvaldei. Ēkas sākotnējā funkcija un arhitektoniskais būvapjoms nav mainījies, bet fasādē saglabājies pēcmodernismam raksturīgais logu ritms, autentiskais apmetums un krāsojums. Daugavas krastmalas ainavā Mākslinieku nams ir kā laikmeta liecība gan vizuāli, gan saturiski. Ēkas arhitektonika ir akcentēta kā vērtība, un tā ir iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Mākslinieku nama fasāde, kas, “vērojot” Rīgas pilsētas izaugsmi, bija vizuāli “nogurusi”, šogad tika atjaunota, pateicoties iespējai piedalīties konkursā “Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūras pieminekļu saglabāšanai 2017. gadā”.


 

Laikmeta nosacījumiem atbilstoši ir mainījusies arī Mākslinieku nama īpašniece/saimniece – Latvijas Mākslinieku savienība (LMS) – organizācija, kas daudzus gadus bijusi mākslas industrijas līderis valstī, un arī 90.gados, mainoties politiskajai varai, centusies noturēt māksliniecisko pašapziņu. Mūsdienās LMS turpina darbību kā LMS muzejs, uzturot ēkas un radošo bāzi, ar darbnīcu telpām un izstāžu zālēm. LMS ir vienīgā radošā organizācija Latvijā un viena no retajām postsociālisma republiku vidū, kura ir saglabājusi tik vērienīgu mantojumu: Mākslinieku nams, radošais kvartāls “Kombināts MĀKSLA” Gaujas ielā, LMS muzeja ēkas Biķernieku ielā, Zvārtavas muiža Apes novadā un valstī otra lielākā mākslas darbu kolekcija – tas viss ir kļuvis par “LMS muzeju”.


 

LMS organizētās “RUDENS” izstādes arī iepriekšējos gados ir pievērsušas uzmanību kādai aktualitātei, un šoreiz tas ir Mākslinieku nams. Izstādes kontekstā tā ir tēma par ēku ar atjaunotu fasādi, kas rosina domāt par mākslinieka pašapziņu, par viņa radošo darbību kā vērtību pilsētas un valsts mērogā. Arhitektūrai un daudzām citām materiālām liecībām ir iespēja iegūt atjaunotu izskatu un „atgriezties” pagātnē, taču ļaudis dzīvo šodienā, kur ir iespēja attīsties un būt nozīmīgiem nākotnē.

  

Izstādes norises vieta:

 

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerija 11. novembra krastmalā 35, Rīgā.

 

Izstādes norises laiks:

 

No 2017.gada 24.novembra līdz 2018.gada 7.janvārim.

  

Izstādes dalībnieki un iesniedzamo darbu apraksts:

 

Profesionāli mākslinieki un vizuālās mākslas nozares studenti aicināti pieteikt savu dalību izstādei ar 1-3 vizuālās mākslas darbiem, kas tapuši laika posmā no 2015.-2017.gadam. Mākslas darbu izpildījumam jāatbilst augstiem kvalitātes kritērijiem un jāuzrāda vizuālās mākslas laikmetīgās tendences. Darbu tehnika nav ierobežota. Multimediju darbu autoriem jāparedz savs audio un video tehnikas nodrošinājums uz ekspozīcijas laiku.

  

Aizpildītu pieteikumu anketu, autora CV, kā arī iesniegto darbu foto sūtīt uz e-pastu: lms.rudens@inbox.lv vai iesniegt personiski LMS birojā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā (Darba dienās no plkst. 12.00 līdz 17.00).

 

Pieteikuma anketa pieejama šeit: https://failiem.lv/u/ns5ndduu#/

 

Pieteikumi tiek pieņemti līdz 2017.gada 17.novembrim!

  

Vērtēšana:

Darbu atlasi, izvērtējot mākslinieku iesniegto darbu māksliniecisko kvalitāti un atbilstību izstādes koncepcijai, veiks profesionālu mākslinieku un mākslas zinātnieku žūrija. Izstādes „RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS” atklāšanā žūrija paziņos izvēlēto autoru, kurš kļūs par LMS Balvas īpašnieku un iegūs iespēju rīkot personālizstādi LMS galerijā 2018./ 2019. gadā.

 

Izvēlēto autoru un darbu saraksts, kā arī precīzāka informācija par darbu nodošanu izstādei tiks publicēta LMS mājas lapā www.lms.lv, kā arī LMS sociālajā kontā Facebook.com š.g. 17.novembrī.

  

Žūrijas nominēto dalībnieku dalības maksa izstādē:

LMS biedriem, kam samaksāta ikgadējā biedru nauda – bez maksas, LMS biedriem, kam nav samaksāta ikgadējā biedru nauda– 10,00 EUR, māksliniekiem, kuri nav LMS biedri –15,00 EUR, studentiem – 7,00 EUR. Jāmaksā pēc rezultātu paziņošanas līdz 2017.gada 24.novembrim.

  

Izstādes kurators: Igors Dobičins, tel. 26628302

Izstādes koordinatore: Ieva Smiļģe 

Biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība”

Adrese: 11. novembra krastmala 35, Rīga, LV-1050

E-pasts: info@lms.lv, lms.rudens@inbox.lv

Tel.: 29138952

www.lms.lv        

https://www.facebook.com - LMS Latvijas Mākslinieku savienība

 


LEĢENDU NAKTS 2017 atskats

28.oktobrī biedrības „Latvijas Mākslinieku savienība” (LMS)  īpašumā esošajā Zvārtavas pilī apmeklētājiem bija iespēja iepazīt pili, klausīties stāstos par tās vēsturi un apskatīt pils telpās izstādītās ekspozīcijas, kā arī piedalīties mākslinieku radošajās darbnīcās. Liels paldies viesiem un dalībniekiem!


neliels atskats uz pasakumu:


 

LEĢENDU NAKTS 2017
Zvārtavas pilī

 
28.oktobrī biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība” (LMS) aicina viesus uz tās īpašumā esošo Zvārtavas pili.
No plkst. 20:00 - 23:00 apmeklētājiem būs iespēja iepazīt pili, klausīties stāstos par tās vēsturi un apskatīt pils telpās izstādītās ekspozīcijas, kā arī piedalīties mākslinieku radošajās darbnīcās. 
Šobrīd pilī apskatāma Latvijā lielākā porcelāna vāžu kolekcija, kas ir unikāla parādība Ziemeļlatvijas kultūrvidē un mākslā. 

 

Pils telpās eksponēta arī daļa no Latvijas Mākslinieku savienības muzeja kolekcijas. Kā spilgti akcenti pils priekštelpu un arī lielo zāli rotā gobelēni (Egils Rozenbergs, Kristīne Pasternaka, Aina Muze, Elīza Atāre u.c.) un LMS muzeja ekspozīcija “Sapnis” – mūsdienu mākslinieku veidotie atpūtas un guļamtelpu interjeri ar LMS muzeja kolekcijas 20.gs.puses gleznām. Ekspozīcijā pārstāvēti tādi autori kā Pēteris Postažs, Gunārs Mitrēvics, Jānis Zemītis, Jānis Poļaks u.c. Savukārt, tēlniecības ekspozīcija „Laikabiedra portrets” rāda, ka 20.gadsimta 70.-80.gados mākslinieki (Tālivaldis Gaumigs, Arta Dumpe, Lea Davidova – Medene, Igors Vasiļjevs u.c.) bija atraisīti domāšanā un, atklājot arvien jaunus izteiksmes veidus, ir vēlējušies parādīt visdažādākās personības un tēlus.


Visi laipni gaidīti!

 

Norises vieta: Zvārtavas pils, Gaujienas pagasts, Apes novads
Norises laiks: 28.10.2017. no plkst.20.00-23.00.
Ieejas maksa: pieaugušajiem EUR 2, bērniem EUR 1, pirmskolas vecuma bērniem bezmaksas.
www.zvartavaspils.lv

Kontaktpersona: Igors Dobičins, Latvijas Mākslinieku savienības prezidents, 26628302, dobicins@inbox.lv

 

 


 

Mākslinieces Signes Štrauss radošā grafikas darbnīca

 

27.oktobrī no plkst.11.00 – 18.00  Latvijas Mākslinieku savienības muzeja 3.stāvā, Oforta darbnīcā (11.novembra krastmala 35, Rīga) aicinām apmeklēt mākslinieces Signes Štrauss radošo darbnīcu, kurā būs iespēja iepazīt grafikas darba procesu un līdzdarboties. Ikvienam interesentam būs iespēja gan radīt mākslas darbu, gan skatīt Latvijas Mākslinieku savienības muzeja ekspozīcijas.

 

Latvijas Mākslinieku savienības muzejs sadarbībā ar biedrību “OFORTA ĢILDE” projekta "STIPRAIS ŪDENS" ietvaros katra mēneša nogalē, piedāvā apmeklēt radošās grafikas darbnīcas. Radošo darbnīcu mērķis ir iepazīstināt mākslas cienītājus ar daudzveidīgās grafikas mākslas specifiku un īpatnībām.

Oforta darbnīcā tiek rīkotas ikmēneša tikšanās, dodot iespēju tuvāk iepazīties ar dažādu mākslinieku daiļradi un ļaujot ieskatīties grafikas darba procesa aizkulisēs. Darbnīcas sniedz iespēju katram interesentam pārbaudīt savas spējas darbā ar materiālu, paralēli pētot un analizējot gala rezultātu uz papīra, redzot oriģinālo klišeju un estampa tapšanas procesu.

 

Darbnīcā tiks nodrošināti visi darbam nepieciešamie materiāli. Atpūtas brīžos - tēja, kafija un jaukas sarunas par mākslu!

 

Projekta vadītāja: Nele Zirnīte, +371 28390077Atskats uz stikla mākslinieces Andas Munkevicas personālizstādes “Stikla dārzs” atklāšanu.
Izstāde līdz 19.novembrim apskatāma LMS galerijā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Latvijas Mākslinieku savienības muzeja pagalmā (11.novembra krastmala 35) 21. un 22.oktobrī no plkst.12.00-17.00 norisinās karstā stikla darbnīca “Stikla dārzs”, kuru piedāvā mākslinieces Andas Munkevicas stikla mākslas studija ,,AM studio”.

Stikla darbnīcā stikls, uzkarsēts līdz 1200 grādiem pēc celsija, tiek stiepts, vilkts, mīcīts, pūsts un visādi citādi ekspresīvi virpināts. Procesu var ne tikai pasīvi vērot, bet arī līdzdarboties interaktīvajā meistardarbnīcā un iepazīt stikla apstrādes procesu.

Radošā darbnīca norisinās Andas Munkevicas personālizstādes “Stikla dārzs” ietvaros, kas līdz 19.novembrim apskatāma Latvijas Mākslinieku savienības galerijā.

Visi laipni aicināti!Mākslinieku nams, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā

 

Biedrības „Latvijas Mākslinieku savienība”

42. ikgadējā vizuālās mākslas izstāde

„RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS”

 

NOLIKUMS

 

Izstādes rīkotājs:

Biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība”

 

Izstādes moto:

Mākslinieku nams – biedrības “Latvijas Mākslinieku savienība” ēka Rīgā, 11.novembra krastmalā 35, 2017.gada rudenī ir ieguvusi atjaunotu fasādi. Pēckara modernisma stilistikā celtais „Mākslinieku nams” (1953.-1960.gads, arh. K.Plūksne) tika radīts profesionālu mākslinieku radošai darbībai, tās eksponēšanai un pārvaldei. Ēkas sākotnējā funkcija un arhitektoniskais būvapjoms nav mainījies, bet fasādē saglabājies pēcmodernismam raksturīgais logu ritms, autentiskais apmetums un krāsojums. Daugavas krastmalas ainavā Mākslinieku nams ir kā laikmeta liecība gan vizuāli, gan saturiski. Ēkas arhitektonika ir akcentēta kā vērtība, un tā ir iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Mākslinieku nama fasāde, kas, “vērojot” Rīgas pilsētas izaugsmi, bija vizuāli “nogurusi”, šogad tika atjaunota, pateicoties iespējai piedalīties konkursā “Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūras pieminekļu saglabāšanai 2017. gadā”.


Laikmeta nosacījumiem atbilstoši ir mainījusies arī Mākslinieku nama īpašniece/saimniece – Latvijas Mākslinieku savienība (LMS) – organizācija, kas daudzus gadus bijusi mākslas industrijas līderis valstī, un arī 90.gados, mainoties politiskajai varai, centusies noturēt māksliniecisko pašapziņu. Mūsdienās LMS turpina darbību kā LMS muzejs, uzturot ēkas un radošo bāzi, ar darbnīcu telpām un izstāžu zālēm. LMS ir vienīgā radošā organizācija Latvijā un viena no retajām postsociālisma republiku vidū, kura ir saglabājusi tik vērienīgu mantojumu: Mākslinieku nams, radošais kvartāls “Kombināts MĀKSLA” Gaujas ielā, LMS muzeja ēkas Biķernieku ielā, Zvārtavas muiža Apes novadā un valstī otra lielākā mākslas darbu kolekcija – tas viss ir kļuvis par “LMS muzeju”.


LMS organizētās “RUDENS” izstādes arī iepriekšējos gados ir pievērsušas uzmanību kādai aktualitātei, un šoreiz tas ir Mākslinieku nams. Izstādes kontekstā tā ir tēma par ēku ar atjaunotu fasādi, kas rosina domāt par mākslinieka pašapziņu, par viņa radošo darbību kā vērtību pilsētas un valsts mērogā. Arhitektūrai un daudzām citām materiālām liecībām ir iespēja iegūt atjaunotu izskatu un „atgriezties” pagātnē, taču ļaudis dzīvo šodienā, kur ir iespēja attīsties un būt nozīmīgiem nākotnē.

 

Izstādes norises vieta:

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerija 11. novembra krastmalā 35, Rīgā.

 

Izstādes norises laiks:

No 2017.gada 24.novembra līdz 2018.gada 7.janvārim.

 

Izstādes dalībnieki un iesniedzamo darbu apraksts:

Profesionāli mākslinieki un vizuālās mākslas nozares studenti aicināti pieteikt savu dalību izstādei ar 1-3 vizuālās mākslas darbiem, kas tapuši laika posmā no 2015.-2017.gadam. Mākslas darbu izpildījumam jāatbilst augstiem kvalitātes kritērijiem un jāuzrāda vizuālās mākslas laikmetīgās tendences. Darbu tehnika nav ierobežota. Multimediju darbu autoriem jāparedz savs audio un video tehnikas nodrošinājums uz ekspozīcijas laiku.

 

Aizpildītu pieteikumu anketu, autora CV, kā arī iesniegto darbu foto sūtīt uz e-pastu: lms.rudens@inbox.lv vai iesniegt personiski LMS birojā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā (Darba dienās no plkst. 12.00 līdz 17.00).

Pieteikuma anketa pieejama šeit: https://failiem.lv/u/ns5ndduu#/

 

Pieteikumi tiek pieņemti līdz 2017.gada 13.novembrim!

 

Vērtēšana:

Darbu atlasi, izvērtējot mākslinieku iesniegto darbu māksliniecisko kvalitāti un atbilstību izstādes koncepcijai, veiks profesionālu mākslinieku un mākslas zinātnieku žūrija. Izstādes „RUDENS 2017. MĀKSLINIEKU NAMS” atklāšanā žūrija paziņos izvēlēto autoru, kurš kļūs par LMS Balvas īpašnieku un iegūs iespēju rīkot personālizstādi LMS galerijā 2018./ 2019. gadā.

Izvēlēto autoru un darbu saraksts, kā arī precīzāka informācija par darbu nodošanu izstādei tiks publicēta LMS mājas lapā www.lms.lv, kā arī LMS sociālajā kontā Facebook.com š.g. 17.novembrī.

 

Žūrijas nominēto dalībnieku dalības maksa izstādē:

LMS biedriem, kam samaksāta ikgadējā biedru nauda – bez maksas, LMS biedriem, kam nav samaksāta ikgadējā biedru nauda– 10,00 EUR, māksliniekiem, kuri nav LMS biedri –15,00 EUR, studentiem – 7,00 EUR. Jāmaksā pēc rezultātu paziņošanas līdz 2017.gada 24.novembrim.

 

Izstādes kurators: Igors Dobičins, tel. 26628302

Izstādes koordinatore: Ieva Smiļģe

Biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība”

Adrese: 11. novembra krastmala 35, Rīga, LV-1050

E-pasts: info@lms.lv, lms.rudens@inbox.lv

Tel.: 29138952

www.lms.lv        

https://www.facebook.com - LMS Latvijas Mākslinieku savienība 

Andas Munkevicas personālizstāde

“Stikla dārzs”

20.10.2017.-19.11.2017.

 

20.oktobrī plkst.18.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, tiks atklāta stikla mākslinieces Andas Munkevicas personālizstāde “Stikla dārzs”.

 

Iespēju rīkot izstādi LMS galerijā māksliniece Anda Munkevica ieguva kā balvu LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstādē “Rudens 2016. Kas ir mākslinieks?”  par darbu „Pali”.

Izstādē “Stikla dārzs” būs apskatāmi četrdesmit autortehnikā radīti stikla objekti, kas pēdējo trīs gadu laikā tapuši Andas Munkevicas stikla mākslas studijā “AM studio”. Izstādes kurators, stikla mākslinieks Dainis Gudovskis mākslinieces daiļradi raksturo kā formas un saturiskās domas sintēzi, homogēnu skulpturālu vienību, kura variējas konstruktīvā un plastiskā stikla skulptūru sacerē. Māksliniece ir radoša materiālās valodas meklētāja.

No 20.oktobra līdz 22.oktobrim Andas Munkevicas stikla mākslas studija ,,AM studio” piedāvās karstā stikla darbnīcu “Stikla dārzs”. Stikla darbnīcā stikls, uzkarsēts līdz 1200 grādiem pēc celsija, tiks stiepts, vilkts, mīcīts, pūsts un visādi citādi ekspresīvi virpināts. Māksliniece vēlas aicināt ne tikai pasīvi vērot, bet arī līdzdarboties interaktīvajā meistardarbnīcā un iepazīt stikla apstrādes procesu.

 

Anda Munkevica beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas un dizaina nodaļas bakalaura studijas 1998.gadā, vadītājs profesors Dainis Gudovskis, un maģistrantūras studijas 2000.gadā, vadītājs profesors Bruno Strautiņš. Māksliniece pilnveidojusi zināšanas Sietlā (ASV) 1998-1999. gadā.

Latvijas Mākslinieku savienībā ir kopš 1999. gada.

Kopš 1996. gada aktīvi piedalās izstādēs Latvijā, Ungārijā, Beļģijā, Somijā, ASV, Japānā un citās valstīs. Piedalījusies stikla mākslas simpozijos Luksemburgā, Balkrievijā, Krievijā, Vācijā, Igaunijā, Čehijā u.c.

Darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Coganezaki Stikla muzejā (Japāna), Corning muzejs (ASV), Internacionālā Eksperimentālā Stikla Studija (Ungārija) un privātajās kolekcijās ASV, Vācijā, Bulgārijā, Luksemburgā, Krievijā, Ukrainā, Somijā.

 

Izstāde apskatāma līdz 19.novembrim.

 

Izstādes kurators, stikla mākslinieks Dainis Gudovskis

Izstādi atbalsta: biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība”, SIA “AM Studio”

 

 *** 

Latvijas Mākslinieku savienības galerija

Tel. 26628302

11. novembra krastmala 35, Rīga, LV-1050

Darba laiks P-Sv 12:00-18:00

www.lms.lv

https://www.facebook.com – LMS Latvijas Mākslinieku savienība

 

http://www.amstudio.lv/

 


TĒLNIECĪBAS SIMBOZIJS LMS RADOŠAJĀ KVARTĀLĀ "Kombināts MĀKSLA"

 

 

No 25. septembra līdz 1.oktobrim 2017.gadā Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) Radošajā kvartālā "Kombināts MĀKSLA" norisinās tēlniecības simpozijs. Simpozija radošais aspekts - alumīnija tiešās liešanas tehnika. Šīs tehnikas izmantošana skulptūru izveidē Latvijā ir aizsākusies salīdzinoši nesen, un joprojām tā ir saistīta ar eksperimentiem, meklējumiem un jauniem atklājumiem.

 

Alumīnija materiāla fizikālās īpašības un liešanas procesa nejaušības tiek akcentētas kā mākslas darba unikāla vērtība.


Simpozijā piedalījās: Agnese Rudzīte - Kirillova, Genādijs Stepanovs, Zigmunds Bielis, Inese Valtere - Ūlande, Vija Dzintare, Elza Timermane, u.c. Tehniskie asistenti: metālliešanas vecmeistars Viesturs Kuišelis un Dzintars Gailis.


Simpozija process, no skices līdz mākslas darbam, norisinājās LMS Radošajā kvartālā "Kombināts MĀKSLA" mākslinieku darbnīcās Gaujas ielā1 un LMS muzeja vēsturiskajās bronzas lietuves telpās Gaujas ielā 5, Rīgā.

 

 

 


Annas Zandbergas – Šenkes radošā grafikas darbnīca

 

Latvijas Mākslinieku savienības muzejs 29.septembrī no plkst.11.00 – 18.00 3.stāvā, Oforta darbnīcā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā aicina uz mākslinieces Annas Zandbergas – Šenkes radošo darbnīcu, kur būs iespēja iepazīt grafikas darba procesu un līdzdarboties. Ikvienam interesantam būs iespēja radīt mākslas darbus un skatīt Latvijas Mākslinieku savienības muzeja ekspozīcijas.

 

Latvijas Mākslinieku savienības muzejs sadarbībā ar biedrību “OFORTA ĢILDE” projekta "STIPRAIS ŪDENS" ietvaros katra mēneša nogalē, piedāvā apmeklēt radošās grafikas darbnīcas. Radošo darbnīcu mērķis ir iepazīstināt mākslas cienītājus ar daudzveidīgās grafikas mākslas specifiku un īpatnībām.

 

Tiek plānotas ikmēneša tikšanās oforta darbnīcā, dodot iespēju tuvāk iepazīties ar dažādu mākslinieku daiļradi, ļaujot ieskatīties grafikas darba procesa aizkulisēs līdz iespējai katram interesentam pārbaudīt savas spējas darbā ar materiālu, lai skatītājs varētu pienākoši novērtēt mākslas darbu īstenotu oforta, kā arī citās oriģinālgrafikas tehnikās, pētot un analizējot gala rezultātu uz papīra, redzot oriģinālo klišeju un estampa tapšanas procesu.

 

Darbnīcā tiks nodrošināti visi darbam nepieciešamie materiāli. Atpūtas brīžos - tēja, kafija un jaukas sarunas par mākslu!

 

Projekta vadītāja: Nele Zirnīte, +371 28390077Laimdots Mūrnieks (1922 - 2011), „Dejotājas”, 1967., audekls, eļļa, 120x90 cm, LMS muzejs

 

Latvijas Mākslinieku savienība sirsnīgi sveic jubilejā mākslas zinātnieci Laimu Reihmani!

 

Laima Reihmane 1969.gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures un teorijas nodaļu ar diplomdarbu „Rihards Zariņš” ( vad.G.Tidomane), 1991.gadā ieguvusi mākslas maģistres grādu  par pētījumu „Latviešu stājgrafika (1940 -1990), Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 1973.gada, kur vadījusi Mākslas zinātnes sekciju (1977-1987) un Mākslas fonda Izstāžu sektoru (1972-1976).

Nozīmīgs ir L.Reihmanes kā Latvijas Mākslas akadēmijas pedagoģes ieguldījums, izglītojot gan mākslas zinātniekus, gan māksliniekus Austrumeiropas, akcentējot Krievijas un Baltijas valstu mākslas vēstures izpausmes un 20.gadsimta grafikas attīstību.

L.Reihmani vienmēr interesējušas aktualitātes mākslā, it īpaši grafikas nozarē. Viņa ir būtiski padziļinājusi latviešu grafikas vēstures izziņu, savus pētījumus atklājot vairākās monogrāfijās, žurnālos, rakstu krājumos un izstāžu veidošanā.Georgs Šenbergs (1915 – 1989) „Puķes”, 1980., koks, eļļa, 133x83 cm, LMS muzejs

 

Latvijas Mākslinieku savienība sirsnīgi sveic jubilejā mākslas zinātnieku Eduardu Kļaviņu!

 

Eduards Kļaviņš 1962.gadā absolvējis Sanktpēterburgas Mākslas akadēmijas (I. Repina Ļeņingradas Glezniecības, tēlniecības un arhitektūras institūta) Mākslas vēstures un teorijas fakultāti ar diplomdarbu „19.un 20.gs.mijas latviešu ainavu glezniecības attīstības jautājumi” (vad.V.Plotņikovs), bet vēlāk 1977.gadā turpat aizstāvējis mākslas zinātņu kandidāta disertāciju „Latviešu portreta glezniecība 19.gs.2.pusē un 20.gs.sākumā”, habilitētais mākslas doktors (Dr. habil. art.) kopš 1995.gada, Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1985.gada.

Nozīmīgs ir E.Kļaviņa pedagoga veikums Latvijas Mākslas akadēmijā, kur ir pedagogs kopš 1962.gada, docents kopš 1985.gada un profesors kopš 1992.gada, ilgi vadījis Mākslas zinātnes katedru, un kā viens no erudītākiem speciālistiem gan topošajiem mākslas zinātniekiem, gan māksliniekiem ar bagātīgu faktoloģisko materiālu un pieredzē balstītu izpratni, atklāj daudzšķautņaino Latvijas un ārzemju mākslas pasauli, tās attīstības likumsakarības, pretrunas un kontekstus.

Latvijas mākslas vēsturei būtisks ir Eduarda Kļaviņa ieguldījums rakstot, sastādot, veidojot un izdodot daudzos rakstus, konferenču referātus, monogrāfijas ar dziļi pārdomātu izklāstu un izvēršot analītiskus diskursus gan par Latvijas mākslu vēsturē, gan mūsdienu interpretācijām, gan vērtējot saskarsmes ar ārzemju procesiem un aktualizējot mākslas valodas terminoloģiju. Līdzās radošajai darbībai mākslas vēstures pētniecībā un studentus izglītošanā, E.Kļaviņš vada Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūtu.Vladimirs Kozins (1922) “Leo Svempa portrets”, 1979. Audekls, eļļa, 105x75 cm. LMS muzejs

 

 

VLADIMIRS KOZINS

GLEZNIECĪBA

15.09.17.-15.10.17.

 

2017.gada 15.septembrī plkst.17.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, tiks atklāta Vladimira Kozina personālizstāde „Glezniecība”, kas ir mākslinieka iniciatīva, atzīmējot viņa 95. gadu jubileju. Retrospektīvajā ekspozīcijā vērojama mākslinieka bagātā, tematiski dažādā un gleznieciski izjustā daiļrade.


Vladimirs Kozins dzimis 17.septembrī 1922.gadā Brjanskas apgabalā Starobudas rajonā, Ļevinckas ciemā Krievijā un mākslas izglītību sācis Vitebskas mākslas skolā (1937–1941), bet Latvijas Mākslas akadēmijā Glezniecības nodaļu absolvē 1949.gadā.

V.Kozins bijis aktīvs dažādos mākslas procesos, un kopš 1950.gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, kur bijis Glezniecības sekcijas vadītājs, kā arī darbojies dažādās citās komisijās.

Latvijas mākslas vēsturē īpaši nozīmīgs ir V.Kozina ilglaicīgais LMA Glezniecības katedras vadīšanas laiks (1953-1989), kad bija jāpieņem dažādi lēmumi un jānotur gan ideoloģiskā līnija, gan gleznieciskās kvalitātes. Esot līdzās izciliem latviešu māksliniekiem, viņš spēja novērtēt un iepazīt latviešu tonālās glezniecības principus, kurus attīstīja arī savā radošajā darbā.

Vladimira Kozina glezniecības spektrs ir bagāts ar dažādām izpausmēm, sākotnēji padomju ideoloģijā un socreālismā balstīts, kas pārtop poētiskā reālismā saglabājot sev raksturīgo jūtīgi niansētu krāsu un triepienu sabalansētību. Viņš ir varējis izpausties gan dažādos mērogos un bijis autors vairākiem monumentāliem gleznojumiem, gan dažādās tēmās un žanros: portrets, ainava, klusā daba, gan 20.gs. nogalē un mūsdienās pievērsies tēliem ar reliģisku ievirzi. Izstādes ekspozīcijā daudzo un dažādo darbu klāstā, krāsu izvēlē, sabalansētībā un otras triepienā vērojams mākslinieka emocionālais pasaules skatījums, nerimstošais radošais gars un apbrīnojamās darbaspējas.

Vladimira Kozina personālizstādē „Glezniecība” eksponēti darbi no autora personīgās kolekcijas, Latvijas Mākslinieku savienības muzeja, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un privātkolekcijām.

 

Vladimira Kozina personālizstāde „Glezniecība” Latvijas Mākslinieku savienības galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā norisinās no 15.septembra līdz 15.oktobrim 2017.gadā.

 

Izstādi atbalsta: biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība”, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Klasiskās mākslas galerija “ANTONIJA”

 

 

 
 

Pateicamies Baltās nakts 2017 dalībniekiem un viesiem, kas piedalījās un apmeklēja Latvijas Mākslinieku savienības akciju "Ganimēds un ērglis" gan LMS muzejā 11.novembra krastmalā 35, gan LMS Radošajā kvartālā "Kombināts MĀKSLA".

Paldies LMS radošajai komandai. Īpaši liels paldies māksliniekiem: Ievai Nagliņai, Lāsmai Pujātei, Ilgnesei Avotiņai, Līgai Merginai, Inesei Lieckalniņai, Imantam Krepicam u.c. 

Sākot no šodienas, 6.septembra, LMS Radošajam kvartālam “Kombināts MĀKSLA” ir jauns darba laiks. Turpmāk katru dienu no plkst. 17.00-19.00 apmeklētājiem  ir iespēja iepazīties ar LMS Radošo kvartālu “Kombināts MĀKSLA” (Gaujas iela 5, Rīga) un tajā apskatāmajām LMS muzeja ekspozīcijām.


LMS radošajā kvartālā „Kombināts MĀKSLA” apskatei tiek piedāvātas: LMS muzeja kolekcijas darbi scenogrāfijas ekspozīcijā “Sarkanais un melnais” un keramikas ekspozīcija “Jūga māksla”.

 

LMS Radošais kvartāls “Kombināts MĀKSLA” dibināts 2013.gadā kā radoša platforma dažādām mākslas un kultūras iniciatīvām, kas balstās vietas vēsturiskajā nozīmībā. Kvartāla teritorijā darbus ir veidojuši Latvijas vēsturē nozīmīgi tēlnieki Augusts Folcs un Kārlis Zāle, bet  1950.-90.gados kombināta "MĀKSLA" darbnīcās, strādāja dažādu nozaru mākslinieki, bet it īpaši ir akcentējami tēlnieki, kas radīja gan izstāžu darbus, gan monumentālas skulptūras.

 

Kā nokļūt līdz LMS Radošajam kvartālam „Kombināts MĀKSLA”?

11.tramvaja pietura: Brasas stacija vai Brāļu kapi

9., 48. autobusa pietura: Tēraudlietuves iela

Dzelzceļa stacija “Brasa”

 

Papildus informācija lūdzam rakstīt uz info@lms.lv vai zvanīt uz tālruni  26628302. 

BALTĀ NAKTS 2017

Latvijas Mākslinieku savienība

  “GANIMĒDS UN ĒRGLIS” 

09.09.2017.

 

Š.g. 9.septembrī no plkst.18.00-23.00 mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts 2017” ietvaros Latvijas Mākslinieku savienības (turpmāk- LMS) muzejā un LMS Radošajā kvartālā “Kombināts MĀKSLA” norisināsies pasākums “Ganimēds un ērglis”.

Idejas pamatā ir sengrieķu mitoloģija un mīts par Ganimēdu kā skaistuma vēstnesi, starp viņu un varu – ērgli, kurā iemiesojas Olimpa dievs Zevs. Projekta “Ganimēds un ērglis” mīta vēstījums izmantots kā parafrāze par šī brīža mākslinieka un varas attiecībām.

Pasākuma “Ganimēds un ērglis” galvenais akcents ir skaistā un mākslas izpausmes. LMS aicina apmeklēt abas norises vietas un iepazīt mūsdienu mākslinieku redzējumu LMS muzejā un LMS Radošajā kvartālā “Kombināts MĀKSLA”, kā arī apskatīt LMS muzeja ekspozīcijas, piemēram, jaunatklāto izstādi ar pagājušā gadsimta Latvijas scenogrāfijas metiem LMS Radošajā kvartālā “Kombināts MĀKSLA”. Scenogrāfija izvēlēta kā mākslas veids, kuram 20.gs.2.pusē ir viena no tiešākām saiknēm ar varu.

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā 11.novembra krastmalā 35 notiks ģeometrisko zīmogu darbnīcas. Izmantojot augtspiedes tehnikas principu, apmeklētāji varēs izveidot katrs savu Baltās nakts seju no dažādiem ģeometriskajiem zīmogiem. Darbnīcu vadīs māksliniece Lāsma Pujāte. Ik pēc stundas – plkst. 18.30; 19.30 un 20.30, būs iespēja doties ekskursijā pa LMS muzeja ēku mākslinieces Ievas Nagliņas vadībā. Ekskursijā būs iespēja uzzināt vairāk par amerikāņu un ķīniešu mākslinieku izstādi “Klusuma vētra” LMS galerijā, iepazīt Latvijas Mākslinieku savienības muzeju un apmeklēt divas muzeja grafikas darbnīcas (oforta darbnīcu 3. stāvā un litogrāfijas darbnīcu 5. stāvā).

LMS Radošajā kvartālā “Kombināts MĀKSLA” radošās darbnīcas piedāvās mākslinieki Agnese Rudzīte-Kirillova, Rihards Ābeltiņš, Bruno Strautiņš, akmens tēlniecības meistars Dzintars Gailis, stikla dizaineris Tits Riņķis, kalēji no Induļa Zāģera darbnīcas, mākslinieces Ilgnese Avotiņa un Līga Mergina u.c.  

Abās LMS “Baltās nakts” norises vietās pie galvenās ieejas būs apskatāms tēlnieka Igora Dobičina veidots kinētisks skulpturāls objekts, kas tēlaini viesīs pārdomas seno grieķu mīta daudzpusīgo skaidrojumu mūsdienās.

 

Pasākumu rīko: biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība”

Norises laiks: 09.09.2017., no plkst.18.00-23.00

Norises vieta:

LMS muzejs - 11.novembra krastmala 35, Rīga

LMS Radošais kvartāls “Kombināts MĀKSLA” - Gaujas iela 1, 5, 9, Rīga 

2017.gada 2.septembrī no plkst. 14.00 – 18.00 norisinājās biedrības “Latvijas Mākslinieku savienība” „Atvērto durvju diena LMS Radošajā kvartālā „Kombināts MĀKSLA”, Gaujas ielā 1, 3, 5 un 9, Rīgā.

Liels paldies talkas dalībniekiem un atvērto durvju dienu viesiem!

 

 

 

2017.gada 2.septembrī no plkst.14.00 – 18.00 bija iespējams sestdienas pēcpusdienu pavadīt iepazīstot Latvijas Mākslinieku savienības muzeja (LMS muzejs) tēlniecības, keramikas, grafiti ekspozīcijas un ielūkoties radošajās darbnīcās, kur būs iespēja iepazīt dažādu mākslas nozaru un radošo industriju norises.

 

LMS Radošais kvartāls “Kombināts MĀKSLA” dibināts 2013.gadā kā radoša platforma dažādām mākslas un kultūras iniciatīvām, kas balstās vietas vēsturiskajā nozīmībā. Kvartāla teritorijā darbus ir veidojuši Latvijas vēsturē nozīmīgi tēlnieki Augusts Folcs un Kārlis Zāle, bet  1950.-90.gados kombināta "MĀKSLA" darbnīcās, strādāja dažādu nozaru mākslinieki, bet it īpaši ir akcentējami tēlnieki, kas radīja gan izstāžu darbus, gan monumentālas skulptūras.

 

2.septembrī no plkst.14.00 – 18.00 LMS Radošajā kvartālā „Kombināts MĀKSLA” savās radoājās darbnīcās interesentus gaidija tēlnieki: Agnese Rudzīte – Kirillova, Rihards Ābeltiņš, Bruno Strautiņš, grafiskais dizainers un heraldikas veidotājs Juris Ivanovs, akmens tēlniecības meistars Dzintars Gailis, stikla dizaineris Tits Riņķis u.c.

 

Pasākumu atbalstija Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, biedrība "Latvijas Mākslinieku savienība", SIA "Simron".

 

Kā nokļūt līdz LMS Radošajam kvartālam „Kombināts MĀKSLA”?

11.tramvaja pietura: Brasas stacija vai Brāļu kapi

9., 48. autobusa pietura: Tēraudlietuves iela

Dzelzceļa stacija “Brasa”

 

 

 


Atvērtie plenēri "Glezno Rīgu"

 

19. un 20.augustā kultūrtelpas “Stropi” aktivitāšu vietās Ķengaragā un Mežaparkā norisinājās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, biedrības “I Did It” un Latvijas Mākslinieku savienības rīkotie atvērtie plenēri Rīgas iedzīvotājiem un viesiem. Paldies visiem par ieinteresētību un atbalstu!

 

 

 

 

 

 

 


Atvērtie mākslinieku plenēri „Glezno Rīgu Ķengaragā un Mežaparkā”


 

19.,20.augustā no plkst. 12.00 līdz 16.00 RĪGAS SVĒTKOS biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība” aicina piedalīties atvērtajā plenērā kultūrtelpas “Stropi” aktivitāšu vietās Ķengaragā un Mežaparkā.

 

Ķengaragā

Kultūrtelpa „Strops. Mans Ķengarags”, Mazjumpravas muižas teritorijā 19.,20. augustā, plkst. 12.00 - 16.00

Plenērā Ķengaragā piedalīsies gleznotāji Jānis Purcens un Ansis Butnors.

Visi interesenti aicināti piedalīties atvērtajā mākslinieku plenērā „Glezno Rīgu Ķengaragā”, kura ietvaros varēs ne vien vērot, kā apkaimes ainava pārvēršas mākslas darbos, bet arī līdzās profesionāliem māksliniekiem piedalīties zīmējumu un gleznojumu radīšanā.

Ķengaraga promenāde ar Daugavas piekrasti ir zaļa un ainaviska Rīgas vieta, kas ir kā radīta tam, lai taptu iemūžināta mākslas darbos.

Kā atrast kultūrtelpu „Strops. Mans Ķengarags”?

Pie tirdzniecības centra „ZOOM” dodieties taisni Daugavas virzienā, pa zemes ceļu, līdz galam. „Strops” atrodas iepretim muižas drupām.

Autobusa pietura: Ikšķiles iela, autobusi nr. 15, 31, 49

http://www.rigassvetki.lv/events/lv/pleners-glezno-rigu-kengaraga#event

 

Mežaparkā

Kultūrtelpa „Strops. Mans Mežaparks”, Atpūtas alejas un Janševska prospekta krustojumā 19., 20. augustā, plkst. 12.00 - 16.00

Plenērā Mežaparkā piedalīsies grafiķes Inese Lieckalniņa un Ilgnese Avotiņa. 

Rīgas svētku laikā visi interesenti aicināti piedalīties atvērtajā mākslinieku plenērā „Glezno Rīgu Mežaparkā”, kura ietvaros ikviens varēs ne vien vērot, kā apkaimes ainava pārvēršas mākslas darbos, bet arī līdzās profesionāliem māksliniekiem piedalīties zīmējumu un gleznojumu radīšanā. 

Mežaparka priežu sili ir zaļa un ainaviska Rīgas vieta, kas ir kā radīta, lai taptu iemūžināta mākslas darbos.

Kā atrast kultūrtelpu „Strops. Mans Mežaparks”?

Tramvaja pietura: Mežaparks, tramvajs nr. 11

Autobusa pietura: Mežaparks, autobusi nr. 9, 48

http://www.rigassvetki.lv/events/lv/pleners-glezno-rigu-mezaparka#event

 

Būsiet gaidīti gan ar savām krāsām, otām, papīriem, zīmuļiem, molbertiem, gan ar vēlmi izjust plenēra burvību un radīt kādu ainavu!

 

Pasākuma rīkotājs: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, biedrība “I Did It”, Latvijas Mākslinieku savienība

 

Kultūrtelpas “Stropi” projekta īstenošanu atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, SIA “Rīgas meži”, Rīgas Austrumu izpilddirekcija, apdrošināšanas kompānija “Ergo” un telekomunikāciju uzņēmums “Tele2”. Aktivitāšu programmu “Stropu” darbības laikā organizē biedrība “I Did It”, sadarbībā ar Imanta Ziedoņa muzeju, kā arī SIA “Baltijas izklaides aģentūra”.

 


 

14.augustā Latvijas Mākslinieku savienībā viesojās Baltkrievijas vēstniecības pārstāvis Aleksejs Vasilkovs (Aleksei Vasilkov), lai apspriestu turpmāko sadarbību vizuālās mākslas jomā.Ieskats Latvijas un Lietuvas laikmetīgās mākslas izstādes “Ceļš” atklāšanā, kas no 10.augusta līdz 3.septembrim ir apskatāma Liepājā galerijā "Romas dārzs" un Liepājas muzejā.

 

Latvijas Mākslinieku savienība piedāvā kolekciju, kurā ir pārstāvēti mākslinieki: Lauris Vītoliņš, Rihards Ābeltiņš, Ansis Dobičins, Juris Utāns, Sigita Daugule, Jānis Purcens, Kārlis Siliņš, Ansis Butnors, Igors Dobičins, Rihards Delvers, Agnese Rudzīte - Kirillova.

 

http://www.viacultura.lv/izstade_Cels

 

 

 


Festivāla "Printmaking IN" atklāšanas rallijs piektdien, 11. augustā.

 

15.00

VĒSTULES NO AUSTRĀLIJAS

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, 5. stāva ātrijā

 

16.00

KLUSUMA VĒTRA

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, 11.novembra krastmalā 35

 

16.30

MACIEJ JAROSZCZUK: PERSONĀLIZSTĀDE

Kamergalerijā, 11.novembra krastmalā 35

 

17.00

RAUL MEEL: KLUSUMA TERITORIJA

Izstāžu zāles "Rīgas mākslas telpa" Intro zālē

 

18.00

ANONYMOUS BOH: DRĪZUMĀ

Gētes institūtā

 

19.00

AIZVERIES

Latvijas Mākslas akadēmijā K2

 

20.00

PAULIS LIEPA: +/-

Kaņepes kultūras centrā

 

22.00 - 5.00

AFTER-PARTY "AUTENTIKA (B2)"

https://www.facebook.com/events/1560340750705092

www.printmaking.lv 

Festivālā VIA BALTICA atklās laikmetīgas mākslas izstādi "CEĻŠ"

 

Augusta mēnesī, kad tiek pieminēta Baltijas valstu brīvībai tik nozīmīgā vēsturiskā akcija “Baltijas ceļš”, jau septīto reizi notiek festivāls „VIA BALTICA”, kas katru gadu pulcē vairākus tūkstošus plašu auditoriju koncertos, izstādēs, kino seansos un citos kultūras pasākumos. Festivāla ietvaros 10. augustā plkst. 17.00 Liepājas Muzejā un 18.00 – mākslas galerijā “Roma dārzs" tiks atklāta Latvijas un Lietuvas laikmetīgās mākslas izstāde "Ceļš". Izstāde ir idejas turpinājums 2014. gadā notikušajam izstāžu ciklam "KELIAS/CEĻŠ/KETT", kura idejas autore bija lietuviešu kuratore Dovile Tomkute-Veleckiene.

 

Izstāde “Ceļš” tapusi sadarbībā ar Latvijas un Lietuvas mākslinieku savienībām, apvienojot dažādu paaudžu autorus ar atšķirīgiem izteiksmes veidiem un dažādām pieredzēm. 2017.gada ekspozīcijā Latvijas Mākslinieku savienības kolekciju sastādīja kurators Igors Dobičins, pieturoties pie pirmatnējā izstādes idejas koncepta, uzsverot, ka māksliniekam ir nozīmīga loma pasaulē notiekošajos procesos, tāpat kā 1989.gada 23.augustā, kad Latvijas Mākslinieku savienība līdzdarbojās Baltijas ceļa idejas radīšanā. I.Dobičins atlasījis kolekciju, kurā ir pārstāvēti tādi mākslinieki kā Lauris Vītoliņš, Rihards Ābeltiņš, Ansis Dobičins, Juris Utāns, Sigita Daugule, Jānis Purcens, Kārlis Siliņš, Ansis Butnors, Igors Dobičins, Rihards Delvers, Laura Ozola.

Lietuvas Mākslinieku savienības kuratore Evelīna Januškaite-Krupaviče atlasījusi Indres Ercmonaites, Jurgas Užkurnītes, Aušras Jasjukevičūtes, Aļģimanta Šlapika, Ramūna Grikeviča, Viganta Paukštes, Luka Šupšinska un Mikoles Jenčienes darbus, kas Baltijas ceļa tēmu atspoguļo dažādos mākslas žanros, kuros mākslinieki izgaismo svarīgo izvēles brīvību - būt par mākslinieku. Tā ir brīvība lauzt stereotipus, brīvība būt pašam, būt patiesam.

Izstāde “Ceļš” būs skatāma no 10. augusta līdz 3. septembrim. Tā eksponēta gan Liepājas muzejā, gan jaunatklātajā mākslas galerijā “Romas dārzs" (Zivju iela 3). Izstādes atklāšana notiks 10. augustā 17.00 Liepājas muzejā un 18.00 mākslas galerijā “Romas dārzs”.

Izstādes tapšanu atbalsta Latvijas Mākslinieku savienība, Lietuvas Mākslinieku savienība, Liepājas muzejs, galerija “Romas dārzs” un Liepājas kultūras pārvalde. Plašāka informācija par festivālu „Via Baltica” pieejama interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī sociālajos portālos twitter.com/via_baltica, draugiem.lv/viabaltica un facebook.com

 


 

 

10.augustā 18.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā starptautiskā grafikas festivāla „Printmaking In” ietvaros notiks saruna ar poļu mākslinieku Mačeju Jaroščuku (Maciej Jaroszczuk) un amerikāņu māksliniekiem Stīvu Vanoni (Steve Vanoni), Džimu Pērtlu (Jim Pirtle), Leksiju Haringtonu (Lexi Harrington), Maru Katalanu (Mara Catalan), Gebu Berru (Geb Berr) un mākslinieku apvienībām Wild Torus un Antibody Corporation.

Mačejs Jaroščuks ieradies Rīgā, lai rezidences laikā papildinātu savu grafikas darbu sēriju „Pelnu diena”. 11.augustā 16.30 jaunā galerijā LMS ēkā, 11.novembra krastmalā 35, 5.stāvā, 81.telpā, tiks atklāta Mačeja personālizstāde.


Festivāls „Printmaking In” piedāvā iespēju iepazīties ne tikai ar ASV grafiķu veikumu izstādē „Klusuma vētra”, kas apskatāma LMS galerijā, bet arī piedzīvot performances, kas norisināsies 11.augustā festivāla izstāžu atklāšanas rallija ietvaros, atklājot izstādes, kurās piedalās mākslinieki no ASV, Austrālijas, Ķīnas, Polijas, Igaunijas un Latvijas. Rallijs aizsāksies 15.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un turpināsies 16.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, 17.00 Rīgas Mākslas telpā, 18.00 Gētes institūtā, 19.00 Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā, 20.00 Kaņepes Kultūras centrā un noslēgsies 22.00 bārā Autentika.

Savukārt, sestdien, 12.augustā 20.00 Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā festivāla ietvaros norisināsies Agneses Bordjukovas laikmetīgās dejas izrāde „Dzirdi mani”

Festivāls "Printmaking IN" ir ikgadējs starptautisks festivāls, kas radies Igaunijā, Pērnavā, 1998. gadā. Festivāls rada vienojošu platformu māksliniekiem no dažādām pasaules valstīm Eiropā, Skandināvijā, Amerikā, Austrālijā un Āzijā. Festivāla notikumi piedāvā iepazīt grafikas dažādās tehnikas visā to plašumā. Tas prezentē un kopj tradicionālās grafikas tehnikas (kā linogriezums, kokgriezums, sietspiede u.c.), bet parāda arī grafikas starpdisciplināro raksturu.

 

Festivālu organizē biedrība “Grafikas Kamera” un mākslinieku apvienība “NON GRATA” (Igaunija) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, biedrību “Latvijas mākslinieku savienība”, Izstāžu zāli “Rīgas mākslas telpa”, Gētes institūtu Rīgā, Latvijas Mākslas akadēmiju, Kaņepes kultūras centru, “Free Riga” un DABA.INFO. Festivālu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, ASV vēstniecība Latvijā, Luste silkscreen studio, Akmeņlauzis, Zemgus Poligrāfijas Serviss, Folkklubs Ala Pagrabs, Upnet. Informatīvie atbalstītāji: RadioNABA, Arterritory, Satori.

Festivāla mājaslapa: www.printmaking.lv

Festivāla Facebook lapa: https://www.facebook.com/PrintmakingInLatvia/

 

Informāciju sagatavoja:

Māra Uzuliņa

Biedrība “Grafikas kamera”

Festivāla “Printmaking IN” koordinatore ārējās komunikācijas jautājumos

festival@printmaking.lvJānis Anmanis (1943) “Klusā daba ar liniem”, 1982. Kartons,  eļļa, 115x90 cm. LMS muzejs

 

Latvijas Mākslinieku savienības muzeja izstāde “KLUSĀ DABA”

04.08.2017.-15.09.2017.

 

 

Alūksnes Mākslas skolā no 4.augusta apskatāma Latvijas Mākslinieku savienības muzeja izstāde “Klusā daba”.

 

Latvijas Mākslinieku savienības muzeja (LMS muzejs) izstādē izvēlēts viens žanrs – klusā daba, kur vērojama māksliniecisko līdzekļu attīstība sākot no 20.gs.50.gadu beigām līdz 80.gadu beigām. Izstādē vērojami gan izcili klusās dabas meistari: Imants Vecozols, Jūlijs Viļumainis, Indulis Zariņš, Biruta Baumane u.c., gan laikmeta ainu raksturojoši nozīmīgi autori: Vilis Dvielis, Mihails Korņeckis, Aija Zariņa, Nikolajs Breikšs u.c., gan autori, kuru darbi reti tiek izstādīti: Ingrīda Kalna, Marina Ainbindere u.c.

Klusās dabas aizsākumi meklējami 17.gadsimta Holandē, kad bija parādījies jauns pieprasījums un mākslinieciskā izpausme – gleznas, kur visdažādāko priekšmetu tēlojumā autori centās reālistiski sasniegt to visraksturīgāko atveidu: krāšņas ziedu buķetes, stikla un sudraba trauki, drapērija, uz kuras eksponējas kāds šķīvis ar melleņu pīrāgu vai šķiņķi un gandrīz obligāti – citrons. Žanra attīstība vērojama arī vanitās, kas pasaulīgo lietu laicīgumu izsaka galvaskausu, smilšu pulksteņa, sveces simbolos, tādejādi atgādinot “Memento mori!”.

Latvijas mākslā klusās dabas žanrs parādās diezgan vēlu – 20.gs.20.gados, kad priekšmetu tēlojums balstīts gan reālistiskā dzīves izpratnē, gan vecmeistaru gleznu izpētē, gan modernisma laikmetam raksturīgajā stilizācijā.

Ekspozīcijā redzamajās LMS muzeja kolekcijas gleznās tiek akcentēta mākslinieku aktīvā vēlme izpausties klusās dabas žanrā laikaposmā no 20.gs.60.gadiem līdz 80.gadu beigām, kad arī tika veidota LMS plašā kolekcija.

Pēc 2.pasaules kara, kad mūsu mākslā tika aktualizēti sociālisma darbaļaudis, to varonīgā pagātne un spožā nākotne, klusās dabas žanrs tika „pieklusināts”. „Vienkārša” priekšmetu attēlošana padomju ideoloģijai bija par maz, lai paustu jaunās dzīves nozīmīgumu un māksliniekiem tika aizrādīts par formālismu, kas tolaik nozīmēja, ka darbos par galveno izvirza māksliniecisko formu, bet saturs tiek noniecināts, un līdz ar to šie darbi izstādēs reti tika eksponēti. Jauns cēliens klusās dabas žanrā parādījās sākot ar 20.gs.70.gadiem, kad tieši šajā priekšmetu tēlojumā visvairāk mākslinieki mums atklāj savas profesionālās intereses, mākslinieciskos meklējumus, veiksmes kompozīcijā, krāsu salikumos, triepiena raksturā, it īpaši, protams, glezniecībā.

Izstādes ekspozīcija veidota uzsverot, ka latviešu glezniecībā klusā daba vairāk tiek tēlota kā savas patības izteikšana laikmetam  raksturīgā izteiksmē. Radot kluso dabu mākslinieks paliek tikai ar sevi, viņa domas galvenokārt tiek vēstas virzienā kā parādīt māksliniecisko varēšanu un tieši šajā žanrā mākslinieki ir izpaudušies vislabprātāk, visbiežāk un visradošāk.

Izstāde apskatāma līdz 15.septembrim.

Teksts: mākslas zinātniece Baiba Guste

 

Ekspozīcijas idejas autors: tēlnieks Igors Dobičins, biedrības „Latvijas Mākslinieku savienība” prezidents.

 

 

 

 


***

Izstāde “Klusā daba”, 04.08.2017.-15.09.2017.

Alūksnes Mākslas skola, Ojāra Vācieša iela 2, Alūksne

Darba laiks: darba dienās no 10.00-17.00; 05.08. no 10.00-17.00; 06.08. no 10.00-14.00; S., Sv. slēgts

  

Latvijas Mākslas Akadēmija (LMA)  sadarbībā ar Latvijas Mākslinieku savienību (LMS)  jau kopš 2001.gada ikgadēji rīko starptautiskus mākslas simpozijus Latvijas Mākslinieku savienības Starptautiskajā mākslas un izglītības centrā un Latvijas Mākslinieku savienības muzeja radošajā filiālē Zvārtavas pilī (www.zvartavaspils.lv). Kontakti, semināri, meistardarbnīcas un radošais darbs KOPĀ simpozija ietvaros aktivizē Latvijas mākslas integrācijas procesus pasaules mākslas apritē. Šovasar  no 26.06.2017 - 07.07.2017

ir norisinājies: Starptautiskais Porcelāna Apgleznošanas Simpozijs “KOPĀ 2017” - „TOGETHER 2017”. Simpozijā piedalījās 23 dažādu nozaru mākslinieki, tika pārstāvētas 7 valstis: Anglija, Austrija, Krievija, Turcija, Lietuva, Polija un, protams, Latvija.

 

   Latvijas porcelāna tradīcijas veidojušās kopš 19.gadsimta vidus. S. M. Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrika, Jesena porcelāna fabrika, „Baltars” un citas porcelāna apgleznošanas darbnīcas, Rūdolfs Pelše un Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedra, Rīgas Porcelāna rūpnīca, Lietišķās mākslas vidusskolas keramikas nodaļa – tie ir Latvijas porcelāna vēstures simboli, kas veidojuši un pilnveidojuši porcelāna apgleznošanas tradīciju Latvijā, lai nestu Latvijas porcelāna vārdu pasaulē. Porcelāna apgleznošanas darbnīcas BALTARS mākslas porcelāns sajūsminājis daudzus un šodien tas ir ietverts Latvijas kultūras kanonā.  

    Ar domu „Lai ienāk arī porcelānā 20. gadsimts” 1983. g. keramiķei Silvijai Šmidkenai izdevās aizsākt porcelāna apgleznošanas simpoziju tradīciju iesaistot tajā dažādu nozaru māksliniekus. Kopš 1999. gada porcelāna apgleznošanas simpoziji notiek Mākslinieku Savienības mākslas un izglītības centrā Zvārtavas pilī. Porcelāna apgleznošanas meistardarbnīcu vada māksliniece Inese Brants. Kopš 2007. gada Zvārtavas simpoziju organizēšanu sadarbībā ar LMS pārņem Latvijas Mākslas akadēmijas keramikas katedra. Simpoziju kuratore Ženija Loginova.

   Tradicionāli lielās porcelāna vāzes ir apgleznošanas simpoziju galvenā tēma un Zvārtavas Laikmetīgās porcelāna apgleznojumu kolekcijas porcelāna istabu galvenie eksponāti. Simpozija labākie darbi nonāk Latvijas Mākslinieku savienības muzeja kolekcijā.


 Izstādes atklāšana notiks piektdien, 4.augustā, pl. 16:00  Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Skārņu ielā 10/20, Rīgā.

Simpoziju organizē:  Latvijas Mākslas Akadēmija (LMA) un Latvijas Mākslinieku savienība (LMS)

Simpozija kuratore: Ženija Loginova

Simpoziju atbalsta:  KKF, DMDM, LNMM, Galerija Apsīda, Merrild, Latvijas Maiznieks, Trikāta, 

PF Ķekava, Rīgas PiensaimnieksSveicam laureātus!


Marina’2017 glezniecības konkursa izstādes balvas sadalītas

 

Jūrmalas pilsētas muzejā notikusi biennāles “Marina’2017” glezniecības konkursa izstādes svinīga atklāšana un laureātu paziņošana. Galveno balvu profesionālu mākslinieku kategorijā saņēma Madara Neikena, bet kategorijā “Mākslas students” tika apbalvota Anete Kalniņa, viņai arī būs iespēja 2018. gadā sarīkot personālizstādi Jūrmalas pilsētas muzejā.

 

Māksliniece Madara NeikenaMāksliniece Anete Kalniņa


 

LMS valdes loceklis, tēlnieks Bruno Strautiņš pasniedz māksliniecei Madarai Neikenai Latvijas Mākslinieku savienības balvu 

Ķīniešu un amerikāņu grafiķu izstāde

KLUSUMA VĒTRA \ STORM OF SILENCE

27.07. – 10.09.2017.

LMS Galerijā, 11. Novembra krastmalā 35, Rīgā

 

26. jūlijā 18.00 LMS Galerijā tiks atklāta pirmā no starptautiskā grafikas festivāla “Printmaking IN” programmā iekļautajām izstādēm - “Klusuma vētra”, kurā būs skatāmi amerikāņu un ķīniešu mākslinieku darbi.


Izstādes nosaukums “Klusuma vētra” ir šī gada festivāla "Printmaking In" vadmotīvs, kura mērķis ir aicināt māksliniekus savos darbos domāt un runāt par mūsdienu pasaulē eksistējošo komunikācijas un saskarsmes kultūru, kurā klusums ir kļuvis neikdienišķs. Izstāde apvieno divas Latvijas videi eksotiskas, savstarpēji atšķirīgas nācijas un ļauj iepazīt dažādus skatījumus uz mūsdienu sabiedrības procesiem.

Festivāls "Printmaking In" ir ikgadējs starptautisks festivāls, kas radies Igaunijā, Pērnavā, 1998. gadā. Festivāls rada vienojošu platformu māksliniekiem no dažādām pasaules valstīm Eiropā, Skandināvijā,Amerikā, Austrālijā un Āzijā. Festivāla notikumi piedāvā iepazīt grafikas dažādās tehnikas visā to plašumā. Tas prezentē un kopj tradicionālās grafikas tehnikas (kā linogriezums, kokgriezums, sietspiede u.c.), bet parāda arī grafikas starpdisciplināro raksturu.

Festivālu organizē biedrība “Grafikas kamera” un mākslinieku apvienība “NON GRATA” (Igaunija) sadarbībā ar Latvijas Mākslinieku savienību. Festivālu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, ASV vēstniecība Latvijā, "Luste silkscreen studio", "Daba", "Akmeņlauzis", poligrāfija "Zemgus Poligrāfijas serviss", folkklubs "Ala. Pagrabs", Upnet. Informatīvie atbalstītāji: Radio "Naba", Arterritory, Satori.
Festivāla mājaslapa: www.printmaking.lvVĪTOLĒNI ZVĀRTAVAS PILĪ

Radošās atpūtas pēcpusdiena “Vītolēni Zvārtavas pilī"


 

Š.g. 22.jūlijā mūzikas nometnes "Vītolēni" dalībnieki apmeklēja Zvārtavas pili. Nometnes dalībniekiem bija iespēja iepazīt Zvārtavas pili un piedalīties radošajās darbnīcas: „Jauns trauku dizains”, „Radi mākslu un tetovē”, „Koks pie koka - uguns skulptūras radīšana”, „10 jautājumi konkurentam”, u.c., lai rosinātu izprast vizuālās mākslas un mūzikas jomu saskarsmes iespējas, radošās domas citādākus aspektus.

Iejūtoties pils vēsturiskajā atmosfērā bija iespēja baudīt koncertu "Metamorfoze Nr.2", kurā piedalijās: Zane Jurēvica (flauta) Liene Dobičina (flauta) Zane Rubesa (klavieres) ar komponistu: K.F.E.Baha, F. Kūlava, A.Jaširo, G.Šokera mūzikas skaņdarbiem.

Liels paldies nometnes dalībniekiem, mūziķiem, pasniedzējiem, brīvprātīgajiem un LMS Radošajai komandai!

 

 

 

 


 

LEO SVEMPAM 120!


Gleznotāja Leo Svempa (19.07.1897–07.03.1975) personība ir nozīmīga Latvijas mākslas vēsturē gan ar viņa radošajiem darbiem, gan aktīvo līdzdalību mākslas procesos, vadot Latvijas Mākslas akadēmiju un Latvijas Mākslinieku savienību. Māksliniekam raksturīga krāšņa un spilgta krāsu izvēle ar temperamentīgiem otas vilcieniem, kas visizteiksmīgāk parādās klusās dabas žanrā un ainavās.

Gleznotājs un jurists Leo Svemps dzimis Gulbenes novada Beļavas pagasta Vecbarānos.

Izglītību ieguvis Rīgas pareizticīgo garīgajā seminārā (1909-1917), Maskavas universitātes Juridiskajā fakultātē Krievijā (1917-18), Latvijas universitātes Juridiskajā fakultātē (1920-1925).

Mācījies Maskavā (Krievijā) gleznotāja A. Boļšakova studijā (1917) un Augstākajās mākslinieciski tehniskajās darbnīcās pie Iļjas Maškova (1918-1919).

Bijis Rīgas mākslinieku grupas biedrs. Ilggadējs Latvijas Mākslas akadēmijas pedagogs (1940-1975) un rektors (1961-75).

Izstādēs piedalījies no 1920. gada. Personālizstādes bijušas Latvijā un Krievijā.

Darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Tukuma muzejā u.c.

No 1946. - 1951. gadam Leo Svemps bijis Mākslinieku savienības organizācijas komitejas priekšsēdētājs.

No 1956. – 1960. gadam un no 1965. – 1968. gadam bijis Mākslinieku savienības valdes priekšsēdētājs. 

Ieskats izstādes „Century Lines” atklāšanā, kas Latvijas Mākslinieku savienības galerijā apskatāma līdz 22.jūlijam.

„Century Lines” ir trīs mākslinieku paaudžu izstādes projekts, kuru kuratore Ļena Akopjana ir veltījusi sava tēva – mākslinieka Karuša Akopjana 90.gadadienai.

 

 

 

 


 

Karušs Akopjans (1926 – 1982) „Līnijas”, 1975., šamots, 48x45x40, Latvijas Mākslinieku savienības muzeja kolekcija

 

Š.g. 8.jūlijā plkst. 17.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, tiks atklāta izstāde  „Century Lines”.

 

„Century Lines” ir trīs mākslinieku paaudžu izstādes projekts, kuru kuratore Ļena Akopjana ir veltījusi sava tēva – mākslinieka Karuša Akopjana 90.gadadienai. Starptautiskais projekts tiek reprezentēts ar divām izstādēm Modernās mākslas muzejā, Erevānā, Armēnijā (6.– 20.05.2017.) un Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, Rīgā no 8. līdz 22.jūlijam 2017.gadā.

Izstādē eksponēti darbi, kurus radījuši trīs mākslinieki: Karušs Akopjans, Ļena Akopjana, Astri Tonojana, kurus vieno radnieciskas saites, māksla kā radoša izpausme, dzimtas saknes Armēnijā un saikne ar Latviju. Izstādes kopējā iecere tiek akcentēta ar katra mākslinieka darbu klāsta koncepciju: Karušs Akopjans „Armēnijas rapsodija” (grafika un tēlniecība), Ļena Akopjana „Dialogs” (oforts, zīmējumi un digitāla grafika), Astri Tonojana „Noslēpti stāsti” (digitālā māksla).

Karuša Akopjana (1926 – 1982) tēlniecības darbi 20.gs.50.-80.gados izraisīja sabiedrībā gan neizpratni, gan sajūsmu, jo viņš bija viens no retajiem, kas tēlniecībā izmantoja krāsu, līdzīgi kā senie grieķi. Savukārt viņa grafikas darbos galvenā tēma ir cilvēks ar atklāsmēm caur spēcīgiem jūtu un domu pārdzīvojumiem. K.Akopjana meita Ļena Akopjana (1959) ir aktīva, radoša māksliniece, kura grafikas dažādās tehnikās un zīmējumos pievēršas dabas ievainojamībai un vides aizsardzībai. Bet K.Akopjana mazmeitas Astri Tonojana (1984)  radošā darbība izpaužas skulptūru izveidē un land art projektos, kuros akcentēta ir cilvēka esamības un neesamības nozīmi.

Visu trīs mākslinieku daiļradē vienojošas ir divas tēmas: daba un cilvēks, bet katrai paaudzei ir sava attieksme un vērtējums, savs rokraksts un stilistika – tik ļoti dažāda un interesanta ir  izstādes „Century Lines” ekspozīcija Latvijas Mākslinieku savienības galerijā.

 

Izstāde būs apskatāma līdz 22.jūlijam. 

Eižens Valpēters

Izstāde “Ātri gaistoša realitāte”

30.06.2017.-27.07.2017.

 

Š.g. 30.jūnijā plkst. 17.00 Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, tiks atklāta mākslinieka Eižena Valpētera fotogrāfiju izstāde “Ātri gaistoša realitāte”.

 

Latviešu mākslinieks Eižens Valpēters dzimis 1943.gadā Krievijā, Sverdlovskas apgabalā. Eižens Valpēters beidzis restaurācijas kursus. Piedalījies Rundāles pils (1973-1981), Jaunmoku pils (1986-1987), Maikapara nama Rīgā (2001) restaurācijā.

Kopš 20.gs.60.gadiem mākslinieks ir nonkonformisma un latviešu alternatīvās kultūras pārstāvis, līdzdarbojās “Kazas” grupas aktivitātēs.

Mākslinieks sastādījis 2010.gadā iznākušo izdevumu “Nenocenzētie”, kas veltīta sešdesmito un septiņdesmito gadu alternatīvajai kultūrai Latvijā.

Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 2009.gada.

Eižens Valpēters ir aktīvs Latvijas Mākslinieku savienības rīkoto izstāžu dalībnieks. Mākslinieks strādā foto mākslā un asamblāžas tehnikā veido objektus, kurā nozīmīga vieta atvēlēta mākslinieka miermīlīgajai, vērojošajai pozīcijai un rezignētai attieksmei.

 

Izstāde “Ātri gaistoša realitāte” Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, apskatāma līdz 27.jūlijam.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Mākslinieku savienību.Leo Kokle (1924 – 1964) “Līgo”, 1957. Audekls, eļļa, 120x160 cm. LMS muzejs

 

Latvijas Mākslinieku savienība novēl gaišus un priecīgus Līgo svētkus!


Nedēļas nogalē aicinām apmeklēt LMS galeriju, kur skatāma jauno tēlnieku - Laura Vītoliņa, Anša Dobičina un Riharda Ābeltiņa darbu izstāde “Rekonstrukcija”.

 

LMS galerijas darba laiks svētku dienās: 23.06.-25.06. no plkst 12.00-18.00Tēlniecības izstāde.

 

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā apskatāma laikmetīgās tēlniecības izstāde “Rekonstrukcija”, kuras ekspozīciju veido nesen Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas Tēlniecības apakšnozari absolvējušie tēlnieki: Lauris Vītoliņš, Ansis Dobičins un Rihards Ābeltiņš.

 

 https://youtu.be/S2H1ovj-NqI

 

 

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā apskatāma laikmetīgās tēlniecības izstāde “Rekonstrukcija”, kuras ekspozīciju veido nesen Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas Tēlniecības apakšnozari absolvējušie tēlnieki: Lauris Vītoliņš, Ansis Dobičins un Rihards Ābeltiņš.

Par izstādes motīvu mākslinieki ir izvirzījuši kustību un tās rekonstruēšanu - subjektīvu atjaunošanu caur atmiņu un simboliskiem objektiem. Eksponētajos mākslas objektos, katrs caur savu prizmu, autori pauž individuālus redzējumus un komentārus par apkārtējo vidi, tās mijiedarbībām, pēta nejaušu notikumu kopsakarības, un komunikācijas, pārmaiņu vai rutīnas nozīmi pasaulē, kas vienmēr ir kustībā un kuru katrs sajūt atšķirīgi. Jauno mākslinieku darbi ir kinētiski un interaktīvi, kas provocē skatītāja dzirdi, tausti, smaržu un redzi.

 

Izstāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un biedrības “Latvijas Mākslinieku savienība” atbalstu. Iespēja rīkot izstādi LMS galerijā jaunajiem māksliniekiem tika pasniegta kā galvenā balva Latvijas Mākslinieku savienības izstādē “Mākslas dienas 2015. Mākslas kņada” par spilgtāko sniegumu.

 

Izstādes kurators: LMS prezidents, tēlnieks Igors Dobičins

Darba grupa: Jānis Purcens, Ieva Smiļģe, Baiba Guste, Elīna Eglīte, Liene Dobičina

 


 

Biruta Baumane (1922 – 2017) “Klauns Antonio”, 1973. Audekls, eļļa, 120x84 cm. LMS muzejs

 

Šodien, 6.jūnijā Latvijas Mākslinieku savienība piemin 2017.gada 21. janvārī mūžībā aizgājušo mākslinieci Birutu Baumani (06.06.1922.-21.01.2017.).

 

Biruta Baumane dzimusi 1922. gada 6.jūnijā,  bērnību pavadījusi Tērvetē, vēlāk mācījusies Jelgavas ģimnāzijas humanitārā nodaļā, bet ar mākslu sākusi iepazīties Romāna Sutas mākslas studijā. No 1941. gada studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā glezniecības nodaļā pie V.Tones, V.Purvīša u.c., ko 1948.gadā absolvējusi ar diplomdarbu „Eksāmeni” pie gleznotāja J.Liepiņa, bet paralēli studējusi Latvijas Universitātē Filozofijas fakultātē, kurai likvidējoties 1944. gadā viņa turpināja studēt filoloģijas fakultātē.

 

Gleznotāja Biruta Baumane izstādēs piedalījās kopš 1956.gada, un Latvijas Mākslinieku savienības biedre no 1959.gada. Par mūža ieguldījumu latviešu glezniecībā izcilā latviešu gleznotāja tika apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni.

 

Latvijas mākslā Biruta Baumane iezīmējas ar vitālu pasaules izjūtu, kas raksturo arī viņas glezniecību un plašo tēmu loku: akti, portreti, klusās dabas, ainavas. Savu māksliniecisko izteiksmi viņa atrada modernisma stilistikā interpretējot postimpresioniskos principus un fovisma krāsu izjūtu, bet ar precīzu raksturotājas talantu patiesi un trāpīgi atspoguļoja sevi, sev tuvos ļaudis un ainavas. Unikāla un latviešu glezniecībā reta tematika ir cirks, kurā B.Baumane emocionāli parāda dažādās rakstura un uzvedības šķautnes, personīgās izjūtas un skatuves pieprasīto spožumu. Spilgtā mākslinieces personība Latvijas glezniecībā pārliecinoši un spoži ir izveidojusi paliekošu skaudras dzīves tēlojumu krāsainajā laikmeta paradigmā.

 

Mākslinieces Birutas Baumanes gleznas atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Valsts Tretjakova galerijā, Maskavā, Krievijā un citos muzejos, kā arī privātajās kolekcijās Latvijā, ASV, Kanādā, Itālijā, Francijā u.c. 

Sākot ar 2.jūniju, LMS muzejā 11.novembra krastmalā 35, 5.stāvā apskatāma jauna LMS muzeja ekspozīcija “Vasarsvētki”.

 

Aicinām apmeklēt LMS muzeju!

Biedrības „Latvijas Mākslinieku savienība” muzejs izveidots 2001. gada 27.septembrī, ar mērķi popularizēt unikālo LMS 20. gs. otrās puses mākslas darbu kolekciju.

Darba laiks: Pirmdiena – Piektdiena, plkst. 12:00 – 17:00

 


 

KONCERTS LMS GALERIJĀ 31.MAIJĀ PLKST.18.00

 


 

 

TĒLNIECĪBAS IZSTĀDE

“REKONSTRUKCIJA”

26.05.2017.- 02.07.2017.

 

Piektdien, 26. maijā plkst. 18:00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā tiks atklāta laikmetīgās tēlniecības izstāde “Rekonstrukcija”, kuras ekspozīciju veido nesen Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas Tēlniecības apakšnozari absolvējušie tēlnieki: Lauris Vītoliņš, Ansis Dobičins un Rihards Ābeltiņš.

Par izstādes motīvu mākslinieki ir izvirzījuši kustību un tās rekonstruēšanu - subjektīvu atjaunošanu caur atmiņu un simboliskiem objektiem. Eksponētajos mākslas objektos, katrs caur savu prizmu, autori pauž individuālus redzējumus un komentārus par apkārtējo vidi, tās mijiedarbībām, pēta nejaušu notikumu kopsakarības, un komunikācijas, pārmaiņu vai rutīnas nozīmi pasaulē, kas vienmēr ir kustībā un kuru katrs sajūt atšķirīgi. Jauno mākslinieku darbi ir kinētiski un interaktīvi, kas provocē skatītāja dzirdi, tausti, smaržu un redzi.

 

Izstāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un biedrības “Latvijas Mākslinieku savienība” atbalstu. Iespēja rīkot izstādi LMS galerijā jaunajiem māksliniekiem tika pasniegta kā galvenā balva Latvijas Mākslinieku savienības izstādē “Mākslas dienas 2015. Mākslas kņada” par spilgtāko sniegumu.

 

***

Tēlniecības izstāde “Rekonstrukcija”

26.05.-02.07.2017.

Latvijas Mākslinieku savienības galerija

11. novembra krastmala 35, Rīga

Darba laiks: P - SV 12:00 – 18:00

 

***

 

 

No kreisās puses - tēlnieki Lauris Vītoliņš, Rihards Ābeltiņš, Ansis Dobičins

 

 

Izstādes “Rekonstrukcija” L.Vītoliņa, R.Ābeltiņa, A.Dobičina mākslas darbi

 

 

 

 

 

 


Muzeju nakts 2017

LMS muzejs, 11.novembra krastmala 35, Rīga

 

 

 

 

Biedrības „Grafikas kamera” monotipiju un litogrāfiju radošā darbnīca

 

Oforta radošā darbnīcaMUZEJU NAKTS 2017 PROGRAMMA 11. NOVEMBRA KRASTMALĀ 35, RĪGĀ

  

18.maijā Latvijas Mākslinieku savienības muzejs atzīmē Starptautisko muzeju dienu, kuras šī gada tēma "Muzeji un pretrunīgā vēsture: runājot par noklusēto" rosina aktualizēt muzeju lomu sabiedrības atšķirīgo viedokļu izpratnes un pozitīvu savstarpējo attiecību veicināšanā.

Apsveicam un gaidīsim LMS muzejā!

 

Dagnija Nīcmane (1948 -1982) "Metamorfoza", bronza, granīts, 33x16x22, 1981, LMS muzejs 

Aicinām 19.maijā plkst. 17.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, apmeklēt Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas čella klases audzēkņu koncertu pedagogu Daces Pūces un Agnes Sprūdžas vadībā.