AKTUALITĀTES KONKURSI SVEICAM SĒRU VĒSTS ARHĪVS 2012-2018 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 RECENZIJAS UN INTERVIJAS IZNOMĀ Radošo personu atbalsta programma LMS PROJEKTI LMS VĒSTURE LMS STRUKTŪRA LMS APAKŠSTRUKTŪRAS LMS KONGRESI LMS STATŪTI LMS BIEDRI KĀ KĻŪT PAR LMS BIEDRU? LMS BIEDRU RADOŠĀS KOPAS LMS DALĪBA ORGANIZĀCIJĀS INTERNETA SAITES LMS KONTAKTI

Ziedo Latvijas Mākslinieku savienībai

 

28.decembrī Latvijas Mākslinieku savienības galerijā notika latviešu komponista, ērģelnieka, pianista Ata Stepiņa (1958-2013) muzikāls atceres vakars. 


Paldies Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas pedagoģei Agnesei Sprūdžai un viņas audzēkņiem Santai Valerei, Edvardam Latkovam, Deivam Platajam, kā arī koncertmeistarei un pianistei Ilzei Dzērvei!

 
LMS muzeja izstāde

IESKATS IZSTĀDES "SARKANAIS UN MELNAIS" ATKLĀŠANĀ VIDZEMES KONCERTZĀLĒ "CĒSIS" UN MĀKSLAS GALERIJĀ "INSIGNIA" CĒSĪS 27. DECEMBRĪ. 

LATVIJAS MĀKSLINIEKU SAVIENĪBAS MUZEJS, AKTUALIZĒJOT SAVU MĀKSLAS DARBU KRĀJUMU, AICINA IELŪKOTIES VISGAISTOŠĀKĀS MĀKSLAS – SKATUVES MĀKSLAS „DVĒSELĪTĒ” – SCENOGRĀFIJAS DEKORATĪVOS METOS IZSTĀDĒ „SARKANAIS UN MELNAIS”. 

27.12.2016. - 26.02.2017.

 


Šī gada 28. decembrī plkst.16.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, 11. novembra krastmalā 35, Rīgā notiks latviešu komponista, ērģelnieka, pianista Ata Stepiņa (1958-2013) muzikāls atceres vakars. 


Koncertā piedalīsies pianists Rihards Plešanovs, Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas pedagoģes Agnes Sprūdžas audzēkņi: Santa Valere, Edvards Latkovs, Deivs Platais un koncertmeistare, pianiste Ilze Dzērve.

Programmā tiks atskaņota Ata Stepiņa klaviermūzika un K. M. Vēbera, R. Šūmaņa un G. Forē skaņdarbi āellam un klavierēm – mūzika, kuru Atis Stepiņš bieži atskaņoja kopā ar māsu āellisti Agni Sprūdžu. LMS galerija ir mūziķiem koncertu rīkošanas jauna iespēja, jo zālē atrodas Ata Stepiņa Bluthner flīģelis, ko Latvijas Mākslinieku savienībai laipni atvēlēja viņa piederīgi.

Koncerts iecerēts kā veltījums Ata Stepiņa radošās darbības atcerei un piemiņas iemūžināšanai A.Stepiņa kapa piemineklī Saldus novada Ezeres pagasta Grīvaišu kapos, kas tika atklāts 2016.gada 24.septembrī. Memoriālās skulptūras autors ir čellists Miķelis Dobičins, kurš izmantojot klasikā modernisma valodas principus no granīta un metāla, radījis metaforisku tēlu, kur ieskanas ērģeļmūzikas motīvi.

Koncerta apmeklētājiem ir iespēja apskatīt Latvijas Mākslinieku savienības 41. ikgadējo vizuālās mākslas izstādi “RUDENS 2016. KAS IR MĀKSLINIEKS?”
Visi laipni aicināti! Ieeja – brīva.

  

IZSTĀDE PAGARINĀTA LĪDZ 2017. GADA 15. JANVĀRIM!

,,LMS GALERIJA" ATVĒRTA I-VII 12.00 - 17.00


Šogad LMS ikgadējai izstādei ir izvirzīta tēma „Kas ir mākslinieks?”. Dzīvojot laikā, kad ikvienu – arī mākslinieku, kā „tīklājs” ir apņēmušas un sasaistījušas dažādas saistības, kurās var izpausties kā pasūtījuma veicējs, kādas institūcijas darbinieks vai vadītājs, salonisks izpildītājs vai veiksmīgs konjuktūras izdabātājs, cik bieži mākslinieks iedomājas par to, kas ir mākslinieks? Un vai par to būtu jādomā, jo mākslas darbs jau parāda patiesību?! Laikmeta ainu raksturo dažādas sfēras, bet kā šo laikmetu raksturo mākslinieka domas, novatoriskās idejas, radītvēlme, radītprasme, un cik daudz viņš ļaujas emocijām vai pragmatiskumam?

Izstādē „RUDENS 2016. KAS IR MĀKSLINIEKS?” būs iespēja apskatīt glezniecības, tēlniecības, foto mākslas, instalācijas darbus un citus mākslas veidus, kurus radījuši vairāk kā 60 mākslinieki un vizuālās mākslas nozares studenti.Maija Tabaka "Cilvēki pilsētā", 1982. Audekls, eļļa, 170x130cm. LMS muzejs

 

Liepājas muzejā būs skatāma Maijas Tabakas gleznu izstāde

 

9. decembrī, plkst. 17.00, atzīmējot Latvijas mākslinieku savienības 75 gadu jubileju, Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 ikviens ir aicināts uz izcilās Latviešu mākslinieces Maijas Tabakas gleznu izstādes “Maija Tabaka. Glezniecība. Retrospekcija” atklāšanu. 

 

Māksliniece ir viena no spožākajām latviešu gleznotājām. Maijas Tabakas darbos atspoguļotas neparastas sievietes, pasaku tēli, ievērojamas un interesantas latviešu un pasaules personības, kā arī citi iztēloti tēli.

Maijas Tabakas izvēlēto tēlu raksturs ir košs, ekspresīvs, stāstošs, tā izpausmes nereti ir sirreālas. Vienlaikus daļa no viņas mākslas ir autobiogrāfiska, taāu galvenokārt māksliniece ir palikusi uzticīga pazīstamu cilvēku psiholoģiskam portretējumam un pārdomātam, romantiskam, izvērstam stāstam.

Izstādē skatāmi darbi no Latvijas Mākslinieku savienības krājuma, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma, mākslas galerijas "Mans's” kolekcijas un privātkolekcijas.

Māksliniece saņēmusi daudzus apbalvojumus, kā arī viņai bijušas personālizstādes ne tikai Latvijā, bet arī vairākās citās pasaules valstīs. 1983. gadā par Maija Tabaku izdota grāmata (autors Zigurs Konstants), bet 1976. gadā uzņemta filma „Nostāsti. Maija Tabaka” (režisors Hercs Franks),  izdota arī Līgas Blauas grāmata "Maija Tabaka. Spēle ar dzīvi", u.c.

Izstādes atklāšanā piedalīsies biedrības "Latvijas Mākslinieku savienība"   prezidents Igors Dobičins. Mākslinieku savienībai, kas mūsdienās juridiski pārtapusi par biedrību, šogad atzīmē 75. gadu jubileju, vienmēr ir bijusi sava, spēcīga, mākslinieciski radoša aura, kas neraugoties uz politiskām, ekonomiskām izmaiņām bija gan kā vairogs no varas, gan kā vieta, kur pulcējās stipras un ļoti spilgtas personības.

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) īpašumā ir unikāls 20. gs. otrās puses mākslas darbu krājums, kuru LPSR Mākslas fonds sāka iepirkt 1957. gadā, un uz šīs kolekcijas bāzes 2001. gada 27.septembrī tika izveidots LMS muzejs.

LMS muzejs ir turpinājis 1941.gadā dibinātās Latvijas PSR Mākslinieku savienības un Latvijas PSR Mākslinieku savienības Mākslas fonda, sabiedriskās organizācijas „Latvijas Mākslinieku savienība” darbību.  Kopš 2014.gada LMS ēkas un muzeja krājums ir vienots muzeja komplekss.

LMS muzejs – dzīvs, domu rosinošs muzejs, kurā pārstāvētas spilgtas personības – Leo Svemps, Boriss Bērziņš, Maija Tabaka, Jānis Pauļuks, LeaDavidova-Medene, Juris Mauriņš, Bruno Strautiņš, Gunārs Krollis, Rūdolfs Heimrāts, Silvija Šmidhena, Juris Gagainis un citi autori – novatorisku ideju realizētāji mākslā.

 

Maijas Tabakas darbu izstāde Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 būs skatāma no 9. decembra līdz 26. februārim.

 

Izstāde Liepājas muzejā notiek ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

 


 

 

Juris Mauriņš „T.Zaļkalna portrets”, 1970. Bronza, 27x26x33 cm. LMS muzejs

 

Šodien, 30.novembrī tiek atzīmēta 140. jubileja latviešu tēlniecības pamatlicējam tēlniekam Teodoram Zaļkalnam (1876-1972)!

 

Mākslinieks Teodors Zaļkalns 1899.gadā beidzis Štiglica Centrālo tehniskās zīmēšanas skolu Pēterburgā, ar specializāciju dekoratīvajā glezniecībā un ofortā. No 1899. līdz 1901.gadam mācījies Minhenē un Parīzē, arī Ogista Rodēna darbnīcā pie Emila Antuāna Burdela.

Bijis Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēks no 1921-1958.gadam. Izaudzinājis vairākas latviešu tēlnieku paaudzes: Valdis Albergs, Rasma Bruzīte, Lea Davidova-Medene u.c.

Latvijas Mākslinieku savienības biedrs no 1944.gada.

Strādājis monumentālajā (piemineklis Rūdolfam Blaumanim Rīgā, granīts, 1929.g. un piemineklis Atim Kronvaldam Siguldā, bronza, granīts, 1938.g.), portreta („Modesta Musorgska portrets”, keramika, 1928.g.), animālijas („Cūka”, granīts, 1937.g.), memoriālajā (piemineklis dzejniekam Jānim Porukam Rīgas Meža kapos, granīts, 1930.g.) un mazās formas („Sēdošā māmiņa”, granīts, 1923.g.) tēlniecībā un medaļu žanrā.

Mākslinieka darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzeja kolekcijā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un privātkolekcijās.

Teodors Zaļkalns formulēja latviešu tēlniecības pamatprincipus, formveidi, radījis izpratni par materiālu pielietojumu tēlniecībā un to apstrādi traktātā ”Tēlnieciski būtiskais”.


„T.Zaļkalns, pats būdams mākslinieks, kura darbos materiāla izvēlei un tā īpašību iekļaušanai tēla pamatjēgā bija liela nozīme, tomēr uzskatīja, ka materiāls pats par sevi nemaina plastiskā būtību, bet piešķir tai vienīgi zināmu nokrāsu vai noskaņu. Kaut gan tikai tad, ja darbs ir īstenots paliekošā materiālā, mēs to uztveram kā pilnībā iemiesotu un pabeigtu plastisku veselumu.” Mākslas zinātniece R.Čaupova 

JŪRMALAS PILSĒTAS MUZEJA IZSTĀŽU PROJEKTU KONKURSS


Lai nodrošinātu  daudzveidīgas un kvalitatīvas profesionālās mākslas pieejamību Jūrmalas pilsētā, iepazīstinātu ar mākslas vēsturiskajām un mūsdienu izpausmēm, akcentējot laikmetīgos procesus, Jūrmalas pilsētas muzejs iedibina atklātu ikgadēju izstāžu projektu konkursu. 


Jūrmalas pilsētas muzejs aicina māksliniekus un kuratorus līdz 2016. gada novembra beigām pieteikt izstādes 2018. gadam. Izstāžu Nolikums pieejams Jūrmalas pilsētas mājaslapas apakšsadaļā Kultūra/Jaunumi, kā arī muzejā, Tirgoņu ielā 29, Majoros.

 

Plašāku informāciju meklēt:

http://www.jurmala.lv/lv/pilseta/jaunumi_aktuali/kultura/45946-jurmalas-pilsetas-muzejs-aicina-maksliniekus-un-kuratorus-pieteikt-izstades-2018gadam 

IZSTĀDE

RUDENS 2016. KAS IR MĀKSLINIEKS?

LTV1 KULTŪRAS ZIŅĀS

 

IZSTĀDE APSKATĀMA NO 16.11. LĪDZ 18.12.2016. LMS GALERIJĀ.

I-VII PLKST.12.00 - 17.00

 

 


LTV1 KULTŪRAS ZIŅU SIŽETS

SKATĪT ŠEIT:

https://www.youtube.com/watch?v=EpDV3Nl5VQ0

 

 

 

LTV7 ZIŅU SIŽETS

SKATĪT ŠEIT:

http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/22.11.2016-klassika-ili-ekstremizm.id84791/

  

Sveicam mākslinieci Andu Munkevicu, kurai  LMS ikgadējās izstādes „RUDENS 2016. KAS IR MĀKSLINIEKS?” žūrija (Igors Dobičins, Bruno Strautiņš, Diāna Laguna, Jānis Spalviņš, Anete Kalniņa) piešķīrusi LMS Balvu - rīkot personālizstādi LMS galerijā 2017. gadā.


 

Anda Munkevica "Pali", 2015. Stikls, H 100x500x150 cm

 


 

“PINGPONGS. IDEJU SASPĒLE”

Latvijas Mākslinieku savienības muzeja izstāde

17.11.2016. – 29.01.2017.

 

17.novembrī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā atklāta Latvijas Mākslinieku savienības muzeja izstāde “PINGPONGS. IDEJU SASPĒLE”.

 

Latvijas Mākslinieku savienības muzejs (LMS muzejs), aktualizējot savu mākslas darbu krājumu, rosina atcerēties vai no jauna ieraudzīt 20. gs. 2. pusē tapušos mākslas darbus, kuri izstādē “Pingpongs. Ideju saspēle” parāda tā laika sacensību garu mākslas dzīvē. 

Plašajā ekspozīcijā vērojams nesenā laikmeta vēriens – gan lielajos darbu izmēros, gan dažādajā mākslas valodā, ko mākslinieki varēja attīstīt. Viņu radošais, aktīvais gars bija nerimtīgs vēlmē sacensties. Bagātīgā stilistika, centieni pētīt un studēt dabu, pasauli, stilizēt un vispārināt, klusināt un uzsvērt – tā ir saspēle, kurā mākslinieki varēja viens otru bagātināt. Arī pilnīgi pretējs sniegums tika uztverts kā izaicinājums, kas liek būt vēl trāpīgākam tēlojumā, krāsu izvēlē un toņu izsmalcinātībā. Mākslinieks bagātināja mākslinieku, bet skatītāja uzdevums un aicinājums bija augt līdzi un izprast mākslinieciskās domas.

Izstādes veidotāji vēlējušies radīt „saspēli”, un skatītājam ir iespēja vērot mākslas attīstību starp ekspozīcijas vecāko un jaunāko darbu, proti, Gunāra Hermanovska “Kartupeļu racēji” (1947) un Valda Krēsliņa “Saldais dūms” (1990), kur no aktīvās dzīves norišu (ražas novākšana, zivju kūpināšana, rumulēšanās u.c.) attēlošanas, spraigās izteiksmes līdzekļu izmantošanas un būšanas dzīves centrā tiek sasniegta tēlu samierināšanās ar dzīvi un pasaules vērošana it kā “no malas”. Izstādes koncepcija skar mūsdienās aktuālus jautājumus: mākslinieka lomu, atbalstu dažādos laikmetos, mākslinieka aktivitāti toreiz un samierināšanos tagad.


Izstāde apskatāma līdz 29.01.2017.

 

Izstādes idejas autors: tēlnieks Igors Dobičins, biedrības „Latvijas Mākslinieku savienība” prezidents.

Izstādes dizaina veidotāji: Igors Dobičins, Ansis Dobičins

 

Atbalstītāji: Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Valsts kultūrkapitāla fonds, biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība”

 


 

 

Latvijas Mākslinieku savienības prezidents Igors Dobičins un

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra vadītājs Aleksejs Burunovs

 


 

Festivāla „Staro Rīga” laikā aicinām apmeklēt izstādi „RUDENS 2016. KAS IR MĀKSLINIEKS?”.


LMS galerijas darba laiks:

17.11.-20.11.2016

no plkst.12.00-20.00, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā.

 

Izstādē piedalās: Ronalds Rusmanis, Ingūna Levša, Veronika Plaude, Ērika Kumerova, Alberts Pauliņš, Ilze Pauliņa, Andris Biezbārdis, Ansis Butnors, Elmārs Mageramovs, Evija Freidenfelde, Laura Vizbule, Natālija Dauberga, Vija Ilze Dzintare, Zigmunds Bielis, Anita Nikuļceva, Laima Akmentiņa, Aleksandrs Boče, Elita Taube, Ieva Muzikante, Tālivaldis Muzikants, Ingemāra Treija, Juris Kaksis, Agnese Kurzemniece, Aiva Žūriņa, Aļona Galaktionova-Prokofjeva, Anda Munkevica, Anete Kalniņa, Baiba Dzenīte, Dainis Gudovskis, Helēna Spridzāne, Ilze Fetjko, Indulis Kalniņš, Inese Vēriņa-Lubiņa, Inta Pule, Jānis Murovskis, Jānis Spalviņš, Jānis Taurens, Juris Kalniņš, Laine Kainaize, Linda Lagzdiņa, Igors Dobičins, Līga Jukša, Māris Čačka, Māris Upzars, Mārīte Kluša, Miķelis Dobičins, Rolands Krišjāns, Sandra Zagurila, Signe Vanadziņa, Viktorija Valujeva, Lauris Vītoliņš, Jānis Ritums, Rihards Delvers, Jānis Veiss, Leo Preiss, Gulnara Skutele, Jevgenijs Pugins, Ieva Spalviņa, Ansis Dobičins, Jānis Purcens, Eižens Valpēters, Genadijs Stepanovs, Indulis Ranka.


 

Indulis Ranka "Dzīves dziņa", 2016. Granīts, 60x60x47 cm

 

Igors Dobičins "Greizsirdība", 2016. Granīts, 130x130x120cm
 

 

 

41. ikgadējā vizuālās mākslas izstāde

„RUDENS 2016. KAS IR MĀKSLINIEKS?”

16.11.- 18.12.2016.

 

Latvijas Mākslinieku savienības (turpmāk-LMS) galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, no 16.novembra līdz 18.decembrim apskatāma 41. ikgadējā vizuālās mākslas izstāde „RUDENS 2016. KAS IR MĀKSLINIEKS?”.


Izstādes atklāšana 16.novembrī plkst. 18.00


Šogad LMS ikgadējai izstādei ir izvirzīta tēma „Kas ir mākslinieks?”. Dzīvojot laikā, kad ikvienu – arī mākslinieku, kā „tīklājs” ir apņēmušas un sasaistījušas dažādas saistības, kurās var izpausties kā pasūtījuma veicējs, kādas institūcijas darbinieks vai vadītājs, salonisks izpildītājs vai veiksmīgs konjuktūras izdabātājs, cik bieži mākslinieks iedomājas par to, kas ir mākslinieks? Un vai par to būtu jādomā, jo mākslas darbs jau parāda patiesību?! Laikmeta ainu raksturo dažādas sfēras, bet kā šo laikmetu raksturo mākslinieka domas, novatoriskās idejas, radītvēlme, radītprasme, un cik daudz viņš ļaujas emocijām vai pragmatiskumam?

 

Izstādē „RUDENS 2016. KAS IR MĀKSLINIEKS?” būs iespēja apskatīt glezniecības, tēlniecības, foto mākslas, instalācijas darbus un citus mākslas veidus, kurus radījuši vairāk kā 60 mākslinieki un vizuālās mākslas nozares studenti. Izstādei iesniegtos darbus izvērtējusi un atlasījusi profesionālu mākslinieku un mākslas zinātnieku žūrija: Igors Dobičins, Bruno Strautiņš, Diāna Laguna, Jānis Spalviņš un Anete Kalniņa. Izstādes „RUDENS 2016. KAS IR MĀKSLINIEKS?” atklāšanā žūrija paziņos izvēlēto autoru, kurš kļūs par LMS Balvas īpašnieku un iegūs iespēju rīkot personālizstādi LMS galerijā 2017./ 2018. gadā.

 

Izstādē piedalās: Ronalds Rusmanis, Ingūna Levša, Veronika Plaude, Ērika Kumerova, Alberts Pauliņš, Ilze Pauliņa, Andris Biezbārdis, Ansis Butnors, Elmārs Mageramovs, Evija Freidenfelde, Ilze Lībiete, Laura Vizbule, Natālija Dauberga, Vija Ilze Dzintare, Zigmunds Bielis, Anita Nikuļceva, Laima Akmentiņa, Aleksandrs Boče, Elita Taube, Ieva Muzikante, Tālivaldis Muzikants, Ingemāra Treija, Juris Kaksis, Agnese Kurzemniece, Aiva Žūriņa, Aļona Galaktionova-Prokofjeva, Anda Munkevica, Anete Kalniņa, Baiba Dzenīte, Dainis Gudovskis, Helēna Spridzāne, Ilze Fetjko, Indulis Kalniņš, Inese Vēriņa-Lubiņa, Inta Pule, Jānis Murovskis, Jānis Spalviņš, Jānis Taurens, Juris Kalniņš, Laine Kainaize, Linda Lagzdiņa, Igors Dobičins, Līga Jukša, Māris Čačka, Māris Upzars, Mārīte Kluša, Miķelis Dobičins, Rolands Krišjāns, Sandra Zagurila, Signe Vanadziņa, Viktorija Valujeva, Lauris Vītoliņš, Jānis Ritums, Rihards Delvers, Jānis Veiss, Leo Preiss, Gulnara Skutele, Jevgenijs Pugins, Ieva Spalviņa, Ansis Dobičins, Jānis Purcens, Eižens Valpēters, Genadijs Stepanovs, Indulis Ranka.

 

Izstādi rīko Latvijas Mākslinieku savienība

Izstādes kurators: Igors Dobičins

Izstādes dizaina veidotājs: Igors Dobičins

Izstādes koordinatore: Ieva Smiļģe

Grafiskais dizains: Elza Dobičina

 

 

 


 

LMS žūrijas izvēlētie autori un darbi „RUDENS 2016. KAS IR MĀKSLINIEKS?” ekspozīcijai!

Aicinām darbus iesniegt līdz 13.novembrim, LMS muzejā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā.

 

Ronalds Rusmanis "Bāra apmeklējums vēlā rudens vakarā"

Ingūna Levša "Dzīves musturs"

Ingūna Levša „Mākslīga identitāte”

Veronika Plaude "Novembra lietus"

Ērika Kumerova "Prāta žogs"

Alberts Pauliņš "Augusts"

Ilze Pauliņa "Jura diena"

Andris Biezbārdis "Lidojumā"

Ansis Butnors "Ģitārists"

Elmārs Mageramovs "Radīšana"

Evija  Freidenfelde "Man sirdī Pikaso.Pēc P.Pikaso gleznas Woman with a Chignon  motīva"

Ilze Lībiete "Ēnā V"

Laura Vizbule „Pārdomas”

Natālija Dauberga "Paštēls"

Vija Ilze Dzintare "Robeža"

Vija Ilze Dzintare "Mākoņiem līdzi"

Vija Ilze Dzintare "Jumis"

Zigmunds Bielis "Performance"

Anita Nikuļceva „The other side in my eyes I”

Anita Nikuļceva „The other side in my eyes II”

Laima Akmentiņa "Mazirbe"

Aleksandrs Boče "Neiespējamais iespējams"

Elita Taube „Rectum”

Ieva Muzikante “Gleznotājas Birutas Baumanes portrets”

Tālivaldis Muzikants  “Sauleskoks”

Ingemāra Treija „Brokastlaiks”

Juris Kaksis "Zīmolu cīņa"

Agnese Kurzemniece "Strīpainais"

Agnese Kurzemniece "Rūtainais"

Aiva Žūriņa „Selfijs”

Aļona Galaktionova (Prokofjeva)  "Dārgakmeņi"

Anda  Munkevica  „Pali”

Anete Kalniņa Diptihs „Pirmais sniegs”,  „Krēsla”

Baiba Dzenīte „Atmiņu fragmenti/ nākotnes atmiņas”

Dainis Gudovskis "Vasaras ainava"

Helēna Spridzāne "Līdzsvars"

Ilze Fetjko „Veltījums Michaelai II”

Indulis Kalniņš „Kas ir?”

Inese Vēriņa-Lubiņa „Bezmiedzība”

Inta Pule "Daudzās sejas"

Jānis Murovskis „Par tevi domājot”

Jānis Spalviņš „Petra Tou Romiou” no cikla „Regards Christos Symeonides”

Jānis Spalviņš  „Lielais līcis” no cikla „Regards Christos Symeonides”

Jānis Taurens "Zelta zivtiņa"

Juris Kalniņš „Būris I”; „Būris II”

Laine Kainaize "Tumšo kaislību vilnis"

Linda Lagzdiņa „2016. 2/4”

Igors Dobičins „Greizsirdība”

Līga Jukša "Pieslēgums"

Māris Čačka “No sērijas “Nenoteiktie, noteiktie un pateiktie””

Māris Upzars ”Noslēpums”

Mārīte Kluša "Ilustrācija"

Miķelis Dobičins „Logs”

Rolands Krišjāns "Zelta atdalīšana"

Sandra Zagurila "Vientuļais ceļinieks"

Signe Vanadziņa „Nepabeigtās vakariņas”

Viktorija Valujeva “Nepastāvība”

Lauris Vītoliņš "Sistēma"

Jānis Ritums „Rapsodija”

Rihards Delvers "Klusā daba"

Jānis Veiss "Mežs"

Leo Preiss "Kompozīcija 16"

Gulnara  Skutele „Arkādijas rudeņi”

Jevgenijs  Pugins „Profesors LMA Ed.Kalniņš”

Ieva Spalviņa „Atmiņas par F.Morisu”

Ansis Dobičins „Māja I”, „Māja II”, „Māja III”. Triptihs

Jānis Purcens "Kas tas ir?" 

 

HOMO NOVUS

Starptautiskais Jaunā teātra festivāls

Latvijas Mākslinieku savienībā


Aicinam apmeklēt Starptautiskais Jaunā teātra festivāla HOMO NOVUS izrādes 7.-12. novembrī Latvijas Mākslinieku savienībā, 11. Novembra krastmalā 35!

Aicinam apmeklēt izrādes:
Stan's cafe "Par ikvienu cilvēku visā pasaulē" 
(LMS Galerijā, 7.-11.Novembrī, plkst.16.00-20.00.)


Šīs teatrālās izstādes galvenais objekts ir rīsi, ar kuru palīdzību tiek atdzīvināti formālie un abstraktie statistikas dati. Katrs rīsa grauds ir viens cilvēks un skatītājs tiek aicināts salīdzināt vienu graudu, tas ir – sevi – ar miljoniem citu. Katru dienu izstādes komanda rūpīgi pārsver un pārkārto rīsus, lai precīzi atainotu tās dienas pilsētas iedzīvotāju skaitu, ārstu un karavīru skaitu, jaundzimušo un mirušo skaitu, to cilvēku skaitu, kas spēruši kāju uz Mēness. Statistika šeit kļūst par allaž mainīgu rīsu kalnu ainavu, kas ir aizkustinoša, šokējoša, asprātīga un pārdomas raisoša. Izstādes versijā Rīgā iekļauti Latvijas statistikas dati.

 Informācijahttp://homonovus.lv/programma…

Drīss Verhofens "Vainpilnās ainavas. 1. epizode"
(RIXC Galerijā, 7. novembrī, plkst.16.00-20.00., 8.-12.novembrī plkst.12.00 - 20.00)

 

Ziņās mums ik dienu stāsta par dabas katastrofām, karu, sliktiem darba apstākļiem, konfrontējot ar citu nabadzību un izmisumu un pataisot par lieciniekiem šausminošiem notikumiem dažādās pasaules vietās. Apzināti vai nē, tie “citi” tiek attēloti kā upuri, bet sociāli atbildīgais skatītājs – ierauts vainas un kauna virpulī. Ar lielformāta video darbu “Vainpilnās ainavas” skarbi poētiskais mākslinieks, tehnoloģiju meistars Drīss Verhofens turpina pētīt mediju ētiskos un estētiskos aspektus un piedāvā iluzoru tuvības brīdi ar kādu tā sauktās trešās pasaules iedzīvotāju. Šī tikšanās ir dzīvāka par dzīvu, neskatoties uz to, ka skatītāju un protagonistu šķir ekrāns un tūkstošos kilometru mērāms attālums.


http://homonovus.lv/programma?s=vainpilnas-ainavas-1-epizode

 

Gaidīsim!
Vairāk informācijas par festivālu - www.homonovus.lv

 


 

Valija Emma Liepiņa "Strādnieka sievas", 1976. Tempera, 100x215 cm. LMS muzejs

 

 

Biedrības „Latvijas Mākslinieku savienība”

41. ikgadējā vizuālās mākslas izstāde

„RUDENS 2016. KAS IR MĀKSLINIEKS?”

 

NOLIKUMS

 

Latvijas Mākslinieku savienība aicina Latvijas profesionālos māksliniekus un mākslas augstskolas studentus pieteikties 41. ikgadējai vizuālās mākslas izstādei „RUDENS 2016. KAS IR MĀKSLINIEKS?”! 

Mākslinieku nams 11.novembra krastmalā 35, Rīgā

 

Š.g. 26.oktobrī stājas spēkā Kultūras ministrijas pieņemts lēmums iekļaut Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā Mākslinieku namu 11.novembra krastmalā 35, Rīgā.


https://www.vestnesis.lv/op/2016/207.15


Latvijas Mākslinieku savienības muzeja ēkas t.s. „Mākslinieku nams” arhitekts ir Kārlis Plūksne (1906-1973), kurš izstrādājis projektu  LPSR republikāniskajā Projektu institūtā (vēlāk Projektēšanas institūts “Latgiprogorstroj” un “Pilsētprojekts”) no 1953. līdz 1955.gadam. Ēka būvēta no 1956.gada līdz 1957.gadam un 1960.gada 10.decembrī ēka pieņemta ekspluatācijā. 

Anete Kalniņa

Izstāde „13 NOSKAŅAS”

26.10.-13.11.2016

 

No 26. oktobra līdz 13.novembrim Latvijas Mākslinieku savienības galerijā,  11. novembra krastmalā 35, Rīgā būs skatāma Anetes Kalniņas gleznu izstāde  „13 NOSKAŅAS”.

 

Izstādes atklāšana 26. oktobrī plkst. 18:00. 

Biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība” aicina apmeklēt vokālās un instrumentālās kamermūzikas koncertu piektdien, 21. oktobrī plkst. 17:00. Koncerts tiek rīkots izstādes “Pingpongs. Ideju saspēle” norises ietvaros LMS galerijā 11. novembra krastmalā 35.


Koncertā uzstāsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docentes Kristīnes Gailītes akadēmiskās dziedāšanas klases studenti ar koncertmeistari Rutu Birzuli, kā arī Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas jaunie pianisti. Koncertā izskanēs G.F.Hendeļa, K.Debisī, G.Forē, A.Dvoržāka, A.Hinasteras, P.Čaikovska un A.Rubinšteina vokālā un instrumentālā kamermūzika.

 

 

Latvijas Mākslinieku savienības galerija

Tel. 26628302

11. novembra krastmala 35, Rīga, LV-1010

Darba laiks P-Sv 12:00-17:00

 


 

 

“PINGPONGS. IDEJU SASPĒLE”

Latvijas Mākslinieku savienības muzeja izstāde

13.10. – 02.11.2016.

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā

 

 

Latvijas Mākslinieku savienības muzejs (LMS muzejs) aktualizējot savu mākslas darbu krājumu, rosina atcerēties vai no jauna ieraudzīt 20.gs.2.puses mākslas darbus, kuri izstādē “Pingpongs. Ideju saspēle” parāda tā laika sacensību garu mākslas dzīvē. 

Plašajā ekspozīcijā vērojams nesenā laikmeta vēriens – gan lielajos darbu izmēros, gan dažādajā mākslas valodā, ko mākslinieki varēja attīstīt. Viņu radošais, aktīvais gars bija nerimtīgs vēlmē sacensties. Bagātīgā stilistika, centieni pētīt un studēt dabu, pasauli, stilizēt un vispārināt, klusināt un uzsvērt – tā ir saspēle, kurā mākslinieki varēja viens otru bagātināt. Arī pilnīgi pretējs sniegums tika uztverts kā izaicinājums, kas liek būt vēl trāpīgākam tēlojuma, krāsu izvēlē un toņu izsmalcinātībā. Mākslinieks bagātināja mākslinieku, bet skatītāja uzdevums un aicinājums bija augt līdzi un izprast mākslinieciskās domas.

Izstādes veidotāji vēlējušies radīt „saspēli”, un skatītājam ir iespēja vērot mākslas attīstību starp ekspozīcijas vecāko un jaunāko darbu: Gunārs Hermanovskis “Kartupeļu racēji” (1947) un Valdis Krēsliņš “Saldais dūms” (1990), kā no aktīvās dzīves norišu (ražas novākšana, zivju kūpināšana, rumulēšanās u.c.) attēlošanas, spraigās izteiksmes līdzekļu izmantošanas un būšanas dzīves centrā tiek sasniegta tēlu rezignētība, un pasaules vērošana it kā “no malas”. Izstādes koncepcija ir par aktuāliem, mūsdienu jautājumiem: mākslinieka lomu, atbalstu dažādos laikmetos, par mākslinieka aktīvismu toreiz un samierināšanos tagad.

 


 

LMS radošajā kvartālā “Kombināts Māksla” apskatāma vēsturisko akmens

tēlniecības instrumentu ekspozīcija!


Ekspozīcijā iekļauti instrumenti, kurus izmantoja  20.gs. 1.pusē Brīvības pieminekļa (tēlnieks Kārlis Zāle, arhitekts Ernests Štālbergs, 1931 - 1935) un Rīgas Brāļu kapu ansambļa (tēlnieks Kārlis Zāle, arhitekts Pēteris Feders, Aleksandrs Birzenieks, dārznieks Andrejs Zeidaks, 1925-1936)  izveidē.

 

Tāpat ekspozīcijā iekļauti PSRS kalnrūpniecības instrumenti, ar kuriem gatavoti nozīmīgākie pieminekļi Latvijas teritorijā 20.gs. 2.pusē, piemēram, tēlnieces Artas Dumpes, arhitektu Arno Heinrihsona un Jāņa Dripes Otrā pasaules kara Brāļu kapu memoriāls Valkā, 1984; tēlnieka Valda Alberga un arhitektu Dzintara Dribas un Gunāra Lūša-Grīnberga piemineklis latviešu strēlniekiem 1915-1920, 1971; tēlnieka Valda Alberga, arhitektu Gunāra Lūša-Grīnberga un Liliānas Kraukles piemineklis 1905.gada revolūcijas notikumiem Grīziņkalnā, 1975 u.c.

 

Ekspozīcija veidota, izmantojot akmenskalšanas vecmeistara Dzintara Gaiļa kolekciju.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Otrdien, 27.septembrī, Latvijas Mākslinieku savienības muzejam ir

15 gadu jubileja!

 

2016.gada 27.septembrī gaidīsim ciemos, kad LMS muzeja visas ekspozīcijas būs atvērtas no plkst.12.00 - 17.00. Ieeja - bez maksas!

LMS muzejs ir biedrības "Latvijas Mākslinieku savienība" (LMS) īpašumā esošs unikāls 20. gs. otrās puses mākslas darbu krājums.

Uz tikšanos!

 

Pārsla Zaļkalne "V.I.Ļeņins", 1987. Bronza, 69x56x20 cm. LMS muzejs

 

  

Šodien, 20.septembrī jubileju svin māksliniece un ilggadēja Latvijas Mākslinieku savienības valdes priekšsēdētāja (1982-1992) Džemma Skulme!

 

Gleznotāja Džemma Skulme dzimusi 1925.gadā. Mācījusies Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības nodaļā, kuru ar izcilību pabeigusi 1949.gadā. Izstādēs piedalās kopš 1949.gada. Latvijas Mākslinieku savienības biedre ir kopš 1956.gada. Mākslinieces personālizstādes bijušas gan Latvijā, gan ārzemēs – Itālijā, Šveicē, Krievijā, Norvēģijā u.c.

 

Jāatzīmē, ka LMS muzeja kolekcijā Džemmas Skulmes darbi ir pēdējā gada laikā visvairāk deponētie un personālizstādēm izsniegtie mākslas darbi - gan LMS rīkotajām izstādēm, gan bijuši apskatāmi arī Daugavpilī un Jelgavā.

 

Sirsnīgi sveicam un vēlam daudz radošus panākumus arī turpmāk!


 

Džemma Skulme "Dienvidū", 1968. Papīrs, akvarelis, 54x74 cm. LMS muzejs

 

 


 

Slovākijas prezidentūras ES Padomes ietvaros Latvijas Mākslinieku savienības galerijā būs skatāma starptautiski slavena slovāku stikla mākslinieka Patrik Illo personālizstāde “Laikmetīgais slovāku stikla mākslas dizains”.

 

Slovākijas Republikas vēstniecība Latvijā š.g. 22. septembrī plkst. 15.00 aicina uz starptautiski atzīta un augsti novērtēta slovāku stikla mākslinieka Patrik Illo (Patrik Illo, dz.1973.g.) laikmetīgā stikla dizaina izstādes atklāšanu Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā.


Patriks Illo ir vadošais ārštata dizaineris vairākos prestižos stikla izstrādājumu ražošanas uzņēmumos, kā Rona Slovākijā un Krosno Polijā. Mākslinieka stikla dizainu raksturo funkcionalitāte, minimālisms un precīzu līniju elegance, kā arī absolūta tehniskā meistarība. Tomēr galvenais viņa darbos ir humors un vieglums, kas tiem piešķir raksturīgas mākslinieciskās nokrāsas.

Lai arī Patrika Illo ekspresija galvenokārt ir saistīta ar stikla trauku dizainu, viņš ir veidojis arī stikla instalācijas un objektus. Paralēli savai radošajai darbībai mākslinieks pasniedz Bratislavas Mākslas un dizaina akadēmijā un vada Stikla mākslas departamentu.

Par stikla dizainu Patriks Illo ir saņēmis daudzus nozīmīgus pašmāju un starptautiskus apbalvojumus.

Izstāde būs apskatāma no 22. septembra līdz 9. oktobrim 2016.gadā, Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā.

 

Izstādes atbalstītāji: Slovākijas Republikas vēstniecība Latvijā, Slovākijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē, biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība”, Bratislavas Mākslas un dizaina akadēmija, RONA, KOVAK, CULTURE&SLOVAKIA GOOD IDEA.

 

 

 


 

Ja vēlies būt klāt – aicinām!

Klātbūtnes dueti


2016.gada 18.septembrī no plkst.13.00 līdz 15.00 gleznotāja Māra Upzara personālizstādē „Vakara pastaiga”, Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, 11.novembra krastmala 35, Rīgā, dejas mākslas grupa ZI temp.dance uzsāks projektu klātbūtnes dueti, kurā dažādi Latvijas mākslinieki vienojas, lai kopā izaicinātu klātbūtnes spējas kontaktimprovizācijas duetā un pilnveidotu kontaktimprovizāciju kā skatītājam atvērtu procesu, kas sniedz pietiekoši skaidru informāciju, lai būtu to interesanti vērot.

Pirmajā duetā tiksies Alise Putniņa un Ilze Zīriņa. Kā trešais partneris būs telpa, kas iedvesmo ar Māra Upzara personālizstādes „Vakara pastaiga” gleznām.

Ja vēlies būt klāt – aicinām! Kaut uz 10 minūtēm, kaut uz 2 stundām.

 

Projektu atbalsta: Biedrība „Latvijas Mākslinieku savienība”.

 

Projekta klātbūtnes dueti dalībnieces:

Alise Putniņa

Par sevi:  ar visdziļāko interesi radīt un pieredzēt katru mirkli.

Šī brīža moto: elpa un vējš -  mani sabiedrotie. 

Kontaktimprovizācijas spēks slēpjas: spējā Dalīt! (Svaru, uzmanību, momentu, pieredzi). 

 

Ilze Zīriņa

Par sevi: praktizē kontaktimprovizāciju kopš 2001. gada un šobrīd meklē “pareizo” prāta stāvokli brīžos, kad “uzstājas” telpai ārpus savas dejas.

Šī brīža moto: mēs esam ieausti pasaules tīklā.

Kontaktimprovizācijas spēks slēpjas: spējā ne vien uztvert, bet arī reaģēt “tagad un šeit”.


 

 

Māris Upzars

"Nebaidies!"

2013, audekls, eļļa, 170x120 cm13. septembrī Tallinas Dailes teātrī tika atklāta Igaunijas Mākslinieku asociācijas, Lietuvas Mākslinieku asociacijas un Latvijas Mākslinieku savienības  rīkotā celojošā izstāde "Barikādēm 25".


 

 

Latvijas Mākslinieku savienības delegācijas tikšanās ar

Latvijas Republikas vēstnieku Igaunijā Juri Boni. 

 

Š.g. 14. septembrī Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Māra Upzara personālizstādes "Vakara pastaiga" ietvaros notika tikšanas ar mākslnieku. Piedalijās Nacionālās Mākslu vidusskolas Jaņa Rozentāla Mākslas skolas, Rīgas Kultūras koledžas un Ekonomikas un Kultūras augstskolas audzēkņi un pasniedzēji.
 

BALTĀ NĀKTS 2016

MĀKSLAS SIRDS - KRĀSU PUKSTI

10.09.2016.

 

Ieskats starptautisks mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts 2016" pasākumos Latvijas Mākslinieku savienībā - LMS Galerijā, 11. Novembra krastmalā 35 un LMS Radošajā kvartālā "Kombināts MĀKSLA", Gaujas ielā 5, Rīgā.


Paldies pasākuma radošajai komandai  un viesiem!

 

 

 

LMS Galerija, 11. Novembra krastmalā 35, Rīgā. 

Aicinām uz tikšanos ar mākslinieku Māri Upzaru 14.septembrī plkst. 16:00 LMS galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā!

 


 

LMS galerijā līdz 18.septembrim apskatāma gleznotāja Māra Upzara personālizstāde "Vakara pastaiga". Šī ir mākslinieka  devītā personālizstāde, kas piedāvā apskatīt dažādu gadu darbu izlasi ar izteikti konstruktīvu krāsu laukumu kārtojumu.


Gleznotājs Māris Upzars beidzis Latvijas Mākslas akadēmiju 1997. gadā. Tajā paša gadā kļuvis par Latvijas Mākslinieku savienības biedru. Mākslinieks skolojies pie izcilajiem latviešu gleznotājiem - Borisa Bērziņa, Induļa Zariņa un Alekseja Naumova. Kopš 1991. gada regulāri piedalās izstādēs un simpozijos gan Latvijā, gan tādās valstīs kā Zviedrija, Gruzija, Beļģija, Zviedrija u.c. Māra Upzara darbi atrodas privātkolekcijās ne tikai Latvijā, bet arī Vācijā, Itālijā, Dānijā, Zviedrijā, Norvēģijā ,Spānijā, ASV.


 


 

Starptautiskā vizuālās mākslas izstāde

„BARIKĀDĒM 25”

Igaunijas Drāmas teātra galerija, Tallina, Igaunija

13.09.-30.10.2016

 

Š.g. 13.septembrī plkst. 16:00 Igaunijas Drāmas teātra galerijā, Tallinā, Igaunijā tiks atklāta Latvijas Mākslinieku savienības, Igaunijas Mākslinieku asociācijas un Lietuvas Mākslinieku asociācijas kopīgi veidota izstāde „Barikādēm 25”, mūsdienu kontekstā pieminot 1991.gada notikumus, kas, lai arī katrai valstij bija mazliet atšķirīgi, tomēr emocionāli ļoti vienojoši.

Šis kopīgi veidotais izstāžu cikls ar mērķi izveidot ekspozīciju, kura būtu kā komentārs un viedoklis par mūsdienu aktualitātēm un valstiski nozīmīgiem notikumiem aizsākās Latvijas Mākslinieku savienības galerijā.  2016.gada 13.janvārī izstāde tika atklāta LMS galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, bet š.g. 1.jūnijā „Sv. Jono gatves galerijā“ Viļņā, Lietuvā. Izstāde „Barikādēm 25”, kas no 13.septembra līdz 30.oktobrim norisināsies Igaunijas Drāmas teātra galerijā, būs trešā izstādes norises vieta. Tajā Latviju, Lietuvu un Igauniju pārstāvēs 30 autori, ar vairāk kā 50 vizuālās mākslas darbiem.

 

Dalībnieki:

Latvijas mākslinieki - Māris Upzars, Annija Grosa, Ansis Butnors, Darja Fjodorova, Adriāna Vīgnere, Madara Gulbis, Juris Utāns, Līga Jukša, Ivonna Zīle, Alex Ets,  Otto  Zitmanis, Jānis Purcens, Miķelis Dobičins, Dainis Gudovskis;

Igaunijas mākslinieki - Sirja-Liisa Eelma, Jaan Elken, Andrus Joonas, Veiko Klemmer, Karl-Kristjan Nagel, Al Paldrok, Pusa Piret Bergmann, Ville-Karel Viirelaid, Jana Wiebe, Oleg Wiebe, Siiri Kumari 

Lietuvas mākslinieki -   Algirdas Jakas, Dainius Trumpis, Eimutis Markūnas, Miglā— Kosinskaitā—, Stasys Eidrigeviāius, Ramūnas Čeponis, Edmundas Saladžius

Izstādi rīko: Latvijas Mākslinieku savienība, sadarbībā ar Igaunijas Mākslinieku apvienību un Lietuvas Mākslinieku apvienību.

Izstādes kuratori: Igors Dobičins (LV), Ieva Smiļģe (LV), Tiiu Rebane (EE), Evelina Januškaite (LT)

Izstādi atbalsta: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Lietuvas Republikas vēstniecība Latvijas Republikā, Lietuvas Republikas vēstniecība Igaunijas Republikā, Igaunijas Republikas vēstniecība Latvijas Republikā, Latvijas Republikas vēstniecība Lietuvas Republikā, Latvijas Republikas vēstniecība Igaunijas Republikā, Igaunijas Drāmas teātris, Latvijas Kara muzejs, Muhu Mākslinieku biedrība, Zemgus Poligrāfijas Serviss, SIA „Maxima”.

 

Izstādes atklāšana: 13.09.2016, plkst.16:00

Norises vieta: Igaunijas Drāmas teātra galerija, Tallina, Igaunija

Izstāde apskatāma: 14.09.2016 - 30.10.2016

 


  

BALTĀ NAKTS 2016

Mākslas sirds – krāsu puksti

10.09.2016

 

Biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība” (LMS) aicina š.g. 10.septembrī no plkst. 19:00-23:00 mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts" ietvaros uz vairākām mākslas aktivitātēm, akcentējot divus kinētiskus mākslas objektus, kas eksponēti pie Latvijas Mākslinieku savienības muzeja ieejas, 11. novembra krastmalā 35, Rīgā  un LMS radošajā kvartālā „Kombināts  MĀKSLA”, Gaujas ielā 5, Rīgā.

Katrs kinētiskais objekts vizuāli un emocionāli vēstī par ideālu un vērtību mainīgo dabu un kustību. Metaforiskās asociācijās varam saskatīt brīdi: 2001. gada 11. septembri, kad teroristu uzbrukumu rezultātā tika sagrauti Pasaules tirdzniecības centra dvīņu torņi Ņujorkā, ASV – notikums, kurā visu jomu un žanru monumentalitāte tika sagrauta vienā brīdī. Iekšējo sajūtu stabilā „monumentalitāte” kļuva trauslāka – līdzīgi kā to tēlaini ir radījuši LMS kinētiskā mākslas objekta „Mākslas sirds – krāsu puksti” autori: objekti - Igors Dobičins, graffiti uz asfalta - Rihards Ābeltiņš, Jānis Purcens, Ansis Butnors.

Šogad LMS aktivitātes veltītas organizācijas 75 gadu ilgstošajai, radoši nerimstošajai mākslinieciskajai darbībai un LMS muzeja 15 gadu jubilejai. 11. novembra krastmalā 35, līdzās āra aktivitātēm un muzikālai performancei, kuru piedāvās mūziķis Antikvariāts, varēs vērot arī radošās drukas darbnīcas „TAVA SIENA” veidotu atraktīvu projekciju ar LMS muzeja mākslas darbiem, kā arī gleznotāja Māra Upzara personālizstādi „Vakara pastaiga”. Tāpat Baltās nakts apmeklētāji LMS galerijā varēs apskatīt krievu izcelsmes amerikāņu mākslinieces Xenias Fedorchenko darbu sēriju „Fabulas par būšanu” (2013), kas veltītas pārdomām par cilvēka eksistences paradoksiem. Ekspozīcija tapusi sadarbībā ar biedrību „Grafikas kamera” un tās vadītāju Ievu Nagliņu.

LMS radošajā kvartālā „Kombināts MĀKSLA” Gaujas ielā 5, Rīgā būs iespēja apmeklēt LMS muzeja keramikas kolekcijas ekspozīcijas, laikmetīgās mākslas izstādes un LMS grafiti kolekciju.


  

Aicinām brīvprātīgos palīgus Latvijas Mākslinieku savienības rīkotajam Baltās nakts 2016 pasākumam “Mākslas sirds - krāsu puksti”!

Brīvprātīgajiem ir iespēja iesaistīties veiksmīgas norises nodrošināšanā un gūt pieredzi tapšanas procesā gan pirms pasākuma, gan Baltās nakts 2016 norises dienā – 10.septembrī.

 

„Mākslas sirds – krāsu puksti” norisināsies LMS muzejā 11.novembra krastmalā 35 un LMS radošajā kvartālā “Kombināts MĀKSLA” Gaujas ielā 5, Rīgā.


Pieteikumus ar kontaktinformāciju gaidīsim uz e-pastu: info@lms.lv vai dobicins@inbox.lv,

vai zvanot – 26628302. 

 

Jānis Pauļuks "Rudens". Kartons, eļļa, 82x118 cm, 1973.g. LMS muzejs

 

Šodien – 2.septembrī – gleznotājam Jānim Pauļukam – 110!


JĀNIS PAUĻUKS (02.09.1906. - 23.06.1984.)

 

Mākslinieka Jāņa Pauļuka radošā darbnīca bija Mākslinieku savienības namā Rīgā, 11.novembra krastmalā 35, 4.stāvā.

 

Jānis Pauļuks: „Mākslā ir tikai divi periodi katram māksliniekam – varēšanas un nevarēšanas periods. Tad, kad ir entuziasms, un tad, kad to pazaudē. Ja zaudē ilgas, zaudē arī entuziasmu. Ja vairs nav ar ko plēsties mākslā, tad zaudē arī entuziasmu. Un kad zaudē entuziasmu, tad zaudē arī kvalitāti.” Z.Konstants. JĀNIS PAUĻUKS. Reprodukciju albums. R.,1992. 

 

 

 

AGITA ŠTEINBERGA            ANDRIS MARAČKOVSKIS

IZSTĀDE FOLCA MĀJĀ

„AUGUSTS”

 LMS RADOŠAJĀ KVARTĀLĀ „KOMBINĀTS MĀKSLA”

GAUJAS IELĀ 9, RĪGĀ

27.08. - 28.08.2016, PLKST.10:00 – PLKST.21:00

IELŪDZAM UZ ATKLĀŠANU 26. AUGUSTĀ PLKST.  20:00


 

26.augustā plkst. 20:00 Latvijas Mākslinieku savienības radošajā kvartālā “Kombināts MĀKSLA”, Gaujas ielā 9, Rīgā, tiks atklāta tēlnieku Agitas Šteinbergas un Andra Maračkovska kopizstāde.

Izstāde tiek veidota dekoratīvās tēlniecības vecmeistara Augusta Folca (1851 "• 1926) darbnīcā - mājā Gaujas ielā 9, kas pēdējā gada laikā bijusi tēlnieku Agitas Šteinbergas un Andra Maračkovska darbnīca. Radoši strādājot un izjūtot mājas īpašo iedvesmu, mākslinieki vēlas atskatīties uz savām radošajām  aktivitātēm, kas saistītas ar šo vietu.

Izstādē skatāmi mākslinieces Agitas Šteinbergas zīmējumu cikls “Klusuma sezona”, kas tapuši 2014. un 2015. gadā strādājot DRAWInternational mākslinieku rezidencē Dienvidfrancijā, kā arī speciāli izstādei tapusi instalācija. Visi šie darbi ir kā mākslinieces veltījums mājām un cilvēkiem.

Savukārt mākslinieks Andris Maračkovskis radījis instalāciju, kas sastāv no rotējošiem, tektoniskiem objektiem, mēģinot izveidot cilvēka esamībā psihodēlisku telpu, pielietojot primitīvu projekciju, video.

Izstāde „AUGUSTS” tiek rīkota Latvijas Mākslinieku savienības radošā kvartāla “Kombināts MĀKSLA” 2016.gada vasaras sezonas pasākumu ietvaros.

 

Izstādi rīko Agita Šteinberga un Andris Maračkovskis sadarbībā ar Latvijas Mākslinieku savienību un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu.


Izstādes atklāšana 26.augustā plkst. 20:00

Norises vieta: LMS Radošais kvartāls „Kombināts MĀKSLA”, Gaujas ielā 9, Rīgā

Norises laiks:  27.08.16. - 28.08.16., plkst.10:00- plkst.21:00


www.agitasteinberga.com

www.andrismarackovskis.com

 


 

 

 

 

 

MĀRA UPZARA PERSONĀLIZSTĀDE

Vakara pastaiga”

22.08.-18.09.2016

 

Š.g. 22. augustā Latvijas Mākslinieku savienības galerijā 11. novembra krastmalā 35, tiks atklāta gleznotāja Māra Upzara darbu izstāde “Vakara pastaiga”. Šī ir mākslinieka devītā personālizstāde, kas piedāvās apskatīt dažādu gadu darbu izlasi ar izteikti konstruktīvu krāsu laukumu kārtojumu. Iespēju rīkot izstādi LMS galerijā Māris Upzars ieguva kā balvu par darbu „Nebaidies!”  LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstādē „Rudens 2015/ Barikādēm 25”.

 

Es jau daudzus gadus strādāju meditatīvi romantiskās, abstraktās glezniecības jomā, kur būtiskākais izteiksmes līdzeklis ir izjusti, piesātināti krāsu laukumi un to attiecības. Ar to palīdzību es līdzsvaroju katras gleznas kompozīciju un cenšos radīt noskaņu, kas palīdzētu skatītājiem sajust darba ideju. Manas ārēji askētiskās ļoti nopietnās gleznas atspoguļo cilvēka iekšējo pasauli, domas, jūtas un gribas impulsus, kas nosaka mūsu izvēles un rīcību. Es uzskatu, ka konkrētu un atpazīstamu motīvu neesamība ir jāpapildina ar īpaši dziļi izjustu, pārdomātu un piedzīvotu saturu. Katru gleznu es iekšēji sagatavoju ļoti ilgi – vismaz pusgadu – lai atraisītos, un atrastu gleznas ārējo, cilvēka uztverei piemēroto formu. Arī darba idejas materializēšanās process ir detalizēti pārdomāts, tādēļ manas gleznas iepriecina ar svaigumu un tiešumu, bez liekas samākslotības un papildinošiem efektiem.

Gleznotājs Māris Upzars

 

Gleznotājs Māris Upzars beidzis Latvijas Mākslas akadēmiju 1997. gadā. Tajā paša gadā kļuvis par Latvijas Mākslinieku savienības biedru. Mākslinieks skolojies pie izcilajiem latviešu gleznotājiem - Borisa Bērziņa, Induļa Zariņa un Alekseja Naumova. Kopš 1991. gada regulāri piedalās izstādēs un simpozijos gan Latvijā, gan tādās valstīs kā Zviedrija, Gruzija, Beļģija, Zviedrija u.c.

 

Izstādes atklāšana: 2016.gada 22. augustā plkst. 18:00

 

Izstādes ietvaros, 14.septembrī plkst.16:00 notiks tikšanās ar mākslinieku.

 

Izstādi rīko: Latvijas Mākslinieku savienība

Izstādi atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds


  Norises laiks: 22.08.16. - 18.09.16 

Norises vieta: LMS galerija, 11.novembra krastmalā 35, Rīga

 

 


 

 

 

Izstāde “LATVIJAS LAIKMETĪGĀ KERAMIKA”

 

Izstāde “LATVIJAS LAIKMETĪGĀ KERAMIKA” Latvijas Mākslinieku savienības galerijā no 11.jūlija līdz 15.augustam 2016.gadā norisinās  Latvijas Starptautiskās keramikas biennāles ietvaros, un tiek rīkota Daugavpils Marka Rotko mākslas centram sadarbojoties ar Latvijas Mākslinieku savienības muzeju.

Keramikas mākslas attīstībā Latvijas Mākslinieku savienībai ir nozīmīga loma: gan kā vērienīgas kolekcijas izveidotājai un uzturētājai, gan kā kādreizējai aktīvai mākslas industrijas veicinātājai ar radošām bāzēm Rīgā: Maskavas ielā 255, Ķīpsalā, Jūrmalā Dzintaros un Apes novadā Zvārtavas pilī, kur joprojām regulāri norisinās radošās aktivitātes. Laikmetīgu norišu un vēsturiskā mantojuma aktualizēšana ir jāuztver kā mākslas procesa nepārtraukts ritms.

Latvijas Mākslinieku savienības muzejs savā attīstības stratēģijā nozīmīgu vietu ir ierādījis arī keramikai, un ir izveidotas vairākas ekspozīcijas gan 11.novembra krastmalā 35, gan Gaujas ielā 5, Rīgā, kuras sniedz priekšstatu par 20.gs. 60.-90. gadu Latvijas keramikas attīstību. Īpaši akcentēti ir lielformāta keramikas darbi, kuru formveidē redzama katra autora, piemēram, Ritas Einbergas, Violetas Jātnieces, Pētera Martinsona, Ilgas Vanagas, Skaidrītes Cihovskas, Tatjanas Aļejevas, Izabellas Krolles, Silvijas Šmidkenas un citu mākslinieku spēja īstenot individuālu mākslas valodu.

Šogad Latvijas Mākslinieku savienībai ir nozīmīgu jubileju gads: Latvijas Mākslinieku savienībai – 75 gadi, Latvijas Mākslinieku savienības muzejam – 15 gadi, un tiek izvērsta plaša pasākumu programma, kuras ietvaros Latvijas Mākslinieku savienības muzejs īstenos izstādi Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā 2016.gada novembrī.

 

Igors Dobičins,

 

Latvijas Mākslinieku savienības prezidents

  

 

 

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā 11. novembra krastmalā 35, Rīgā, skatāma izstāde „Latvijas laikmetīgā keramika”. Latvijas laikmetīgās keramikas izstādes mērķis ir aktualizēt keramikas kā laikmetīgās mākslas medija nozīmi un vietu Latvijas mūsdienu mākslas un kultūras telpā, tāpēc dalībai izstādē tika aicinātas izcilākās Latvijas mākslinieces, kuras, kopā pārstāvot dažādas keramiķu paaudzes, guvušas panākumus ne vien Latvijā, bet ir arī pasaulē pazīstamākās Latvijas keramiķes.

Izstādē piedalās mākslinieces Sanita Ābelīte, Skuja Braden, Valda Podkalne, Juta Rindina, Ilona Romule, Elīna Titāne.

Izstādes kuratori – Valentīns Petjko, Māris Čačka.  

Izstādes atklāšana 20. jūlijā plkst. 18.00.

 

 

  

 

 

LATVIJAS MĀKSLINIEKU SAVIENĪBA

IZSTĀDE „NEKROLOGS UN LIETU DABISKĀ KĀRTĪBA”

01.07.2016 – 01.08.2016

 

 

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, līdz 1.augustam apskatāma ekspozīcija „Nekrologs un lietu dabiskā kārtība”.

 

Izstādi „Nekrologs un lietu dabiskā kārtība” veidojis gleznotājs Jānis Purcens (1973), iedvesmu rodot Latvijas Mākslinieku savienības prezidenta, tēlnieka Igora Dobičina darbā „Nekrologs” un Mākslinieku nama logos, kuri gatavoti 1953.gadā. Izstādes kontekstā logi ir pārvērtību liecinieki Mākslinieku namam un māksliniekiem, un Jāņa Purcena interpretācijā šie priekšmeti kļūst kā apcerējums par laika plūdumu un tēli, kuri ataino savu laikmetu.

Izstāde „Nekrologs un lietu dabiskā kārtība” veltīta Latvijas Mākslinieku savienības 75 gadu un LMS muzeja 15 gadu jubilejām, kas šogad tiek radoši atzīmētas ar LMS muzeja organizētu izstāžu ciklu.

 

 

***

Latvijas Mākslinieku savienības galerija

11. novembra krastmala 35, Rīga
Darba laiks: P, O, T, C, P, S, Sv 12.00 – 17.00

 

Latvijas Mākslinieku savienības muzejs

Rīga, 11. novembra krastmala 35, 3.stāvs
Darba laiks: P, O,T, C, P 12.00 – 17.00

 


 


 

 

 

Starptautiskais keramikas simpozijs "Dialogs 2016"

No 2016. gada 19. jūnija līdz 30. jūnijam Latvijas Mākslinieku savienības muzeja radošajā filiālē Zvārtavas pilī norisinās starptautisks keramikas simpozijs "Dialogs 2016".

Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas Mākslinieku savienības rīkoti starptautiski simpoziji notiek ikgadēji kopš 2001. gada. Simpozija mērķis ir uzturēt kontaktus un veicināt sadarbību starp dažādu valstu māksliniekiem, mākslas pedagogiem un augstskolām. Šogad simpozijā piedalās 25 mākslinieki no Anglijas, Francijas, Turcijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Taivānas, Ukrainas un Latvijas. Programmā paredzēts mākslinieku radošais darbs, pieredzes apmaiņa, paraugdemonstrējumi un meistarklases.

Šī gada tēma ir "Deserts". Simpozija ietvaros tiks radīta instalācija - klusā daba keramikas materiālā.

Mākslinieku veikumu varēs aplūkot Zvārtavas pils atvērto durvju dienā 29.jūnijā no plkst. 11.00 - 16.00. Tajā paredzēta svinīga cepļa atvēršana un izstāde pils zālē. Daļa simpozija laikā tapušo darbu papildinās LMS muzeja kolekciju.

30.jūnijā simpozija darbi tiks izstādīti LIDO atpūtas centrā, Krasta ielā 76, Rīgā.

 

  Simpozija kuratore 

Ženija Loginova

29774138

 


 

 

Krišjānis Kugra „Tautasdziesma”, 1974. Koks, 32x35x15 cm. LMS muzejs

 

 

PRIECĪGUS LĪGO SVĒTKUS!

 

Svētku dienās aicinām apmeklēt LMS galeriju 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, kur līdz 10.jūlijam eksponēta 20.gadsimta 70.-80.gadu Latvijas glezniecība LMS muzeja izstādē „Izstāde – izstāde?”.

Tāpat brīvdienās iespēja apskatīt arī jaunos akmens tēlniecības simpozijā tapušos darbus Kārļa Zāles darbnīcā, LMS Radošajā kvartālā Kombināts MĀKSLA, Gaujas ielā 1, Rīgā.

 

LMS galerijas un Radošā kvartāla Kombināts MĀKSLA darba laiks:

23.06. – 12:00-17:00

24.06. – 12:00-17:00

25.06. – 12:00-17:00

26.06. – 12:00-17:00

 


 

 

 

 

 

Latvijas Mākslinieku savienībai - 75


LMS Radošā kvartāla “Kombināts Māksla” vasaras sezonas atklāšana

13.-19.06.2016.


SKATĪT FOTO GALERIJU

 

No 13. Līdz 19. jūnijam Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) Radošajā kvartālā „Kombināts Māksla” norisinās vasaras sezonas atklāšanas plenērs, kura laikā tiek papildināta kvartālā izveidotā akmens tēlniecības darbu kolekcija. Plenērā piedalās tēlnieki Pauls Jaunzems, Valts Barkāns, Igors Dobičins, Genadijs Stepanovs.

 

 

18. jūnijā no plkst. 18:00 norisināsies LMS Radošā kvartāla “Kombināts Māksla” vasaras sezonas atklāšanas pasākums, kurā bus iespēja baudīt mūziku, radoši darboties un apmeklēt kvartālā mītošo mākslinieku - tēlnieka Genādija Stepanova,  stikla (Tits Riņķis) un metāla (Mārtiņš Daksis, Mārtiņš Mūrnieks) amatnieku radošās darbnīcas. 

 

Šogad, atzīmējot 75 gadus kopš LMS dibināšanas un 80 gadus kopš Rīgas Brāļu kapu memoriāla iesvētīšanas, tiek veikti ievērojami sakopšanas darbi kvartāla teritorijā pie Kārļa Zāles vēsturiskā akmens apstrādes zāģa.  LMS īpašu uzmanību velta granīta tēlniecības kolekcijas papildināšanai, jo vēsturiski „Kombināts Māksla” teritorijā Kārļa Zāles vadībā norisinājusies Rīgas Brāļu kapu skulpturālā ansambļa izveide, kā arī tapuši citi Latvijas mākslā nozīmīgi tēlniecības darbi.


Paralēli plenēram, LMS Radošajā kvartālā “Kombināts Māksla” norisinās arī LMA Keramikas un Tēlniecības nodaļu studentu koktēlniecības un  akmens tēlniecības prakse.


Projekts tapis ar RD IKSD, Latvijas Mākslas akadēmijas, SIA STATS Serviss, SIA Simron NG atbalstu.

 

Anetes Lesītes veidotais  sižets LTV1 Kultūras ziņās par Kārļa Zāles daiļradei veltīto akmens tēlniecības plenēru LMS Radošajā kvartālā "Kombināts Māksla" /SKATĪT/


 


 

 

 

 

LATVIJAS MĀKSLINIEKU SAVIENĪBAS MUZEJA IZSTĀDE

 „IZSTĀDE – IZSTĀDE?”

07.06. - 10.07.2016

 

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, apskatāma LMS muzeja izstāde „Izstāde – izstāde?”, kurā eksponēta 20.gadsimta 70.-80.gadu Latvijas glezniecība. Izstāde veltīta Latvijas Mākslinieku savienības 75 gadu un LMS muzeja 15 gadu jubilejām, kas šogad tiek radoši atzīmētas ar LMS muzeja organizētu izstāžu ciklu.


Kā radošs eksperiments izstādes veidošana tika uzticēta māksliniekam Jānim Purcenam, kurš izvēloties LMS muzeja krājuma darbus, ekspozīciju veidojis brīvi no vispārpieņemtajām muzeja nozares klišejām un stereotipiem. Interesants ir mūsdienu gleznotāja redzējums, kas sakņojas vizuālo izteiksmes līdzekļu un glezniecisko vērtību personīgajā izpratnē: tonālajās, siti vēsajās, gaiši tumšajās un citādi smalkajās krāsu attiecībās.

Jānis Purcens (1973) izveidojies kā niansētu krāstoņu meistars, kura darbu saturs ir pamatots filozofiskās un reliģiskās tēmās. Savas gleznieciskās un mākslas izpratnes prasmes viņš ir apguvis Latvijas Mākslas akadēmijā Glezniecības nodaļā (Humanitāro zinātņu maģistra mākslā akadēmiskais grāds glezniecībā 2008.g.), kur daudzi no izstādē eksponēto darbu autoriem ir bijuši viņa pasniedzēji un padomdevēji. Izstādes apmeklējums varētu būt interesants piedzīvojums vai pārdzīvojums, kurā mūsdienu mākslinieks skatās uz mākslu, kas radīta viņa bērnībā, kā arī pirms.


 


 

Ielūdzam uz tēlnieka Tālivalža Gaumiga piemiņas vakaru 9. jūnijā plkst. 18:00 LMS Radošajā kvartālā "Kombināts MĀKSLA", Gaujas ielā 5, bijušajā T. Gaumiga darbnīcā uz piemiņas un atceres vakaru.

 

Dalīsimies atmiņās caur stāstiem, filmām un fotogrāfijām.
Laipni aicināti profesora T. Gaumiga draugi, kolēģi un laika biedri pievienoties šai vakarā. 
Uz tikšanos!
 

 

Kontaktpersonas

Antra Gaumiga +37129176981

Beate Šņuka +37125993834

 

 

Tālivaldis Gaumigs "Gunta", 1988. Bronza, 45x65x35 cm. LMS muzejs

 

 


 

Izstādes “Barricades 25. Origins” atklāšana

Viļņā š.g. 1. jūnijā „Sv. Jono gatves galerijā“, Sv. Jono  11

 

 

Fotogrāfijā (no kreisās):
Tiiu Rebane (Igaunijas Mākslinieku asociācijas pārstāve), Igors Dobičins (Latvijas Mākslinieku savienības prezidents), Edita Utarienā— (Lietuvas Mākslinieku asociācijas prezidente), Einārs Semanis (LR vēstnieks Lietuvā), Violeta Juškutā— (Sv. Jono gatves galerijas  pārstāve)

 

 


 

 

 

STARPTAUTISKĀ VIZUĀLAS MĀKSLAS IZSTĀDE

"BARRICADES 25. ORIGINS"

 

01.06. – 23.06.2016.


1991. gada 13. janvāra refleksijas mākslā 

Izstādes atklāšana - 01.06.2016. plkst. 17,00

„Sv. Jono gatves galerija“, Sv. Jono  11

Viļņā, Lietuvā

 

Starptautiskā vizuālās mākslas izstāde veltīta 1991. gada barikāžu notikumiem. 

 

2016. gada janvāri LMS Galerijā aizsākas Latvijas Mākslinieku savienības, Lietuvas Mākslinieku asociācijas un Igaunijas Mākslinieku asociācijas veidotais izstāžu cikls ar mērķi izveidot ekspozīciju ar mākslas darbiem, kuri būtu kā komentārs un viedoklis par mūsdienu aktualitātēm un valstiski nozīmīgiem notikumiem 1991.gada janvārī. 


Š.g. 1. jūnijā plkst. 17.00 „Sv. Jono gatves galerija“ Viļņā, Lietuvā, tiks atklāta izstāde "BARRICADES 25. ORIGINS". 

MUZEJU NAKTS 2016

 

LATVIJAS MĀKSLINIEKU SAVIENĪBĀ

  

 

LMS MUZEJS

11.NOVEMBRA KRASTMALA 35, RĪGA

 

 

 

Biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība”, kuras aizsākumi meklējami 1941.gadā, šo gadu pavada jubileju zīmē. Biedrība atzīmē arī tās 75. gadadienu, savukārt, LMS muzejs – 15. Muzeju nakts apmeklētāji tiek aicināti uz pasākumu “Durvis” īstiem mākslas un kultūras baudītājiem. Muzeju naktī interesenti varēs iepazīt Latvijas Mākslinieku savienības muzeju, izstādes “Mākslas dienas 2016. Pašportrets. Identitāte” un “Prezidenti” Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, kā arī radoši izpausties glezniecības studijā pie māksliniekiem Anša Butnora un Ellas Mežules.

LMS galerijā plkst. 19:00, 20:30 un 21:45 būs iespēja baudīt klasiskās mūzikas koncertus, kuros uzstāsies Duo RI - Rūta Īzāka – Maāa (flauta), Ilze Kundziņa (klavieres), JVLMA studenti – Santa Bukovska (alta saksofons), Linda Laduse (klavieres), Marks Viļenskis (āells), Savva Zihs (akordeons).

 

 

 

LMS RADOŠAIS KVARTĀLS

Kombināts MĀKSLA

GAUJAS IELA 9, RĪGA

 

 

 

Andra Maraākovska instalācija 

21. maijā 22:00-23:30

 

          "Heidegers aicina uz destrukciju. Ar destrukciju viņš nedomā pilnīgu filozofijas vēstures noliegumu, citu filosofu uzskatu neatzīšanu, teoriju sagraušanu, bet gan uzmanīgu un šaubu pilnu attieksmi pret domāšanas tradīcijām, kas mūs pavisam nemanot pārņēmušas savā varā."  

Maija Kūle, Rihards Kūlis" Filosofija "

 

 Instalācijas pamata ideja ir mēģinājums ielausties citu galvās, mācot tai pārvaldīt ķermeni un domas.

 

 

ZVĀRTAVAS PILS

ZVĀRTAVAS PILS, ZVĀRTAVA, GAUJIENAS PAGASTS, APES NOVADS

 

 

Š.g. 21.maijā biedrības LMS muzeja radošajā filiālē „Zvārtavas pils” notiks Latvijas Mākslinieku savienības rīkots Muzeju nakts pasākums „Ir pasaule kā durvis vaļā”.

 

No plkst. 19.00 apmeklētājiem tiks piedāvātas ekskursijas Zvārtavas pilī.  Būs iespēja iepazīt Zvārtavas pili un tās vēsturi, apskatīt Latvijas Mākslinieku savienības muzeja kolekcijas ekspozīciju, Roberta Auziņa personālizstādi „Muižu klātbūtne”, kā arī piedalīties pogu gleznu radošajā darbnīcā, kuru vadīs Valdis Atāls.

 

Plkst. 21:00 ar koncertu „Ir pasaule kā durvis vaļā” uzstāsies mākslinieki - dzejnieks un dziesminieks Valdis Atāls un ģitārists Arnolds Kārklis.

 

Visi mīļi gaidīti!                                                                                   

 

 

 

Norises vieta: LMS muzeja radošā filiāle „Zvārtavas pils”, Gaujienas pagasts, Apes novads

 

Norises laiks: 21.05.2016, plkst. 19:00-23:00

 

 

 

www.zvartavaspils.lv

 

  

Gatavojamies Muzeju naktij!

 

LMS muzejā, paralēli citām aktivitātēm, apmeklētājiem būs iespēja izspēlēt arī radošas galda spēles, kuras sagatavojuši Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas audzēkņi. Izmantojot LMS muzeja kolekcijas darbus, jaunieši radījuši kārtis, puzles, atmiņas un prāta spēles. Paldies topošajiem māksliniekiem un skolotājai Baibai Gustei.


Tiekamies Muzeju naktī 21.maijā LMS muzejā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā vai LMS muzeja radošajā filiālē „Zvārtavas pils”, Apes novadā, Gaujienas pagastā!

 Sveiciens Starptautiskajā muzeju dienā!

 

 

Attēlā:
Džemma Skulme /1925/ "Marta un Jānītis"
audekls, eļļa

 


LATVIJAS MĀKSLINIEKU SAVIENĪBAI – 75

LATVIJAS MĀKSLINIEKU SAVIENĪBAS MUZEJAM – 15

 

Muzeju nakts Latvijas Mākslinieku savienībā

“DURVIS”

21.05.2016. 19:00-23:00


Biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība”, kuras aizsākumi meklējami 1941.gadā, šo gadu pavada jubileju zīmē. Biedrība atzīmē arī tās 75. gadadienu, savukārt, LMS muzejs – 15. Muzeju nakts apmeklētāji tiek aicināti uz pasākumu “Durvis” īstiem mākslas un kultūras baudītājiem. Muzeju naktī interesenti varēs iepazīt Latvijas Mākslinieku savienības muzeju, izstādes “Mākslas dienas 2016. Pašportrets. Identitāte” un “Prezidenti” Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, kā arī radoši izpausties glezniecības studijā pie māksliniekiem Anša Butnora un Ellas Mežules.

LMS galerijā plkst. 19:00, 20:30 un 21:45 būs iespēja baudīt klasiskās mūzikas koncertus, kuros uzstāsies Duo RI - Rūta Īzāka – Maāa (flauta), Ilze Kundziņa (klavieres), JVLMA studenti – Santa Bukovska (alta saksofons), Linda Laduse (klavieres), Marks Viļenskis (āells), Savva Zihs (akordeons).

 


MĀKSLAS DIENAS 2016

4. STARPTAUSTISKAIS MĀKSLAS SIMPOZIJS

02.05.-08.05.2016.

LMS RADOŠAJĀ KVARTĀLĀ "Kombināts MĀKSLA"

GAUJAS IELĀ 1 UN 5, RĪGĀ

 


FOTO GALERIJA


SPIEST ŠEIT