AKTUALITĀTES LMS PROJEKTI LMS VĒSTURE LMS STRUKTŪRA LMS APAKŠSTRUKTŪRAS LMS MUZEJS LMS GALERIJA ZVĀRTAVAS PILS LMS Radošais kvartāls "Kombināts MĀKSLA" LMS muzeja radošā filiāle "Biķeri" LMS KONGRESI LMS STATŪTI LMS BIEDRI KĀ KĻŪT PAR LMS BIEDRU? LMS BIEDRU RADOŠĀS KOPAS LMS DALĪBA ORGANIZĀCIJĀS INTERNETA SAITES LMS KONTAKTI

Ziedo Latvijas Mākslinieku savienībai

 

„Latvijas Mākslinieku savienības muzejs”

 

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) īpašumā ir unikāls 20. gs. otrās puses mākslas darbu krājums, kuru LPSR Mākslas fonds sāka iepirkt 1957. gadā, un uz šīs kolekcijas bāzes 2001. gada 27. septembrī tika izveidots LMS muzejs.

Par muzeja izveidi tika nolemts LMS valdē toreizējā LMS prezidenta Egila Rozenberga vadībā, un muzeja pirmā vadītāja bija gleznotāja Sandra Krastiņa, kas izveidoja ekspozīciju Rīgā, 11. novembra krastmalā 35, 3. stāvā. Latvijas kultūrtelpā šī muzeja vēstījums gan vēsturiskā, gan laikmetīgā kontekstā ir skatījums uz mākslu, kas kā laikmeta zīme veidojusies līdz ar LMS kā kultūras nozares attīstības liecinieci laikā no 20. gs. 2. puses līdz mūsdienām.

LMS muzejs ir turpinājis 1941. gadā dibinātās Latvijas PSR Mākslinieku savienības un Latvijas PSR Mākslinieku savienības Mākslas fonda, kā arī sabiedriskās organizācijas „Latvijas Mākslinieku savienība” darbības stratēģiju, un kopš 2014. gada LMS ēkas un muzeja krājums ir vienots muzeja komplekss. LMS īpašumā atrodas muzeja krājums (ap 16 000 vienības, t.sk. ap 5000 mākslas darbiem ir piešķirts Nacionālā muzeja krājuma statuss) un mākslinieciskai daiļradei speciāli celtās ēkas, radošās darbnīcas, to aprīkojums, kas ir vienīgais šāds Latvijas kultūras industrijas komplekss, kurš tiek izmantots arī mūsdienās.

LMS muzejs ir dzīvs, domu rosinošs muzejs, kurā pārstāvētas spilgtas personības – Leo Svemps, Boriss Bērziņš, Jānis Pauļuks, Gunārs Krollis, Lea Davidova-Medene, Juris Mauriņš, Bruno Strautiņš, Rūdolfs Heimrāts, Silvija Šmidhena, Juris Gagainis un citi autori – novatorisku ideju realizētāji mākslā.

Laikā no 2011. gada līdz mūsdienām LMS muzeja ekspozīcijas ir paplašinātas un izveidotas jaunas gan Rīgā 11. novembra krastmalā 35 nama 1., 2., 3., 4. un 5.stāvā, kā arī Gaujas ielā 1, 3, 5 un 9, Biķernieku ielā 140, gan arī Zvārtavas pilī, Apes novadā, kur tiek rīkoti arī dažādi pasākumi, izstādes, lekcijas, diskusijas un simpoziji. Ļoti aktīvi šīs kolekcijas darbus pieprasa eksponēt citi Latvijas muzeji un izstāžu zāles.

Aicinām apmeklēt LMS muzeju!

 

Darba laiks: Pirmdiena – Piektdiena, plkst. 12:00 – 17:00

Ieejas maksa: ziedojumi

 

LMS MUZEJA KRĀJUMA EKSPOZĪCIJAS:

 

11. novembra krastmalā 35, Rīgā

1. stāvs

“100 gadi pēc revolūcijas” - plakāti, tēlniecība un grafika

2. stāvs

219. telpa lielformāta keramika; 1. telpa „Patiesais klusums” - klusās dabas žanrs

3. stāvs

Glezniecība, grafika, tēlniecība, keramika

4. stāvs

 Russkij ļes - dekoratīvā koktēlniecība

5.stāvs 

87. telpa   „Laikabiedra portrets” - portreta žanrs

 

 

 

LATVIJAS MĀKSLINIEKU SAVIENĪBAS MUZEJA EKSPOZĪCIJAS ĀRPUS RĪGAS CENTRA:

 

LMS Radošais kvartāls „Kombināts MĀKSLA”, Gaujas iela 1,3,5,9, Rīga

Gaujas ielas

promenāde

Mākslas darbu ekspozīcija

Gaujas iela 1

Tēlniecības ekspozīcija un aktuālā izstāde

Gaujas iela 5

Keramikas ekspozīcija un aktuālā izstāde izstāžu zālēs

Gaujas iela 1, 5

Āra ekspozīcija "Vides objekti un tēlniecība" un grafiti ekspozīcija

 

Biķernieku iela 140, Rīga

LMS muzeja Vitrāžu un keramikas ekspozīcija

 

LMS muzeja Radošā filiāle Zvārtavas pilī, Apes novadā

Tekstila, glezniecības un tēlniecības ekspozīcija

 


LMS MUZEJA TĒLNIECĪBAS ATKLĀTĀ KRĀJUMA EKSPOZĪCIJA

 

 

 

 

Gaujas ielā 1, Rīgā.
Darba laiks: Pirm. - Piekt. 12:00 - 15:00
Iespējams apmeklējums arī pēc individuāla grafika.
Vairāk informācijas: www.lms.lv

LMS Radošais kvartāls "Kombināts MĀKSLA", Gaujas ielā 1, Rīgā

 

LMS MUZEJA TĒLNIECĪBAS ATKLĀTĀ KRĀJUMA EKSPOZĪCIJA

 

Ekspozīcija piedāvā ieskatu Latvijas Mākslinieku savienības muzeja tēlniecības kolekcijā. Pagājušā gadsimta 70. – 90. gados tapušās akmens skulptūras iemūžina daļu no tēlniecības vēstures Latvijā. Akmens tēlniecība ir Latvijas mākslas vērtība, kurā, vienotas tradīcijas ietveros, katrs mākslinieks, caur savu personisko skatījumu, piešķir akmens formai unikālu stilisktiku un formu.

 

                                LMS MUZEJA TĒLNIECĪBAS ATKLĀTĀ KRĀJUMA EKSPOZĪCIJA


Biedrības „Latvijas Mākslinieku savienība” muzejs tika dibināts 2001. gadā, uz LMS mākslas darbu kolekcijas bāzes. LPSR Mākslas fonds (MF) darbus sāka iepirkt 1957. gadā, tajā ietilpst mākslas darbi, kas tapuši laika posmā no 1940. līdz 1991. gadam.

 

LMS MUZEJA TĒLNIECĪBAS ATKLĀTĀ KRĀJUMA EKSPOZĪCIJA

 

Muzeja apmeklējumu var pieteikt apmeklētājiem izdevīgā laikā: tālr. +371 26628302, e-pasts: info@lms.lv. Ieejas maksa: ziedojumi.

 

Izmantojot sabiedrisko transportu:11. tramvajs

PieturaBrasas stacija; vai Brāļu kapi

 

 

Gaujas iela 1