AKTUALITĀTES LMS PROJEKTI LMS VĒSTURE LMS STRUKTŪRA LMS APAKŠSTRUKTŪRAS LMS MUZEJS LMS GALERIJA ZVĀRTAVAS PILS LMS Radošais kvartāls "Kombināts MĀKSLA" LMS muzeja radošā filiāle "Biķeri" LMS KONGRESI LMS STATŪTI LMS BIEDRI KĀ KĻŪT PAR LMS BIEDRU? LMS BIEDRU RADOŠĀS KOPAS LMS DALĪBA ORGANIZĀCIJĀS INTERNETA SAITES LMS KONTAKTI

Ziedo Latvijas Mākslinieku savienībai

 

Zvārtavas pils


biedrības „Latvijas Mākslinieku savienība” Starptautiskais mākslas un izglītības centrs un Latvijas Mākslinieku savienības muzeja ( LMS muzejs) radošā filiāle


Adrese: Zvārtavas muižas komplekss, Apes novads, Gaujienas pagasts, Zvārtava, LV-4339

 

Aicinām ceļotājus un dabas draugus, kultūras un mākslas cienītājus iepazīties ar Zvārtavas pili un citiem muižas kultūrvēsturiskiem objektiem, izbaudīt parku un  ezeru, izzināt novada vēsturi un apskatīt mākslas darbus, kuri radīti šeit plenēros un rezidencēs, gan LMS muzeja kolekcijas ekspozīcijas un aktuālās izstādes.

 

Skaistā Zvārtavas pils celta 1881.gadā un ir viena no spilgtākajiem neogotikas stila arhitektūras pieminekļiem Latvijā, kas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis. Pašlaik pils pieder Latvijas Mākslinieku savienībai, un tieši šis fakts ir pamats pils unikalitātei. Pilī ir saglabājušies neogotikas interjeri, koka kolonas vestibilā, oriģinālās parketa grīdas, mēbeles un stikla kupols ar vitrāžām, caur kurām gaisma dažādos toņos, veido zīmējumus uz sienām un grīdas.

Pils parka nogāzē atrodas gleznainais Zvārtavas ezers, kur iespējams peldēties, makšķerēt un vizināties ar laivām. Ir pieejamas telts vietas.

Zvārtavas pilī – Starptautiskajā Mākslas un izglītības centrā tiek organizēti mākslas simpoziji, izstādes, darbnīcas un citi pasākumi, tādejādi rosinot šajā vietā īpašu radošo auru.

Pils telpās ir iespējams rīkot seminārus, konferences, simpozijus, sarīkojumus un pieņemšanas un citas svinības. Lielajā zālē šiem pasākumiem ir 30 vietu, savukārt ēdamzālē – līdz 30.

 

Zvārtavas pils slieksnī iekaltie vārdi ir sargājuši gan pils saimnieku Luīzes un Gotlība fon Ferzenu laulību, gan pašreizējo īpašnieku radošās norises un, protams, laipni aicinātos viesus.

Gaidām Jūs ciemos Zvārtavā - vienā no skaistākajā Ziemeļvidzemes pilīm, Latvijas neogotikas stila arhitektūras pērlē!

Piedāvājam ekskursijas, radošās darbnīcas, telpas konferencēm un semināriem, laivu īri, un peldvietu. 

 

 

Kontakti

Tālr.: +371 29138952 ; Tālr.: +371 26628302

E-pasts: info@lms.lv

 

Mājas lapa: www.zvartavaspils.lvLMS muzeja ekspozīcijas Zvārtavas pilī 

LMS muzeja ekspozīcija “Sapnis” – mūsdienu mākslinieku veidotie atpūtas un guļamtelpu interjeri ar LMS muzeja kolekcijas 20.gs.puses gleznām.


LMS muzeja ekspozīcija „Spītniece pilī” – LMS muzeja tekstilmākslas un tēlniecības darbu ekspozīcija 20.gs. 70. – 90.gadi.


„Bibliotēkas vilinājums” - LMS grāmatu kolekcija 


„Lietas, mantas, likteņi” – Zvārtavas un Vidzemes novada sadzīves un interjera priekšmeti 19.gs.beigas – 20.gs.2.puse


LMS muzeja ekspozīcija „Trauslais pieskāriens” – mūsdienu mākslinieku apgleznotās porcelāna vāzes un šķīvji.

Zvār­ta­vas pi­lī ir Lat­vi­jā lie­lā­kā por­ce­lā­na vā­žu ko­lek­ci­ja, kas uz vie­tas ta­pu­si un ap­glez­no­ta. Porcelāna kolekcija Zvārtavas pilī ir izvietota divās telpās. Pirmā porcelāna istaba Zvārtavas pilī tika iekārtota bijušajos Baroneses apartamentos un tajā ir eksponēta ievērojamāko Latvijas mākslinieku apgleznoto porcelāna vāžu kolekcija. Otrā Porcelāna istaba tika iekārtota bijušajos Barona apartamentos un tajā izvietota Starptautisko porcelāna apgleznošanas simpoziju apgleznoto vāžu kolekcija. 

Avangardiskā, mākslinieciski brīvā un mūsdienīgā pieeja porcelāna apgleznošanā krasi atšķiras no industriālā porcelāna masu produkcijas, vēsturisko porcelāna stilu atražošanas un hobiju mākslas naivajām kompozīcijām. Zvārtavas mūsdienu porcelāna apgleznojumu kolekcijai nav analogu citur pasaulē. Tā ir unikāla parādība Ziemeļlatvijas kultūrvidē, Latvijā un mākslā.

 

Mūsdienu porcelāna kolekcija Zvārtavā ir atvērta turpmākajiem papildinājumiem no nākamajiem simpozijiem. Kolekcijas eksperimentālais raksturs, tradīciju robežu pārkāpšana un radošā novitāte ir tās īpašības, kas padara Zvārtavas kolekciju par unikālu parādību ne tikai reģionā, bet arī Latvijā un, vērtējot Zvārtavas starptautisko simpoziju popularitāti un norisi, arī pasaulē.


 Ekspozīcija Zvārtavas muižas parkā - tēlniecības un mākslas objektu āra ekspozīcija


 

 

 

Foto: Ainars Gaidis